Війна за незалежність США

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Війна за незалежність США
American War of Independence
Американська революція
Rev collage.png
Зверху зліва за годинниковою стрілкою: Битва біля Банкер-Гілл, загибель Річарда Монтгомері в битва при Квебеку, Битва при Ковпенсі, Битва при місячному сяйві
Дата: 19 квітня 17753 вересня 1783
Місце: Східне узбережжя США, Східне узбережжя Канади, Центральна Америка, Центральна Канада, Атлантичний океан, Гудзонова затока, Карибське море, Середземне море, Балеарські острови, Гібралтар, Індійський океан
Привід: Надмірні податки для жителів Тринадцяти колоній парламентом королівства Великої Британії
Відсутність представництва в парламенті:
Результат: Політична та військова перемога США
Паризький договір 1783
Територіальні зміни: Велика Британія визнала незалежність Сполучених Штатів, віддала Іспанії Західну та Східну Флориду та острів Менорка, Франції острів Тобаго.
Республіка Об'єднаних провінцій передала Негапатам Великій Британії
Сторони
Grand Union Flag.svg Тринадцять колоній (з 1776 US flag 13 stars – Betsy Ross.svg США)
Pavillon royal de France.svg Французька імперія
Bandera de España 1760-1785.svg Іспанська імперія
Prinsenvlag.svg Республіка Об'єднаних провінцій
Індіанські племена:
Union flag 1606 (Kings Colors).svg Королівство Великої Британії
Командувачі
US flag 13 stars – Betsy Ross.svg Джордж Вашингтон
US flag 13 stars – Betsy Ross.svg Натанієль Грін
US flag 13 stars – Betsy Ross.svg Гораціо Гейтс
US flag 13 stars – Betsy Ross.svg Фрідріх фон Штубен
US flag 13 stars – Betsy Ross.svg Марі Жозеф де Лафаєт
Pavillon royal de France.svg Жан-Батіст де Рошамбо
Pavillon royal de France.svg Франсуа де Грасс
Pavillon royal de France.svg П'єр-Андре де Сан-Тропе
Union flag 1606 (Kings Colors).svg Вільям Хоу
Union flag 1606 (Kings Colors).svg Томас Ґейдж
Union flag 1606 (Kings Colors).svg Генрі Клінтон
Union flag 1606 (Kings Colors).svg Чарльз Корнуолліс
Union flag 1606 (Kings Colors).svg Ґай Карлтон
Union flag 1606 (Kings Colors).svg Джон Бергойн
Військові сили
35000 солдатів континентальної армії

45000 міліція
5000 Континентальна моряків
12000 французів
[1]

56000 британців

171000 моряків 19000 лоялістів
20000 афроамериканців
30000 німeців
13000 індіанців

[2]

Втрати
Aмерика: 8000 загинув у бою
25000 вбиті іншими причиними
Франція: 10000 загинув (75% в морі)
Великобританія: 3500 загинув у бою
24000 вбиті іншими причиними
лоялістів: 1700 загинув у бою
німці:1200 загинув у бою


75000 біженці

Війна́ за незале́жність США (англ. American Revolutionary War, American War of Independence) (1775-1783)  — війна між королівством Великої Британії і роялістами (прибічниками британської корони) з одного боку та революціонерами 13 англійських колоній (патріотами) з іншого, які проголосили свою незалежність від Великої Британії, як самостійна союзна держава, у 1776 році. Значні політичні і соціальні зміни в житті жителів Північної Америки, викликані війною і перемогою в ній прибічників незалежності, іменуються в американській літературі «Американською Революцією».

Війна стала кульмінацією політичної Американської Революції, коли багато колоністів не визнали легітимність Парламенту Сполученого Королівства, що продовжував керувати ними без жодного представництва американців, керуючись тезою про те, що це порушує права англійського населення. Перший Континентальний Конгрес було скликано у 1774 році задля урегулювання відносин між Великою Британією та тринадцятьма суверенними колоніями, складання петиції королю Великої Британії Георгу ІІІ про необхідність втручання у справи Парламенту, організації бойкоту англійських товарів, в той же час формально залишаючись підданими Британської Корони. Їхні вимоги було проігноровано, тож у 1775 році силами Місцевих конгресів було скликано Другий Континентальний Конгрес, що створив Континентальну Армію з частин британських солдатів, розквартированих у Бостоні, Массачусетс. Подальші петиції до короля з вимогою втрутитися в справи парламенту призвели до того, що Конгрес було звинувачено в державній зраді, а тринадцять штатів оголошено територією заколоту. У 1776 році американці відповіли формальним проголошенням незалежності у кордонах однієї держави - Сполучених Штатів Америки, заявляючи про свій суверенітет та відмову від будь-яких зобов'язань перед Британською монархією.

Уряд Франції під керівництвом короля Людовика XVI, починаючи з 1776, таємно постачав повсталим провіант, зброю та амуніцію, але воєнні успіхи Британії у 1777 році спонукали Францію відкрито вступити в війну у 1778 році, тим самим зрівнявши сили по обидва боки. Іспанія та Голландія, союзники Франції, втрутилися у війну з Англією протягом наступних двох років, погрожуючи вторгненням на територію Британських островів. Крім того, своїми військовими кампаніями в Європі вони серйозно випробовували військову силу Англії, влаштувавши атаку на Мінорку та Гіблартар, що призвело до ескалації повномасштабної війни на морі. Вступ у війну Іспанії завершився вигнанням британських військ із Західної Флориди та прикриттям південного флангу Американських колоній.

Протягом усієї війни англійці вдало використовували свою перевагу на морі задля захоплення прибережних американських міст, але контроль над сільською місцевістю (де на той час мешкало 90% населення) значною мірою було втрачено через відносно невеликий розмір сухопутної армії. Французький внесок у війну був вирішальним і досяг своєї кульмінації у перемозі французького флоту в Чесапікській битві, що призвела до підписання акту про капітуляцію Другої Британської армії у місті Йорк 1781 року. Згідно з Паризьким договором 1783 року, було визнано суверенітет США над територією, що простягається від кордонів сучасної Канади на півночі, Флориди на півдні та річки Міссісіпі на заході.

Передісторія війни[ред.ред. код]

У 1765 англійський уряд провів через парламент Акт про гербовий збір , за яким усі торговельні та інші цивільні документи обкладалися штемпельно збором. Одночасно вирішено було розквартирувати в Америці англійські війська в кількості 10 тисяч чоловік із зобов'язанням американців забезпечити їх житлом, певними харчовими продуктами і предметами меблів для зручності солдатів. Акт про гербовий збір був відкрито несправедливий до американців. Так, наприклад, щоб отримати права нотаріуса, в Англії треба було заплатити 2 фунта стерлінгів , а в Америці - 10. До того ж це був перший закон про податки, які були призначені безпосередньо для Англії , тобто, він був вигідний тільки Англії. До цього податки використовувалися для розвитку інфраструктури торгівлі і промисловості і були, в основному, зрозумілі населенню.

В обговоренні доцільності введення податків не брали участі представники американців. Ситуацію ускладнювало введення податку на газети, що викликало невдоволення самих власників газет. Ці обставини викликали крайнє обурення, що знайшло вираження в мітингах,а також у різних вуличних заворушеннях(напр.у будинок англофільського письменника говарда,який намагався полемізувати з Хопкінсом,увірвалася юрба і розтрощила все у будинку.Сам Говард ледве врятувався) і мали значення для періодичного і неперіодичного друку Америки ( брошури массачусетського юриста Джеймса Отіса «Права британських колоній» , губернатора Колонії Род-Айленд та власника плантацій Провіденса Стівена Хопкінса «Права колоністів» доводили, що право обкладення податками повинно знаходитися у зв'язку з представництвом). У законодавчих зборах були прийняті урочисті протести проти цих двох законів.

У Массачусетсі була виголошена знаменита фраза, приписувана Дж. Отісу ,що стала девізом у боротьбі: «Податки без представництва - це тиранія», і пізніше перетворилася в більш коротке гасло «Ні - податкам без представництва». Віргінські збори угледіли в штемпельному акті явне прагнення зменшити свободу американців. У тому ж 1765 році в Нью-Йорку зібрався «Конгрес проти штемпельного збору», який виражав в собі велику частину колоній. Він виробив Декларацію прав колоній . Майже у всіх колоніях стали з'являтися організації, які називали себе Синами свободи . Вони спалювали опудала та будинки англійських посадових осіб. Серед лідерів Синів волі був Джон Адамс - один з батьків-засновників США і майбутній другий президент країни.

Всі ці події справили враження на англійський парламент, і в 1766 році Акт про гербовий збір був скасований; але разом з тим англійський парламент урочисто оголосив про своє право й надалі «видавати закони і постанови, що стосуються всіх сторін життя колоній». Ця заява, незважаючи на декларативний її характер, могла тільки посилити обурення в Америці, для якої, разом з тим, реальна перемога в питанні про штемпельний збір надавала енергії та сил. У 1767 році Англія обклала митом скло, свинець, папір, фарби і чай,які ввозилися до колоній. Згодом, коли Нью-Йоркські законодавчі збори відмовили у субсидії англійському гарнізону, англійський парламент відповів відмовою в затвердженні яких би то не було постанов Нью-Йоркських законодавчих зборів, доки вони не скоряться; одночасно міністерство наказало губернаторам розпускати законодавчі збори, які будуть протестувати проти англійських властей. Американці відповідали агітацією про невживання товарів,за які належить сплачувати мито.І дійсно, ці товари стали доставляти англійській скарбниці не більше 16 000 фунтів стерлінгів доходу (при 15 000 фунтів витрати по стягуванню мит), тобто, в 2,5 рази менше, ніж очікувалося. Зважаючи на це нові мита були скасовані в 1770 році , але мито на чай продовжувало утримуватись, як підтвердження прав метрополії.


Розкол Населення[ред.ред. код]

«Патріоти» і «Лоялісти»[ред.ред. код]

Населення тринадцяти колоній було далеко не однорідним, проте з початком революційних подій серед англомовних колоністів відбувається розкол на прихильників незалежності («революціонери», «патріоти», «віги», «прихильники Конгресу», «американці») і їхніх супротивників («лоялісти» , «торі», «прихильники Короля»). Деякі групи, разом з тим, заявляють про свій нейтралітет; однією з найвідоміших подібних громад стали квакери штату Пенсільванія,які і після революції зберегли зв'язки з метрополією.

Основний грунтом для лоялізма стали, в першу чергу, міцні зв'язки тієї чи іншої людини з метрополією. Найчастіше лоялістами ставали, зокрема, великі торговці в основних портах, таких, як Нью-Йорк, Бостон і Чарльстон, торговці хутром з північного фронтира, або ж чиновники колоніальної адміністрації. У ряді випадків лоялісти також могли мати і родичів в метрополії, або в інших колоніях Британської імперії.

З іншого боку, за незалежність найчастіше виступали фермери, ковалі і дрібні торговці фронтира штату Нью-Йорк, глибинки Пенсільванії і Вірджинії, поселенці уздовж Аппалачів. Рух також підтримувався багатьма плантаторами Віргінії і Південної Кароліни.

І серед «патріотів», і серед «лоялістів» були і бідні, і багаті. Лідери обох сторін відносилися до освічених класів. До лоялістів також могли приєднуватися недавні іммігранти, ще не встигли перейнятися революційними ідеями.

Із закінченням війни в Тринадцяти колоніях залишилося 450-500 тисяч лоялістів. У той же час, близько 62 тис. Противників незалежності втекли в Канаду, близько 7 тис. до Британії, до 9 тис. у Флориду або Британську Вест-Індію. Втікачі лоялісти з Півдня також захопили з собою кілька тисяч чорних рабів.

Індіанці[ред.ред. код]

Більшість індіанських племен не бачило особливого сенсу вплутуватися в конфлікт одних європейців з іншими, і намагалися не брати участь у війні, зберігаючи нейтралітет. Разом з тим, індіанці, в цілому, підтримували Британську Корону. Основною причиною цього був той факт, що метрополія забороняла колоністам, задля уникнення конфліктів з індіанцями, селитися на захід від Аппалачів - одна із заборон,що найсильніше дратувала самих колоністів.

Британці організували серію індіанських рейдів на поселення фронтира від Кароліни до Нью-Йорка, забезпечуючи індіанців зброєю і підтримкою лоялістів. В ході подібних рейдів було вбито багато поселенців, особливо в Пенсільванії, а в 1776 році Черокі атакували американських колоністів уздовж усього південного фронтира. Найбільш великим індіанським вождем в цих нападах став мохавк Джозеф Брант, в 1778 і 1780 роках він атакував ряд дрібніших поселень силами загону в 300 ірокезів і 100 білих лоялістів. Племена ірокезької конфедерації Сенека, Онондага і Каюга уклали союз з британцями проти американців.

У 1779 році частини Континентальної армії під командуванням Джона Саллівана здійснили у відповідь каральний рейд, спустошивши 40 ірокезьких сіл в центральній і західній частинах штату Нью-Йорк. Сили Саллівана систематично спалювали села і знищили до 160 тис. бушелів зерна, залишивши ірокезів без запасів на зиму. Зіткнувшись із загрозою голодної смерті, ірокези втекли в район водоспаду Ніагара, і в Канаду, в основному - в район майбутнього Онтаріо, де британці надали їм земельні наділи в якості компенсацій.

Із закінченням війни британці, не проконсультувавшись зі своїми індіанськими союзниками, передали контроль над усіма землями американцям. У той же час до 1796 року Корона відмовлялася залишити свої форти на західному фронтирі, плануючи організувати там незалежну індіанську державу («Індіанська нейтральна зона»).

Представники негроїдної раси[ред.ред. код]

Вільні негри билися на обох сторонах, однак частіше вони все ж підтримували повстанців. Обидві сторони намагалися залучити чорношкіре населення на свою сторону, щедро обіцяючи свободу і земельні наділи тим, хто буде воювати на їхньому боці. Особливо відзначалися при цьому раби, що належали протилежній стороні.

Десятки тисяч чорних рабів скористалися революційним хаосом і втекли від своїх господарів, що призвело плантації Південної Кароліни і Джорджії мало не в напівзруйнований стан. Південна Кароліна втратила до однієї третини (25 тис. чол.) всіх своїх рабів внаслідок відходу або загибелі. У 1770-1790 роках чорне населення Південної Кароліни (переважно раби) скоротилося з 60,5% до 43,8%, Джорджії - з 45,2% до 36,1%.

Багато рабів також сподівалися, що Корона дасть їм свободу. Метрополія дійсно планувала створити проти повстанців масову армію рабів взамін на їхнє звільнення, однак, разом з тим, британці побоювалися, що такий крок може спровокувати масові повстання рабів і в інших колоніях. Одночасно вони опинилися під тиском багатьох плантаторів - лоялістів американського Півдня, а також карибських плантаторів і работорговців, яким зовсім не сподобалась перспектива бунтів.

У штаті Віргінія королівський губернатор лорд Данмор почав масове рекрутування рабів, пообіцявши їм свободу, захист сім'ям, і земельні наділи. При відступі з Савани і Чарльстона британці евакуювали до 10 тис. чорних рабів, з яких близько 3 тис. «чорних лоялістів» були поселені в Канаді. Решта були переселені в метрополію, або вест-індські колонії Карибського моря. Близько 1200 «чорних лоялістів» були пізніше переселені з Нової Шотландії (Канада) в Сьєрра-Леоне, де вони стали лідерами етнічної групи Кріо.

З іншого боку, боротьба за незалежність під гаслами захисту свободи ставала досить двозначною; багато революційних лідерів, ратуючи за свободу, самі були багатими плантаторами, і володіли сотнями чорних рабів. Ряд північних штатів з 1777 року почали скасування рабства. Першим з них став штат Вермонт, який закріпив скасування рабства у своїй конституції. За ним пішли Массачусетс, Нью-Йорк, Нью-Джерсі і Коннектикут. Форми скасування рабства в різних штатах різнилися; передбачалося або негайне звільнення рабів, або поступове, без жодних компенсацій. Ряд штатів утворили школи для дітей колишніх рабів, в яких вони зобов'язані були вчитися до свого повноліття.

У перші двадцять років після війни законодавчі збори штатів Віргінія, Меріленд і Делавер полегшили умови для звільнення рабів. До 1810 частка вільних негрів виросла в Віргінії з менш ніж 1% в 1782 до 4,2% в 1790, і 13,5% в 1810. У Делавері до 1810 були звільнені три чверті негрів, в цілому на верхньому Півдні частка вільних негрів зросла з менш ніж 1% до 10%. Після 1810 хвиля звільнень на Півдні практично припинилася, в першу чергу - у зв'язку з початком бавовняного буму.

Перший Етап, 1775-1778[ред.ред. код]

Спалах війни 1775-76[ред.ред. код]

Массачусетс[ред.ред. код]

У лютому 1775 р. парламент оголосив штат Массачусетс, територією заколоту. Генерал-лейтенант Томас Гейдж, головнокомандувач британської Північної Америки, командував чотирма полками британської залоги (близько 4000 чоловіків) зі своєї штаб-квартири в Бостоні, але сільська місцевість була в руках революціонерів. 14 квітня він отримав наказ роззброїти повстанців та заарештувати їх лідерів.

У ніч на 18 квітня 1775 р. Генерал Ґейдж відправив 700 осіб, щоб захопити боєприпаси, які зберігаються в колоніальній міліції в Конкорді, штат Массачусетс. Вершники в тому числі Пол Ревір попередив сільській місцевості, і, коли британські війська увійшли в Лексінгтон вранці 19 квітня вони знайшли 77 міномен солдатів формується на сільській площі. Пострілів обмінялися, убивши кілька Minutemen. Британський перейшов на Конкорді, де загін з трьох компаній, займався і надсилаються на північному мосту силою 500 Minutemen. Як британський відступили назад в Бостон, тисячі міліціонерів напали на них по дорогах, завдаючи великих втрат, перш ніж своєчасні Британські підкріплення запобігти повне лихо. З Битви Лексінгтон і Конкорд, почалася війна.

Міліція зійшлися на Бостон, закупорюючи британців у місті. Про більше 4500 британських солдатів прибув по морю, і 17 червня 1775 р. британські війська під командуванням генерала Вільяма Хоу захопив півострів Чарлзтаун в битві при Банкер-Хіллі. Замість посадки за американцями, крок, який не тільки легко виграв битву, але також піддавати іншої частини повстанської армії до руйнування, британський встановлений дорогий атаку фронтальну. Американці відступили, але британські втрати склали більше 1000 чоловіків. Облога була зламана, і Ґейдж незабаром був замінений Хоу як британський Верховний головнокомандувач.

У липні 1775 знову призначений генерал Вашингтон вийшов за межі Бостона взяти на себе відповідальність колоніальних сил і організувати Континентальної армії. Розуміючи, найжорстокіший своєї армії пороху, Вашингтон попросив нових джерел. Арсенал були проведені обшуки і деякі виробництва була зроблена спроба; 90% поставок (2000000 фунтів) було ввезено в кінці 1776, в основному з Франції. [37] Патріоти в Нью-Гемпширі захопили порошок, мушкети і гармати з Форту Вільяма і Мері в Портсмуті Харбор в кінці 1774 [38 ] Деякі з боєприпасів були використані в кампанії Бостона.

Протистояння тривало протягом осені та зими. За цей час Вашингтон був здивований нездатністю Хоу напасти на його скорочується, погано озброєну силу. [39] На початку березня 1776 важкі гармати, які патріоти захопили в Форт Тикондерога привезли в Бостон полковник Генрі Нокса, і розміщені на Дорчестер висот. Так артилерія тепер забувають британських позицій, ситуація Хоу виявилася неспроможною, і британський бігли 17 березня 1776 плив у військово-морської бази в Галіфаксі, Нова Шотландія, події в даний час відзначається в Массачусетсі, як День Евакуації. Вашингтон потім переїхав більшу частину Континентальної армії, щоб зміцнити Нью-Йорк. [40]

Квебек[ред.ред. код]

Британські солдати і провінційних міліціонери відсіч американській напад в битві при Квебек, грудень 1775

Через три тижні після початку облоги Бостона, загін міліції добровольців на чолі з Ітан Аллен і Бенедикта Арнольда захопили форт Тикондерога, стратегічно важливу точку на озері Шамплейн між Нью-Йорком і провінції Квебек. Після цього дії вони зробили набіг Форт Сент-Джон, недалеко від Монреаля, який стривожив населення і влади там. У відповідь губернатор Квебека Гай Карлтон почав зміцнювати Сент-Джонса, і відкрив переговори з ірокезами та інших індіанських племен на їх підтримку. Ці дії, в поєднанні з тиском з боку як Аллен і Арнольд і страху британського нападу з півночі, зрештою переконав Конгрес санкціонувати вторгнення Квебека, з метою приведення у британських військових з цієї провінції. (Квебек потім часто називають Канаді, як і більша частина території входить колишній французькій провінції Канади.)

Були зроблені дві Квебек-пов'язані експедиції. 28 вересня 1775 бригадний генерал Річард Монтгомері вирушив на північ з Форт Тикондерога близько 1700 міліціонерів, облягаючи і захопивши форт Святого Іоанна 2 листопада, а потім в Монреалі з 13 листопада Генеральна Карлтон втік до Квебек-Сіті і приступив до підготовки цього міста для атака. Друга експедиція, очолювана полковником Арнольд, пішов по пустелі, де зараз знаходиться північна Мен. Логістика було важко, з 300 осіб обертаючись, і ще 200 гинуть через суворих умов. До того часу, Арнольд досяг Квебеку на початку листопада, він повинен був, але 600 з його оригінальних 1100 чоловіків. Сила Монтгомері вступив Арнольд, і вони напали на місто Квебек 31 грудня, але були переможені Карлтон в битві, яка закінчилася з Монтгомері мертвих, Арнольд поранений, і більше 400 американців у полон. [42 Не] Решта американці відбудеться за межами Квебеку, поки навесні 1776 р. страждає від поганих умов у таборах і віспи, а потім зняв, коли ескадра британських кораблів під командуванням капітана Чарльза Дугласа прибув до зняти облогу.

Ще одна спроба була зроблена американцями відсунути в сторону Квебека, але вони не в Труа-Рів'єр 8 червня 1776 р. Карлтон то запустив свій власний вторгнення і переміг Арнольд в Бій біля острова Валькур в жовтні. Арнольд впав назад у Форт Тикондерога, де вторгнення почалося. У той час як вторгнення закінчилося, як це катастрофа для американців, зусилля Арнольда в 1776 р. затримується повномасштабну британського контрнаступу до Саратога кампанії 1777 р..

Вторгнення коштувати американцям свою базу підтримки в «Британській громадської думки», так що насильницькі заходи відносно Америки вільно прийнята і схвалюватися більшістю людей всіх звань, професій, чи професій, в цій країні." їх отримали в кращому випадку обмежену підтримку серед населення Квебека, які, хоча і дещо підтримують на початку вторгнення, стало менше, так пізніше, під час окупації, коли американські політики проти підозрюваних лоялістів став жорсткішим, і в конвертованій валюті армії скінчилися. Були залучені два невеликих полків Канадієнс під час операції, і вони були в армії за його відступити до Тикондерога. Навіть після їх відступу Патріоти продовжували розглядати Квебек у складі своєї справи, передбачивши конкретні положення для того, щоб приєднатися до 1777 р. Статті Конфедерації.

Кампанія 1776-77[ред.ред. код]

Нью-Йорк[ред.ред. код]

Американські солдати в Битва при Лонг-Айленда, 1776 р.

Вийшовши свою армію з Бостона, генеральний Хоу в даний час зосереджена на захопленні Нью-Йорк, який потім був обмежений до південного краю острова Манхеттен. Сила Хоу прибутку від Стейтен-Айленд 30 червня 1776 і його армія захопила його без опору. Для захисту міста, генерал Вашингтон розповсюдити свої сили уздовж берегів гавані Нью-Йорка, зосереджена на Лонг-Айленді і Манхеттені. У той час як британські, нещодавно найняв Гессе війська монтаж, Вашингтон знову випущених Декларація Незалежності США читати його чоловіки і жителі міста.

Позиція Вашингтона було вкрай небезпечно, тому що він розділив свої сили між Манхеттеном і Лонг-Айленд, піддаючи перемогти в деталях. Англійці висадили 22 000 чоловік на Лонг-Айленді в кінці серпня і погано переміг повстанської армії в найбільшому битві війни, беручи більше 1000 ув'язнених і заганяючи їх назад в Бруклін Хайтс. Хоу потім осадили висот, стверджуючи, що він хотів позбавити своїх чоловічих життів від негайного нападу, хоча за його власним визнанням, такі напади вдалося б. Він повинен був активно стримувати своїх підлеглих від посадки добити. Вашингтон спочатку зміцнив його вразливе становище, але потім особисто керував виведенням всієї своєї залишилася армії і всіх їх поставок через Іст-Рівер в ніч на 29-30 серпня без істотних втрат живій силі і техніці. Хоу не вдалося провести адекватну розвідку для виявлення відступ.

Мирна конференція відбулася 11 вересня вивчити можливість переговорного рішення. Формула попереднього року британського просунутого лорда Норта «фіксованого внеску», і вказав, що інші закони можуть бути переглянуті або скасовані, поки влада Великобританії була визнана. Але сторона Patriot і раніше наполягає, що повна незалежність потрібно.

Хоу потім відновив атаку. 15 вересня Хоу висадився близько 12000 чоловік на нижньому Манхеттені, швидко взявши під свій контроль Нью-Йорку. Американці зняли на північ острова в Гарлем Хайтс, де вони перестрілку наступний день, але провели свою землю. 21 вересня руйнівної пожежі спалахнув у місті, яке заколотники були широко звинувачують у, хоча немає переконливих доказів не існує. 12 жовтня британська зробив спробу оточити американців, які не змогли через рішення Хоу, щоб приземлитися на острові, який був легко відрізаний від материка. Американці евакуювали Манхеттен, і 28 жовтня боролися битви на Білій рівнини проти переслідує англійців. Під час битви Хоу відмовився атакувати дуже вразливі основних сил Вашингтона, а не напад на пагорб, який не має ніякого стратегічного значення.

Вашингтон відступив, і Хоу повернувся на Манхеттен і захопили Форт-Вашингтон в середині листопада, приймаючи близько 3000 ув'язнених. Так почалася сумно відомої "тюремні кораблі" Система Британський вестися в Нью-Йорку для іншої частини війни, в якій більше американських солдатів і матросів помер від зневаги та хворобами, ніж помер у кожному бою всієї війни, разом узятих.

Хоу потім відділяють Загальна Клінтон з 6000 чоловіків, щоб захопити Ньюпорт, Род-Айленд для британського флоту, що й було зроблено, не зустрічаючи будь-яких серйозних опір. Клінтон заперечував проти цього кроку, вважаючи, що сила була б краще працювало до річки Делавер де вони могли б завдано непоправної шкоди відступаючих американців

Нью-Джерсі[ред.ред. код]

Вашингтон переправляється через Делавер 1851 р.

Загальна Господь Корнуоллис продовжували переслідувати армію Вашингтона через Нью-Джерсі, але Хоу наказав йому припинити і Вашингтон уникнув через річку Делавер в Пенсільванії 7 грудня Хоу відмовився замовити погоню через річку[3], хоча Прогноз Континентальної армії була похмурою. "Ось ті раз, які намагаються чоловічі душі", писав Томас Пейн, який був з армією на відступ. Армія скоротилася до менш ніж 5000 чоловіків, придатний для обов'язки, і буде скорочений до 1400 після солдатів закінчився в на кінець року. Конгрес пішов вглиб і залишив Філадельфію в розпачі, хоча народний опір британської окупації ріс в сільській місцевості.[4]


Хоу приступив до розділити свої сили в Нью-Джерсі в невеликі загони, які були уразливі, щоб перемогти в деталях, з найслабших сил, розміщених ближче всього до армії Вашингтона. Вашингтон вирішив перейти в наступ, крадькома перетину Делавер в ніч грудня 25-26 і захопивши майже 1000 здивовані і неукріплених гессенця в битві при Трентоні. Корнвалліс пройшли, щоб повернути Трентон, але спочатку відбив, а потім переграли у Вашингтоні, який успішно атакував британський ар'єргард в Прінстоні 3 січня 1777 йде близько 200 ув'язнених. Хоу потім поступився більшу частину Нью-Джерсі у Вашингтоні, незважаючи на масивній чисельної переваги Хоу над ним. Вашингтон вступив на зимові квартири в Моррістаун, Нью-Джерсі, давши моралі поштовх до американської причини. Всю зиму Нью-Джерсі міліції продовжували переслідувати британських і Гессе сил поблизу своїх решти трьох постів уздовж річки Рарітан.

Кампанії 1777-78[ред.ред. код]

Коли англійці почали планувати операції для 1777 р., у них було два основних армій в Північній Америці: армія у Квебеку (пізніше під командуванням Джона Бургойна), і армія Хоу в Нью-Йорку. У Лондоні, лорд Джордж Жермен схвалив кампанію для цих армій сходяться на Олбані, Нью-Йорку і розділити американські колонії на дві частини. Замовлення Жермен були розпливчасті і не були інтерпретовані своїми командирами, як він очікував. Хоу вирішив почати атаку на повстанців капіталу, Філадельфії, який був схвалений на тому розумінні, що його армія буде як і раніше доступні для з'єднання з армією Бургойна в Олбані. Але Хоу незабаром вирішив піти по морю через Chesapeake, які б місяці і надати йому повністю недоступні для безпосереднього надання допомоги Бургойна. В результаті, хоча Хоу успішно захопили Філадельфію, Північної армії була втрачена в катастрофічному капітуляції в Саратога. І Карлтон і Хоу подав у відставку після 1777 р. кампанії.

Північній частині штату Нью-Йорк[ред.ред. код]

Перший з 1777 кампаній був експедиція з Квебека на чолі з генералом Джоном Бургойна. Мета в тому, щоб захопити коридор Озеро Шамп й річки Гудзон, ефективно ізолюючи Нову Англію від іншої частини американських колоній. Вторгнення Бургойна з двох компонентів: він приведе близько 8000 чоловік уздовж озера Шамплейн до Олбані, штат Нью-Йорк, в той час як друга колонка близько 2000 чоловіків, на чолі з Баррі Санкт-Леже, буде рухатися вниз Могак долині річки і пов'язати з Бургойна в Альбані.

Берґойнь відправився в червні, і відбили форт Тикондерога на початку липня. Після цього походу був уповільнений американців, які буквально збив дерева на своєму шляху, і великої обозі його армії. Загін, посланий, щоб схопити поставок був нищівної поразки в битві Беннінгтон американськими міліції в серпні, позбавляючи Бургойна майже 1000 осіб.

Між тим, в Санкт-Леже-більше половини його силу корінних американців на чолі з Сайенге- що обложили Форт Стенвікс. Американські міліціонери і їх індіанські союзники рушили до зняти облогу, але потрапили в засідку і розсіяні в битві при Оріскані. Коли друга експедиція рельєф підійшов, на цей раз на чолі з Бенедиктом Арнольдом, індійської підтримки Святого Леже залишив його, змушуючи його розірвати облогу і повернутися в Квебеку.

Армія Бургойна було скорочено близько 6000 чоловік через втрату в Беннінгтон, і необхідність в гарнізонному Тикондерога, і він був під кінець витратні матеріали. Незважаючи на ці невдачі, він вирішив висунути на сторону Олбані. Американська армія в 8000 чоловіків, офіційно під командуванням генерала Гораціо Гейтса (але ефективно керуючись свого підлеглого Бенедикта Арнольда), в окопах приблизно в 16 км на південь від Саратога, штат Нью-Йорк. Burgoyne спробував обійти американців, але було перевірено на першій битві Saratoga у вересні. Ситуація Бургойна був у відчаї, але тепер він сподівається, що допомога від армії Хоу в Нью-Йорку може бути на цьому шляху. Це не було: Хоу замість цього відплив на його експедиції, щоб захопити Філадельфії. Американські міліціонери зібралися в армії Гейтса, набряк свої сили в 11000 до початку жовтня. Після того, як жорстоко побитий в ході другої битви при Saratoga, Burgoyne здався 17 жовтня.

Британський генерал Клінтон в Нью-Йорку намагалися диверсію на користь Бургойна на початку жовтня, захопивши дві ключові фортеці, але висновок Дізнавшись про капітуляцію.

Саратоґа був переломний момент війни. Революційна впевненість і рішучість, які страждають від успішної окупації Хоу у Філадельфії, був продовжений. Що ще більш важливо, перемога закликала Францію, щоб відкритий союз з американцями, після двох років полусекретная підтримки. Для британців, війна тепер стали набагато складніше.

Американці провів британських ув'язнених не прийняті на Саратоґа до кінця війни, в пряме порушення умов капітуляції, в якому зазначено, що вони будуть репатрійовані відразу.

Пенсільванія[ред.ред. код]

Хоу почав свою кампанію в червні, зробивши серію маневрів у Нью-Джерсі, яка не змогла брати участь в значній мірі поступається сили Вашингтона. Потім він занурив свої війська на транспорті і повільно поплив до північного кінця Chesapeake Bay, посадка 15000 війська 25 серпня на чолі річки Елк. Вашингтон розташував свої 11 тисяч чоловіків в сильній позиції вздовж річки Brandywine, між англійцями і Філадельфії, але Хоу обійшов і переміг його 11 вересня 1777 французьких спостерігачі відзначили, що Хоу вдалося стежити за його перемоги, яка могла знищити Вашингтона армія.

Континентальний Конгрес знову відмовився Філадельфії, а 26 вересня Хоу нарешті переграти Вашингтон і рушили в місто без опору. Частина армії Хоу був потім розділити, щоб скоротити повстанців фортеці, що блокують його зв'язок вгору по річці Делавер. Сподіваючись залучити ще про один Трентон-як перемогу, а англійці були розділені, 4 жовтня Вашингтон встановлений штурм сюрприз проти англійців в Germantown. Хоу не вдалося попередити свої війська там, незважаючи на те, відомо про атаку попередній день. Британці були в небезпеці розгрому, але несправні американські рішення призвели в Вашингтоні відбиваючись з важкими втратами.

Війська зустрілися на White Marsh в грудні, де через деякий сутички Хоу вирішив піти у відставку, не звертаючи уваги на уразливості задньої Вашингтона, де напад може бути відрізаний Вашингтоні з його багажу і положень. Вашингтон і його армія таборували в Веллі-Фордж в грудні 1777 p. приблизно в 20 милях (32 км) від Філадельфії, де вони залишалися протягом наступних шести місяців. За зиму 2500 чоловіків (з 10000) померли від хвороб і впливу і армія була скорочена до 4000 effectives. За цей час армія Хоу, зручний у Філадельфії, не вжив жодних зусиль, щоб експлуатувати слабкість американської армії. Наступної весни армія вийшла з Веллі-Фордж в хорошому стані, зокрема, завдяки програмі навчання під керівництвом барона фон Штойбен , який ввів найсучасніші прусських методів організації та тактики.

Історики припускають, що британський "втратив кілька шансів на військову перемогу в 1776-1777 ..." і "якби генерал Хоу порушив військову традицію просування в грудні на континентальному військ, розквартированих [в Веллі-Фордж], він, можливо, доведеться легко перевантажені їх і, можливо закінчилася війна. "

Хоу подав у відставку в жовтні 1777 p.; поки він не був прийнятий, він проводив свій час у Філадельфії підготовці своїх аргументів для очікуваного парламентського розслідування. Хоча він мав в два рази більше чоловіків, ніж Вашингтон, гірка пам'ять про Банкеp-Гілл зробив його дуже неохоче атакувати окопалися американські війська. Генеральний Клінтон замінити Хоу, як британський Верховний головнокомандувач на 24 травня 1778

Іноземна інтервенція[ред.ред. код]

З 1776 року, Франція неофіційно були залучені в американської війни за незалежність, з французьким адміралом Latouche Тревіль забезпечивши поставки, боєприпаси і зброю з Франції в США після Томаса Джефферсона закликав французький союз. Зброя, такі як де-типу Вальер були використані, відіграє важливу роль в таких боях, як у битві при Саратога. Після вивчення американської перемоги в Саратога, французький став стурбований тим, що англійці залагодити свої розбіжності з колоністами і черга на Францію. Зокрема, король Людовик XVI був під впливом панічних повідомлень про те, що Великобританія готується зробити величезні поступки в колонії, а потім, в поєднанні з ними, страйк на французьких та іспанських володінь у Вест-Індії. [14] щоб розладнати це, вони уклали договір про союз зі Сполученими Штатами 6 лютого 1778 скоєнні американців не шукати нічого менше, ніж абсолютна незалежність. Раніше Франція була лише готовий діяти спільно з іспанськими союзника, але тепер вони були готові піти на тільки в разі потреби війни. Великобританія відповіла, згадавши свого посла, хоча франко-британські військові не насправді не вийти, поки 17 червня 1778.

У 1776 році граф Аранда познайомився в уявленні Іспанії з першою американською комісією, що складається Бенджамін Франклін, Сайлас Дін і Артур Лі. Континентальний Конгрес доручив комісарів, щоб поїхати в Європу і альянси з іншими європейськими державами, що може допомогти зруйнувати британську морську блокаду вздовж узбережжя Північної Америки. Аранда запросив комісію для його будинку в Парижі, де він виступав у ролі іспанського посла, і він став активним прихильником боротьби недосвідчені колоній, рекомендуючи якнайшвидший і відкрите іспанська прихильність до колоній. Тим не менш, він був скасовано Хосе Моніно, 1 графа Floridablanca, хто зробив вибір на користь більш стриманий підхід. Іспанська позиція була пізніше узагальнені Посол Іспанії в суді Франції, Херонімо Грімальді, в листі до Артура Лі, який був у Мадриді, намагаючись переконати іспанський уряд оголосити відкритий союз. Грімальді сказав Лі, що "Ви розглянули свою ситуацію, а не наші момент ще не прийшов час для нас війна з Португалією - .. Франція неготовності, а не прибули наші скарби кораблі з Південної Америки - робить його невідповідним для нас негайно оголосити ". тим часом, Грімальді запевнив Лі, магазини одягу та порошку були депоновані в Новому Орлеані і Гавані для американців, і подальші поставки ковдр були зібрані в Більбао.

Іспанія, нарешті, вступив офіційно у війну в червні 1779, таким чином, реалізації Договору Аранхуес, хоча іспанський уряд надає допомогу революціонерам з самого початку війни. Так само було Голландська республіка, яка була офіційно приніс у війну в кінці 1780 р.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Lehman, On Seas of Glory ... p. 43.
  2. Gardiner Navies and the American Revolution 9-20
  3. Stedman, Charles The History of the Origin, Progress and Termination of the American War Volume I (1794) p. 223
  4. Stedman, Charles The History of the Origin, Progress and Termination of the American War Volume I (1794) pp. 224–225


Війна Це незавершена стаття про війну.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.