Вікіпедія:Обговорення категорій

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Обговорення категорій

Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3
Архів 4 Архів 5 Архів 6
Архів 7 Архів 8 Архів 9
Архів 10 Архів 11 Архів 12
Архів 13 Архів 14 Архів 15
Архів 16 Архів 17

Скорочення
ВП:ОК

Ця сторінка призначена для обговорення таких питань, як перейменування, об'єднання, вилучення категорій, а також загальних проблем категоризації. Іноді перш ніж подавати запит до роботів на заміну категорій у статтях, це питання варто спершу обговорити тут.

Сторінка є складовою частиною проекту Категоризація.

Категорії, які мають включення, але не існують (список від рушія MediaWiki) :Для зручного розуміння є користь в доцільних використаннях теґу <categorytree> у формі функції парсера {{#categorytree:<назва категорії>}}

Додати нове обговорення

Письменники_XXI_століття_за_країною[ред. код]

Як би категорію Письменники_XXI_століття_за_країною уніфікувати з іншими століттями? --lxlalexlxl (обговорення) 00:14, 27 лютого 2021 (UTC)]

@Lxlalexlxl:, я вважаю, що цю категорію впринципі потрібно видалити, а весь зміст перемістити сюди: Категорія:Письменники XXI століття, так як це працює у англвікі--reNVoy (обговорення) 10:11, 27 лютого 2021 (UTC)

Знайомі[ред. код]

Категорія:Знайомі Пантелеймона Куліша маю сумніви щодо такої категорії. На чому такі категорії засновувати? Це ж можуть бути й Знайому Тараса Шевченка, Лесі Українки тощо, і скільки таких категорій буде у Пушкіна.... уууууххх...--Gouseru Обг. 21:32, 21 лютого 2021 (UTC)

Таке без сумніву можна видаляти.--Andriy.v (обговорення) 21:36, 21 лютого 2021 (UTC)
Думаю, рівень особи, для якої така категорія доречна — це Тарас Шевченко, щодо якого виданий Шевченківський словник, який зокрема й цікавився усім колом його знайомств. Звідси й Категорія:Знайомі Тараса Шевченка: вони всі висвітлені в джерелах. Про Куліша, по-перше, не можна такого сказати (не було предметного інтересу до кола його знайомих), по-друге, він, на відміну від не такого публічного Шевченка, вів значно активніше життя та багато з ким спілкувався, тож коло його знайомих просто величезне. Не думаю, що окрім Шевченка в Україні хтось досліджений настільки, щоб цікавилися його знайомим, і Куліш точно не є таким — NickK (обг.) 00:57, 24 лютого 2021 (UTC)

Щодо підкатегорії категорії "Церкви за назвою"[ред. код]

Переніс з Кнайпи Помітив, що в категорії "Церкви за назвою" є низка підкатегорій, які дублюються. Зокрема Церкви святих верховних апостолів Петра і Павла‎ і Церкви Петра і Павла‎. Категорія:Церкви святого Димитрія Солунського‎ і Категорія:Церкви святого великомученика Димитрія Солунського. Церкви Пресвятої Богородиці‎ в якій підкатегорія "Церкви Різдва Пресвятої Богородиці" і безпосередньо підкатегорія Церкви Різдва Пресвятої Богородиці‎ категорії "Церкви за назвою". Може ще якісь. Хто може автоматом якось ці категорії пооб'єднувати щоб в статтях не позлітало. Чи так має бути?Liubomir G (обговорення) 14:42, 2 лютого 2021 (UTC)

Іншомовні[ред. код]

Категорія:Іншомовні видання України для чого ця категорія? Користувачі, що будуть переглядати категорію Категорія:Журнали України за мовою‎ не зрозуміють, що це іншомовні видання?--Gouseru Обг. 19:42, 30 січня 2021 (UTC)

Категорія:Журнали України за мовою‎ -- це журнали, а Категорія:Іншомовні видання України -- це видання. Тобто евентуальна категорія Категорія:Російськомовні журнали України‎ може входити в обидві ці категорії. А Категорія:Російськомовні газети України‎ -- тільки в другу плюс Категорія:Газети України за мовою‎. Якось так--Unikalinho (обговорення) 18:19, 1 лютого 2021 (UTC)
@Unikalinho питання в доцільності створення такої категорії і формуванні метакатегорії для неї. Бо не лише в Україні є іноземні видання, у США, Канаді, Росії, та навіть КНР і Японії є такі видання. Я вважаю, що категорій країна+мова цілком достатньо для розуміння. --Gouseru Обг. 17:23, 16 лютого 2021 (UTC)

Хата[ред. код]

Скажіть, будь ласка, категорії на кшталт Категорія:Хата — вони взагалі мають існувати? Тобто, мені виглядає просто як випадкове зібрання підкатегорій, через яке, наприклад, Категорія:Меблі і Категорія:Хатні тварини виявляються підкатегоріями від Категорія:Житлові будівлі. Я правильно розумію, що такі категорії краще видаляти? І якщо так, то за яким критерієм, якщо ні - то чому? Або ж, просто видалити з неї всі підкатегорії, і лишити тільки статті, що стосуються саме видів хат і супутніх будівель? Дякую. --BogdanShevchenko (обговорення) 13:20, 20 січня 2021 (UTC)

Судячи з інтервікі, це мала б бути категорія типу «все для дому». Скоріше проблема в тому, що тут невдала і назва, і наповнення — NickK (обг.) 22:03, 23 січня 2021 (UTC)
Я тоді спробую розділити їх - "Хату" можна лишити підкатегорією "житлових будівель", і складати в неї лише типи хат (і відповідно видалити її інтервікі, бо вона буде якоюсь більш унікальною категорією). А все інше розкидати по більш адекватних категоріях, типу "побут" і "архітектурні елементи". --BogdanShevchenko (обговорення) 09:23, 24 січня 2021 (UTC)
Дивіться. Якщо Ви хочете категоризувати типи хат, то категорія має називатися в множині ("хати"). Але тоді, можливо, варто її перейменувати на "будівлі". Або й взагалі вилучити (тим більше що Ви збираєтесь вилучити й інтервікі), бо особисто я не впевнений, що при наявності категорії "житлові будівлі" потрібна ще й підкатегорія "хати". А от якщо це категорія для всякого хатнього інвентаря, або там стін/даху/комину тощо, то тоді ця категорія має називатися або "хата" (в однині), або можна її перейменувати, наприклад, за пропозицією NickK. Головне те, що "хата" -- це категорія для власне того, що належить до "хати", а для типів хат має бути окрема категорія. Не можна все зливати в одну категорію--Unikalinho (обговорення) 09:32, 27 січня 2021 (UTC)\
Категорія:Меблі і Категорія:Хатні тварини цілком коректно входять у Категорія:Хата--Unikalinho (обговорення) 09:35, 27 січня 2021 (UTC)
Тоді давайте вилучимо її з категорії "Житлові будівлі". Бо ні меблі ні хатні тварини до житлових будівель не мають ніякого відношення. А до житлових дійсно можна зробити категорію "Хати", куди скинути типи хат. Тобто, моє головне зауваження, що зараз в одній категорії і те що стосується хат як типу будівлі, і те що стосується всякого хатнього обладнання.--BogdanShevchenko (обговорення) 10:01, 27 січня 2021 (UTC)
Я сам обдумую цей варіант (вилучити з "житлових будівель"), і скоріше за це. А от у категорію "Хати" її можна включити, але ключ соруування зробити не за буквою, а за пробілом, (бо ця категорія буде входити до Категорії "Хати" не за тією ознакою, що інші)--Unikalinho (обговорення) 10:12, 27 січня 2021 (UTC)

Я от зараз переглянув вміст цієї категорії в інших мовах, і мені спало на думку варіант: перейменувати цю категорію на більше загальне Категорія:Помешкання (з видаленням того малюнка, що в ній є, бо на ньому намальована якраз хата як протиставлення до багатоповерхового будинку), а Категорія:Хатні тварини з неї вилучити, оскільки та категорія акцентує на тваринах (відрізняючи їх від диких чи інших), а не на помешканні. Щодо перейменування на "помешкання", то тут вся справа в тому, що під англ. home мається на увазі якраз помешкання, а українське слово "хата" в такому значенні вживається тільки в розмовній мові, тоді як у літературній означає лише вид будівлі--Unikalinho (обговорення) 10:05, 27 січня 2021 (UTC)

Категорії Категорія:Кухня і Категорія:Побут можна тоді включити в Категорія:Помешкання, замість включати їх у Категорія:Домашнє господарство--Unikalinho (обговорення) 10:20, 27 січня 2021 (UTC)
Помешкання - нормальний варіант. Теж шукав якийсь синонім, але житло вже було зайняте) Бо, так, "хата" - сильно збиває, за назвою не ясно, що там має бути. --BogdanShevchenko (обговорення) 10:27, 27 січня 2021 (UTC)
Категорія:Житло взагалі не те саме, що Категорія:Помешкання. Друга має входити в першу, бо висвітлює тільки один з аспектів теми "житло"--Unikalinho (обговорення) 10:35, 27 січня 2021 (UTC)
Готовий повірити на слово, бо це якісь лінгвістичні тонкощі, яких я не відчуваю, на жаль--BogdanShevchenko (обговорення) 13:10, 27 січня 2021 (UTC)
можна як варіант будинок, жилий будинок. Це знаю як за архітектурою, але до англійської категорії входять і подвір'я, і гаражі, і дворики. Не думаю, що гараж може завжди бути частиною місця, де живуть. --Gouseru Обг. 19:59, 30 січня 2021 (UTC)
Наразі виглядає так, що інтервікі з цієї категорії точно не треба видаляти. А от деякі статті з неї варто перекинути в іншу категорію (можливо, створити категорію "Хати", а можливо просто перемістити в "Житлові будівлі")--Unikalinho (обговорення) 18:29, 1 лютого 2021 (UTC)

Дипломати Бангладеш[ред. код]

Анонім не завершив заявку на зміну назви Категорія:Дипломати Бангладешу на Категорія:Дипломати Бангладеш. Бангладеш не відмінюється. --Salween (обговорення) 14:14, 10 січня 2021 (UTC)

Не розумію, чим не підходила попередня назва Категорія:Бангладеські дипломати. Прикметник бангладеський є в словникуNickK (обг.) 14:56, 17 січня 2021 (UTC)
Думаю, що на це питання може відповісти лише Kholodovsky.--Salween (обговорення) 13:31, 20 січня 2021 (UTC)

Symbol support vote.svg За Категорія:Дипломати Бангладеш, хоча загальна категорія й не уніфікована як Категорія:Політики за країною--Gouseru Обг. 20:02, 30 січня 2021 (UTC)

Категорія:Романи з дією в Україні[ред. код]

Чи потрібна така категорія (разом з підкатегоріями). Є декілька інтервікі, але там також дуже мало сторінок включено. Зацікавлених - 1-2 користувача у кожному мовному розділі. У нас @Silin2005:. При такій категоризації що робити з творами про сільське життя? Моя думка — це зайва категорія. --Roman333 (обговорення) 18:55, 2 січня 2021 (UTC)

Я за те, щоби лишити цю категорію. Статей у ній з часом по мірі написання романів буде все більше. Твори про села можна категоризувати за областями. --Silin2005 (обговорення) 18:54, 5 січня 2021 (UTC)
Особисто я завжди був і є проти того, щоб вилучати категорію лише через те, що там є "замало" об'єктів. Бо те, що їх там мало -- це проблема не категорії, а відсутності відповідних статей, які ніхто не забороняє написати--Unikalinho (обговорення) 09:02, 20 січня 2021 (UTC)

Категорія:Спортсмени, дискваліфіковані за вживання допінгу та її підкатегорії[ред. код]

Чинна назва цих категорій є некоректною, на мій погляд, оскільки дискваліфікують не тільки за власне вживання допінгу, а ще й, наприклад, за відмову проходити допінг-контроль, чи ще якісь махінації (покарання таке ж, як ніби спортсмен допінг вживав, але тим не менш ми не можемо стверджувати, що він його саме вживав). Тому варто було б ці категорії перейменувати на щось типу "дискваліфіковані за порушення правил ВАДА" або "за порушення антидопінгових правил", чи ще щось типу такого. Більш загальну назву дати--Unikalinho (обговорення) 12:43, 24 грудня 2020 (UTC)

ВАДА не була така впізнавана до російського скандалу, плюс не певен, що саме всіх спортсменів дискваліфікувала ВАДА (могли бути правила МОК, ФІФА чи якісь інші). Можливо, просто Категорія:Спортсмени, дискваліфіковані за допінг або Категорія:Спортсмени, дискваліфіковані через допінг? Трохи розмито, достатньо розмито, щоб включати складні випадки дискваліфікованих за порушення антидопінгових правил, але не безпосередньо через вживання допінгу, але й достатньо зрозуміло для пересічного читача — NickK (обг.) 11:58, 8 січня 2021 (UTC)
Можна й такі варіанти. Як на мене, найоптимальнішим було втулити в назву вислів "допінг-скандал". Просто я не знаю, як саме це зробити найкраще. Цікаво, що в інших (романо/германомовних) розділах використовується варіант за зразком it:Categoria:Casi del doping nello sport (дослівно "випадки допінгу в спорті", або менш дослівно, зате більш грамотно "Допінг-скандали в спорті"), причому там власне всі знають, що туди включати слід якраз спортсменів, а не саме скандали. Особисто мені такий варіант подобається точністю формулювання в частині "допінг-скандал", але не подобається з точки зору зрозумілості для читача. Але якби вдалося сформулювати назву так, щоб у ній фігурувало і "спортсмени", і "допінг-скандали", було б чудово--Unikalinho (обговорення) 12:26, 16 січня 2021 (UTC)
Маєте рацію, я не проти. --Олег (обговорення) 19:30, 8 січня 2021 (UTC)