Вікіпедія:Обговорення категорій

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3
Архів 4 Архів 5 Архів 6
Архів 7

Скорочення:
ВП:ОК

Сторінка є складовою частиною проекту Категоризація.
Додати нове обговорення

Карлів університет[ред. код]

Маємо дві категорії-близнюки: Категорія:Карлів університет та Категорія:Карловий університет. Яка має вірну назву?--Maxim Gavrilyuk (обговорення) 19:54, 23 жовтня 2015 (UTC)

очевидно та, яку вживала «ЕУ»--Albedo (обговорення) 21:00, 6 листопада 2015 (UTC)

Кубок володарів кубків[ред. код]

Помітив дві категорії, які просто дублюють одна одну. Категорія:Кубок володарів кубків УЄФА і Категорія:Сезони Кубка володарів кубків. І всі статті по сезонах додані в обидві. Який зміст у цьому? Може одну варто просто видалити?--Unikalinho (обговорення) 06:33, 10 жовтня 2015 (UTC)

Категорія:Римські церкви і Категорія:Церкви Рима[ред. код]

якусь із цих категорій треба видалити, щоб не було плутанини. --VaeVictis (обговорення) 15:31, 29 липня 2015 (UTC)

Перша є редиректом на другу. Просто свого часу відбулося перейменування. Це так, до слова--Unikalinho (обговорення) 10:01, 31 серпня 2015 (UTC)

Актори, які зіграли ...[ред. код]

Прошу до дискусії щодо того, як правильно найменувати категорію.

Вчора я натрапив на некатегоризлвану категорію:Актори, які зіграли роль Шерлока Холмса, почав шукати подібні, натрапив на іншу категорію:Актори, які зіграли Ісуса, подумав, що можуть бути ще категорії такого типу, тому створив категорію вищого рівня:Актори за роллю, в яку і вклюив дві підкатегорії, і до того ж прибрав з першої слово «роль», бо як мені видається воно є зайве. Нині користувач NOSFERATU, який створив обидві категорії, першу перейменував і переконує, що треба таки зі словом «роль». Прошу ваші думки щодо цього: треба чи ні слово «роль» у назвах: Актори, які зіграли роль Персонажа чи просто Актори, які зіграли Персонажа?--Микола Василечко (обговорення) 14:50, 28 липня 2015 (UTC)

 • Ви абсолютно правильно мене зрозуміли, коли створили Категорію: Актори за роллю. Наша дискусія скоріше містить бюрюкратичний юридичний характер, бо суть ми несем одну і ту саму. Одначе, чому я наполягаю на слові роль. Бо актор, від того, хто когось зіграв, він не стане ним, і ніколи не буде, відповідно тому і кажемо: зіграв роль. Одначе зігравши цю роль, актор не перестав бути собою. Слова "Крістофер Лі зіграв роль Дракули" означає, що Крістофер Лі не став Дракулою, і ніколи ним не буде, але лише зіграв його роль на певний проміжок часу. А взагалі я вважаю, що варто залучити лінгвістів до нашої дискусії.--NOSFERATU (обговорення) 15:29, 28 липня 2015 (UTC)
  Тому й виніс дискусію сюди, щоб інші долучилися. Але, знову ж таки: як бути з категорія:Актори, які зіграли Ісуса? Ви ж її створили без «ролі». Саме тому я перейменував іншу категорію. Якби обидві категорії були з «роллю» я би може тільки категоризував їх, а так мусів вирішити дилему, яка вчора постала переді мною. То я вибрав варіант без «ролі». Такі були в мене вчора міркування.--Микола Василечко (обговорення) 15:35, 28 липня 2015 (UTC)
  • Я просто не знаю, як його правильно називати, бо Ісус Христос - це не його повне ім'я, це його ім'я і прізвисько. Не прізвище (російською фамілія), а прізвисько (російською клікуха).--NOSFERATU (обговорення) 12:37, 29 липня 2015 (UTC)
 • І ще хотів додати: Категорія:Актори, які зіграли роль такого-то, означає, що сюди треба включати усіх різних людей-акторів, які зіграли одну і ту ж саму роль. Одного і того ж персонажа, чи одну і ту ж людину.--NOSFERATU (обговорення) 15:37, 28 липня 2015 (UTC)
   • Наскільки я зрозумів, наша дискусія лінгвістами була успішно проігнорована.--NOSFERATU (обговорення) 09:06, 3 серпня 2015 (UTC)
 • У кінознавстві допустимі обидві форми, і «Актор, що зіграв роль …», і «Актор, що зіграв …» (це більше публіцистино-розмовне). Що ж до нашого випадку, то, доцільніше, як на мою думку, буде з «роллю», бо ми маємо справу з кінематографом, де актори грають саме ролі персонажів, а не, наприклад, їх твори («Актори, які зіграли роль Моцарта» та «Актори які зіграли Моцарта» (якийсь з його творів). --Leon Nef обг 07:41, 5 жовтня 2015 (UTC)
Ісуса не можна опускати до лише Ісуса. Ну хоча б тому що він Христос, а не Навин. Його теж хтось відіграв[ав]. Так само і Пеппі довгу панчоху. Належить передавати повною назвою.--Albedo (обговорення) 21:04, 6 листопада 2015 (UTC)

Категорія:Репресовані[ред. код]

Є така дуже важлива Категорія:Репресовані в якій спостерігається страшний безлад:

Оскільки одна й та сама репресована людина обов'язково має одночасно три наступних ознаки які ніяк одна одну за собою не тягнуть:

 • фах
 • місце репресії
 • факт реабілітації / реабілітації посмертно / відсутність реабілітації

пропоную, їх одне від одного відділити створивши спеціальні піддерева категорій. Наприклад, наступним чином:

Чому я хочу окрему категорію Категорія:Реабілітовані прижиттєво, а не просто категорію Категорія:Реабілітовані, а в ній — Категорія:Посмертно реабілітовані‎, як зараз? — Щоб по статті одразу було видно, що людина реабілітована прижиттєво, а не просто забули додати до категорії Категорія:Реабілітовані посмертно. З тих самих міркувань наполягаю на категорії Категорія:Не реабілітовані. artem.komisarenko (обговорення) 18:03, 15 вересня 2015 (UTC)