Вікіпедія:Обговорення категорій

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3
Архів 4 Архів 5 Архів 6
Архів 7

Скорочення:
ВП:ОК

Сторінка є складовою частиною проекту Категоризація.
Додати нове обговорення

Категорія:Тренери латвійський футбольних клубів[ред. код]

Цю категорію треба коректно перейменувати на Категорія:Тренери латвійських футбольних клубів--Unikalinho (обговорення) 07:08, 31 серпня 2015 (UTC)

ТакТак Зроблено --VPrypin (обг.) 08:33, 31 серпня 2015 (UTC)

Категорія:Вікіпедія:Офіційно[ред. код]

Є вищевказана категорія, яка містить всього одну сторіну: Вікіпедія:Політика конфіденційності. Чи потрібна ця категорія, чи не слід перенести Вікіпедія:Політика конфіденційності в категорію Офіційні правила Вікіпедії‎, а цю категорію видалити? --MMH (обговорення) 12:55, 12 серпня 2015 (UTC)

Категорія:Римські церкви і Категорія:Церкви Рима[ред. код]

якусь із цих категорій треба видалити, щоб не було плутанини. --VaeVictis (обговорення) 15:31, 29 липня 2015 (UTC)

Перша є редиректом на другу. Просто свого часу відбулося перейменування. Це так, до слова--Unikalinho (обговорення) 10:01, 31 серпня 2015 (UTC)

Актори, які зіграли ...[ред. код]

Прошу до дискусії щодо того, як правильно найменувати категорію.

Вчора я натрапив на некатегоризлвану категорію:Актори, які зіграли роль Шерлока Холмса, почав шукати подібні, натрапив на іншу категорію:Актори, які зіграли Ісуса, подумав, що можуть бути ще категорії такого типу, тому створив категорію вищого рівня:Актори за роллю, в яку і вклюив дві підкатегорії, і до того ж прибрав з першої слово «роль», бо як мені видається воно є зайве. Нині користувач NOSFERATU, який створив обидві категорії, першу перейменував і переконує, що треба таки зі словом «роль». Прошу ваші думки щодо цього: треба чи ні слово «роль» у назвах: Актори, які зіграли роль Персонажа чи просто Актори, які зіграли Персонажа?--Микола Василечко (обговорення) 14:50, 28 липня 2015 (UTC)

 • Ви абсолютно правильно мене зрозуміли, коли створили Категорію: Актори за роллю. Наша дискусія скоріше містить бюрюкратичний юридичний характер, бо суть ми несем одну і ту саму. Одначе, чому я наполягаю на слові роль. Бо актор, від того, хто когось зіграв, він не стане ним, і ніколи не буде, відповідно тому і кажемо: зіграв роль. Одначе зігравши цю роль, актор не перестав бути собою. Слова "Крістофер Лі зіграв роль Дракули" означає, що Крістофер Лі не став Дракулою, і ніколи ним не буде, але лише зіграв його роль на певний проміжок часу. А взагалі я вважаю, що варто залучити лінгвістів до нашої дискусії.--NOSFERATU (обговорення) 15:29, 28 липня 2015 (UTC)
  Тому й виніс дискусію сюди, щоб інші долучилися. Але, знову ж таки: як бути з категорія:Актори, які зіграли Ісуса? Ви ж її створили без «ролі». Саме тому я перейменував іншу категорію. Якби обидві категорії були з «роллю» я би може тільки категоризував їх, а так мусів вирішити дилему, яка вчора постала переді мною. То я вибрав варіант без «ролі». Такі були в мене вчора міркування.--Микола Василечко (обговорення) 15:35, 28 липня 2015 (UTC)
  • Я просто не знаю, як його правильно називати, бо Ісус Христос - це не його повне ім'я, це його ім'я і прізвисько. Не прізвище (російською фамілія), а прізвисько (російською клікуха).--NOSFERATU (обговорення) 12:37, 29 липня 2015 (UTC)
 • І ще хотів додати: Категорія:Актори, які зіграли роль такого-то, означає, що сюди треба включати усіх різних людей-акторів, які зіграли одну і ту ж саму роль. Одного і того ж персонажа, чи одну і ту ж людину.--NOSFERATU (обговорення) 15:37, 28 липня 2015 (UTC)
   • Наскільки я зрозумів, наша дискусія лінгвістами була успішно проігнорована.--NOSFERATU (обговорення) 09:06, 3 серпня 2015 (UTC)

Категорії для сільських, селищних і міських рад у кожному районі[ред. код]

Пропоную обговорити:

 1. Чи варто створювати окремі категорії для сільських, селищних і міських рад у кожному районі?
 2. Якщо варто, то як назвати? Адже ради є з одного боку органами місцевого самоуправління, з іншого адміністративно-територіальними одиницями. --Perohanych (обговорення) 04:17, 18 липня 2015 (UTC)
Мені здається, що вже не варто: адмінреформа вже ось-ось за кілька місяців скасує сільські ради, то нащо марнувати час на стоврення, впорядкування, якщо доведеться вилучати?--Микола Василечко (обговорення) 08:57, 18 липня 2015 (UTC)
Думаю, що вилучати не прийдеться. Ради існували, тому статті про них мають залишитися як історичні. --Perohanych (обговорення) 23:12, 19 липня 2015 (UTC)
Ну, я не про статті про ради, а про категорії рад.--Микола Василечко (обговорення) 17:40, 20 липня 2015 (UTC)
Якщо статті залишаться, то й категорії також. Можливо такегорії потім треба буде перейменувати з наприклад «Органи місцевого самоуправління Бобровицького району» на «Органи місцевого самоуправління Бобровицького району до 2016 року». --Perohanych (обговорення) 05:46, 21 липня 2015 (UTC)
Категорію є сенс створювати, якщо туди можна помістити більше двох статей. Для 1-2 статей нема сенсу створювати.--Анатолій (обг.) 18:00, 20 липня 2015 (UTC)
Дякую за пораду. :-) А як би ви назвали таку категорію для сільських, селищних і міських рад у кожному районі? --Perohanych (обговорення) 05:46, 21 липня 2015 (UTC)

З'ясував, що такі категорії вже є. Називаються «Адміністративний устрій ххх району». --Perohanych (обговорення) 12:36, 23 липня 2015 (UTC)

Категорія:Шаблони посилань на джерелаКатегорія:Шаблони:Посилання на джерела[ред. код]

Фільми[ред. код]

Один користувач видаляє з фільмів категорії їх країни-виробника (наприклад, з фільмів США видаляє Категорія:Фільми США), аргументуючи це тим, що є більш детальні категорії. Прошу пояснити чи це правильно, вперше таке бачу. Watashi-wa (обговорення) 14:34, 6 серпня 2015 (UTC)

Дайте, будь ласка, посилання на його внесок. — Green Zero обг 14:52, 6 серпня 2015 (UTC)
[2]. Watashi-wa (обговорення) 14:55, 6 серпня 2015 (UTC)
Він правильно робить в цьому випадку - там уже є категорія "Документальні фільми США", яка в свою чергу уже відноситься опосередковано до категорії "Фільми США". Детальніше можете дізнатися тут - ВП:КАТ ("статтю не слід відносити до категорії і, одночасно, до підкатегорії цієї категорії"). — Green Zero обг 15:00, 6 серпня 2015 (UTC)

Категорія:Репресовані[ред. код]

Є така дуже важлива Категорія:Репресовані в якій спостерігається страшний безлад:

Оскільки одна й та сама репресована людина обов'язково має одночасно три наступних ознаки які ніяк одна одну за собою не тягнуть:

 • фах
 • місце репресії
 • факт реабілітації / реабілітації посмертно / відсутність реабілітації

пропоную, їх одне від одного відділити створивши спеціальні піддерева категорій. Наприклад, наступним чином:

Чому я хочу окрему категорію Категорія:Реабілітовані прижиттєво, а не просто категорію Категорія:Реабілітовані, а в ній — Категорія:Посмертно реабілітовані‎, як зараз? — Щоб по статті одразу було видно, що людина реабілітована прижиттєво, а не просто забули додати до категорії Категорія:Реабілітовані посмертно. З тих самих міркувань наполягаю на категорії Категорія:Не реабілітовані. artem.komisarenko (обговорення) 18:03, 15 вересня 2015 (UTC)