Війна гуарані

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Війна гуарані
Guerra Guaranítica
Reducciones.PNG
Місцезнаходження найважливіших редукції єзуїтів]]
Дата: лютий 1756
Місце: Сім східних місій, Південна Америка
(зараз територія Парагваю, Аргентини та Бразилії)
Результат: Перемога іспано-португальських військ
Сторони
Flag of Portugal (1750).svg Королівство Португалія
Bandera de España 1760-1785.svg Королівство Іспанія
Flag of the Princes of Brazil.svg Колоніальна Бразилія
Племена гуарані
Командувачі
Сепе Тіаражу
Військові сили
3 000 чоловік невідомо
Втрати
4 загиблих 1 511 загиблих

Війна гуарані (ісп. Guerra Guaranítica), також відома як війна семи редукцій (війна семи місій) — військовий конфлікт 1756 року, що відбувся між племенами гуарані й єзуїтами Сімох східних місій з одного боку і об'єднаними іспано-португальськими колонізаційними військами з іншого. Стала результатом Мадридської угоди 1750 р., за яким визначалася межа між іспанськими та португальськими колоніальними територіями в Південній Америці.

Кордон між двома колонізаційними територіями був визначена по річці Уругвай, причому Португалія отримала землі на східному березі річки. Сім єзуїтських редукцій (місій) на східному березі Уругваю, відомі як «Misiones Orientales»: Сан-Мігел, Санту-Анжелу, Сан-Лоренцо-Мартир, Сан-Ніколас, Сан-Хуан-Баутіста, Сан-Луїс-Гонзага і Сан-Боржа), були знищені на португальському, та переміщені на іспанський західний бік річки.

1754 року єзуїти підкорилися вимогам угоди й відмовилися від управління місіями, але гуарані під проводом Сепе Тіаражу (Sepé Tiaraju) відмовилися підкоритися наказу про переселення. Деякі з єзуїтів підтримали їх. Спочатку, 1754 року, дії іспанської армії спрямовані на переселення гуарані з їх місій провалилися. У лютому 1756 об'єднана армія з 3 000 іспанських і португальських солдатів атакувала поселення. У результаті загинуло 1511 гуарані, з боку колонізаторів загинуло тільки троє європейців. Після битви об'єднана іспано-португальська армія окупувала й зруйнувала сім місій.

Після цього Іспанія та Португалія анулювали угоду 1750 року й підписали Договір в Ель-Пардо (1761), по якому Іспанія зберегла за собою сім місій та прилеглі території.

1986 року був знятий художній фільм Місія на основі цих історичних подій.

Джерела[ред.ред. код]