Вікіпедія:Обговорення категорій

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Обговорення категорій

Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3
Архів 4 Архів 5 Архів 6
Архів 7 Архів 8 Архів 9
Архів 10 Архів 11 Архів 12
Архів 13 Архів 14 Архів 15
Архів 16 Архів 17

Скорочення
ВП:ОК

Ця сторінка призначена для обговорення таких питань, як перейменування, об'єднання, вилучення категорій, а також загальних проблем категоризації. Іноді перш ніж подавати запит до роботів на заміну категорій у статтях, це питання варто спершу обговорити тут.

Сторінка є складовою частиною проекту Категоризація.

Категорії, які мають включення, але не існують (список від рушія MediaWiki) :Для зручного розуміння є користь в доцільних використаннях теґу <categorytree> у формі функції парсера {{#categorytree:<назва категорії>}}

Додати нове обговорення

Чергування у/в перед назвами століть[ред. код]

Написав до автора перейменувань категорій на кшталт ред.№ 25204813, але вирішив, що про всяк випадок продублюю ще тут. Вважаю такі перейменування неправильними, оскільки там є збіг приголосних «в дв...», тоді як мало б бути «у дв...». Пункт правопису, на який вказує користувач, стверджує, що «в» вживається «після голосного перед більшістю приголосних (крім в, ф, льв, св, хв і под.)». «Дв» якраз вписується у винятки до цього правила. Чи є якісь заперечення?--Piramidion 13:41, 27 липня 2020 (UTC)

@ValeriySh та Piramidion: у новому правописі в §23 написано «незалежно від кінця попереднього слова перед наступними в, ф, а також перед буквосполученнями льв, зв, св, дв, тв, гв, хв і под.» Має бути «у дв...». --Олег (обговорення) 16:21, 27 липня 2020 (UTC)
У старій редакції правопису виключення було (в, ф, льв, св, хв) у новому вже (в, ф, льв, зв, св, дв, тв, гв, хв). Виходить, що має бути: Засновані (ліквідовані, збудовані) «... у XII столітті», «... у XX столітті», «... у XXI столітті»? --ValeriySh (обговорення) 11:46, 28 липня 2020 (UTC)
У старій редакції було уточнення «і под[ібні]». Ви вважаєте, що «дв» не подібне до льв, св, хв? Те ж саме стосується, наприклад, «шв» — його теж не було в старій редакції, але спробуйте вимовити — «зайшла в швейний» і «зайшла у швейний». Мені здавалося, що такі речі мали б бути очевидними.--Piramidion 11:50, 28 липня 2020 (UTC)

Курйози[ред. код]

але це суб'єктивно

Втім, Ваша думка щодо Zubryckiy , Війни тривають травень. Хоча, перепрошую, чекати серпня ми будемо разом, спостерігаючи результат мого рішення, якщо Ваша думка нн переконає мене раніше--213.179.250.180 21:25, 3 червня 2020 (UTC)

Це на ВП:ЗП--Unikalinho (обговорення) 06:50, 5 червня 2020 (UTC)

Додавання до категорій за роками статей про населені пункти, споруди і таке інше[ред. код]

У мене з користувачем Леонід Панасюк виникла дискусія щодо додавання статей до категорій за роком типу ХХХХ у Десь. Він додає у ці категорії просто статті без уточнення, наприклад Шіо до категорії 292 у Європі, Будапештський метрополітен до 1896 у Європі, Казахський національний університет мистецтв до 1998 у Казахстані. Я намагався пояснити, що не можна додавати статтю до категорії без явного пояснення суті. Але марно, користувач продовжує. Крім того у статті Капітолій штату Мен я замінив 1832 у США на Споруди, збудовані 1832, але Exroader повернув її. Я розумію, що статті про населені пункти, споруди та інше, можуть входити в категорії за роками, але з уточненням засновані, збудовані, з'явилися і таке подібне. Прямо входити в категорії за роками по країнах без уточнення можуть статті про події, які відбувалися у ці роки. Заснування, збудування до таких подій не відносяться. --Submajstro (обговорення) 19:14, 22 травня 2020 (UTC)

нижче подібно обговорення #Рік в країні, де звучали деякі подібні пропозиції. --Gouseru Обг. 19:26, 22 травня 2020 (UTC)
Якось пропустив зазначене обговорення, але бачу, що більшість користувачів висловили те, що я назвав. --Submajstro (обговорення) 19:57, 22 травня 2020 (UTC)
дозволю собі зауважити що невідомий мені дописувач під нвком Субмайстро якого я знав в іншій оболонці ходить по колу і переконує мене зливати воду. Замість того щоб в'їхати що у цій ситуації необхідно створювати рідкатегорії як у всіх нормальних вікі - він повідомив що роками займається категоризуванням і що буде ревізувати моє категоризування. Це є конструктив чи прямий примус покинути проєкт? До речі - я не Ляшко - я чоловічого роду. Тому - з користувачем Леонідом Панасюком. Що примушує мене задуматися - чи не є невідомий мені Субмайстро російським проєктом. Дякую за перевертання з ніг на голову і чергову порцію нерозуміння --Л. Панасюк (обговорення) 19:33, 22 травня 2020 (UTC)
Я намагався пояснити, що не можна додавати статтю до категорії без явного пояснення суті. суть: рік на континенті. рік в країні. далі розбивка по подіях - засновано ххх а країні. ххх в хххському спорті. ххх в хххсбкій економіці. ххх в хххсбкій музиці. споруди зьудовані ххх в ххх. але ніхто цього не пише. Замість того користувач Субмайстро збирається й на мене гамівницю накинути. Це вільна енцмклопедія - ніхто не має своєї вотчини - не тільки Вам категорії писати. --Л. Панасюк (обговорення) 19:39, 22 травня 2020 (UTC)
Заснування, збудування до таких подій не відносяться це ж як? Заснування Червоної Рути не відноситься до України? А постановка собачої буди під назвою "Мумзолєум" не відноситься до ЕРЕФії? Я зрозумів вірно? --Л. Панасюк (обговорення) 19:42, 22 травня 2020 (UTC)
ех ви. Багато вчилось та мало вчених . Перебріхувачі і перекручувачі слів. Вивернули все як і натягли на бубон як ту останню людину на Землі в першій серії відновленого сезону Доктора Хто. Мабуть що це ганьба? Чи в очі роса Божа? --Л. Панасюк (обговорення) 19:45, 22 травня 2020 (UTC)
давайте по ділу. В англвікі справді є 1832 disestablishments in the United States і Category:1896 establishments in Hungary і я також не бачу проблем щодо такої категоризації. Для мене вона зручна. Але вона повинна бути підкатегорією для 1896 в \країні\. Також зазначу, що англвікі має 6 млн статей, а укрвікі 1 млн. І наповнення категорій в англвікі набагато краще. Отже в перше чергу ми повинні визначитися щодо доречності такої категоризації як «Споруди, збудовані 1832 у США», а також щодо категорій, які містять лише 1-2 об'єкта. У картках таку категоризацію зробити можна і нічого тоді вручну робити не потрібно буде. А отже Ви й не будете тратити час на ручну категоризацію.--Gouseru Обг. 19:46, 22 травня 2020 (UTC)
хіба я проти? тільки за. Але мене захитало від менторського сухого тону і намагання загнати в стійло. Не приймаю я на суходолі таблеток від морської хвороби. мені за проєкт тривожить а не що вручну багато писати. аби писали - це головне. підправити завжди є можливість. дякую --Л. Панасюк (обговорення) 19:50, 22 травня 2020 (UTC)
Ну що можна сказати. Це класичний приклад того, що коли не вистачає аргументів в обговоренні, то вони замінюються образами і шантажем, причому неконструктивним. Бо є ще конструктивний шантаж, який я інколи використовую. Щодо створення підкатегорій, то я не заперечував проти цього, але ці категорії повинні бути наповнені. А просто додавати місто чи щось інше у категорію без уточнення, чому вона там, то це неправильно. --Submajstro (обговорення) 19:51, 22 травня 2020 (UTC)
Тоді в шаблоні можна прописати: Якщо категорія існує, то категоризується як «Споруди, збудовані \рік\ у \країна\». Якщо такої категорії не існує, то категоризується як «Споруди, збудовані \рік\» «Споруди, збудовані у \країна\». --Gouseru Обг. 19:55, 22 травня 2020 (UTC)
Як я висловлювався в #Рік в країні, не підтримую додавання статей про об'єкти, організації до категорій років у країні, натомість потрібно їх додавати до категорій на кшталт «Засновані *року* в *країні*». У Категорія:1998 у Казахстані очікувалося б побачити цього року в Казахстані, наприклад, kk:Футболдан Қазақстан Чемпионаты 1998, ru:Пенсионная реформа в Казахстане (1998) тощо. Казахський національний університет мистецтв же існував і 1998 в Казахстані, і 1999 в Казахстані, і 2020 в Казахстані, тому Категорія:Засновані 1998 в Казахстані має бути саме для нього. Натомість, я не думаю, що «Споруди, збудовані у \країна\» мають сенс: споруди й так категоризовані за сучасною країною, категоризація за країною створення буде в більшості випадків дубляжем, у меншості — малокорисним анахронізмом — NickK (обг.) 14:48, 23 травня 2020 (UTC)
не маю заперечень щодо «Засновані 1998 в Казахстані». Щодо «Споруди, збудовані у \країна\», я мав наувазі замінити «Споруди, збудовані \рік\» і «Споруди, збудовані у \країна\» на «Споруди, збудовані \рік\ у \країна\», але найімовірніше що нині це недоцільно, бо об'єктів буде мало, але в далекому майбутньому підозрюю, що й така категоризація можлива. --Gouseru Обг. 04:15, 24 травня 2020 (UTC)
@Леонід Панасюк: я дописав Шаблон:Село України і написав кілька допоміжних шаблонів. Тепер перший з них категоризує до однієї з підкатегорій катеорій Населені пункти України за роком заснування та Засновані в Україні за роком, що входять до підкатегорій категорії Роки в Україні. Додавати до сіл України категорії років в Україні тепер не потрібно. Тепер їх доведеться зі статей про села повилучати, там де вони вже проставлені. Можна подумати над тим, як і інше автоматично категоризувати не витрачаючи час на ручну роботу. Принаймні, я бачу декілька карток населених пунктів, які можна подібним чином переробити. Також краще обговорити до якого рівня деталізувати категоризацію. Наприклад, замість відносити села України до катеорій Населені пункти України за роком заснування, можна обмежитись дорма категоріями вищого рівня — Населені пункти за роком заснування і Засновані в Україні за роком. Хоча країн багато і населених пунктів в них теж і вони досить активно заливаються. --Олег (обговорення) 12:02, 24 травня 2020 (UTC)
дуже дякую. ціную Вашу працю --Л. Панасюк (обговорення) 12:07, 24 травня 2020 (UTC)
Не впевнений, що підкатегорії категорій Населені пункти України за роком заснування та Засновані в Україні за роком (категорії, призначені для об'єктів, які існують не лише у рік їхнього заснування) повинні входити до підкатегорій категорії Роки в Україні (категорій, призначених для подій, які відбувалися строго в зазначені в категоріях роки)--Unikalinho (обговорення) 09:38, 25 травня 2020 (UTC)
В принципі, можна завжди вилучити з шаблону категоризацію до років в Україні, але, як на мене, заснування і є подією. Зараз засновані такого то року входять до категорії цього року, але без країни. В принципі, так у всіх мовних розділах. Подивився, в англійців аналогічна en:Category:1227 establishments in England входить до en:Category:1227 in England. --Олег (обговорення) 14:39, 25 травня 2020 (UTC)
"але, як на мене, заснування і є подією" -- Заснування об'єкта -- подія. А сам об'єкт -- ні--Unikalinho (обговорення) 16:03, 25 травня 2020 (UTC)
@Unikalinho: Добре, давайте спробуємо так. Народження людини або її смерть — це події? -Олег (обговорення) 20:35, 26 травня 2020 (UTC)
Стаття Народження Тараса Шевченка або Смерть Тараса Шевченка -- це статті про події, і вони мають бути в категорії 1814 у Російській імперії або 1861 у Російській імперії відповідно (зараз не питання чи "Російська імперія", чи "Україна", і не питання можливості реального існування цих статей -- йдеться лише про аспект "подія/не подія"). А от стаття Шевченко Тарас Григорович до цих категорій входити не повинна, бо ця стаття про особу, а не про подію--Unikalinho (обговорення) 22:41, 26 травня 2020 (UTC)
бо для народження і смерті інша категоризація. Вона йде за найнижчим адміністравною одиницею. Для Шевченка це Народжені в Моринцях і Померли в Санкт-Петербурзі. Доцільність створення за роками поки не має, бо категорії не є переповненими.--Gouseru Обг. 03:19, 27 травня 2020 (UTC)
Ну можна Шевченко Тарас Григорович категоризувати Категорія:Народились 1814, Категорія:Народились 9 березня і Категорія:Уродженці Моринців, а також Категорія:Померли 1861, Категорія:Померли 10 березня і Категорія:Померли в Санкт-Петербурзі. Це є система категоризації для персоналій. Але категорії типу 1814 у Російській імперії або 1861 у Російській імперії -- це інша система: не для персоналій, а для подій. Тому їх можна додавати до статей про власне конкретну подію, пов'язану нехай і з тою ж особою, а не до статей про саму особу.--Unikalinho (обговорення) 13:31, 27 травня 2020 (UTC)
@Unikalinho: Шевченко Тарас Григорович категоризований до Категорія:Народились 1814, Категорія:Народились 1814 категоризована до Категорія:1814. Правильний підхід? — NickK (обг.) 15:22, 27 травня 2020 (UTC)
Щодо першого правильний, щодо другого не впевнений (з одного боку, формально ніби все ОК, бо має стосунок до 1814, але з іншого -- чому тоді за цією логікою не додати до Категорія:1814 ще й Категорія:Жили 1814?)--Unikalinho (обговорення) 08:22, 29 травня 2020 (UTC)
Тарас Шевченко також не є, наприклад, місяцем і не є містом, але входить до цих категорій через дату і місце смерті. Врешті, у статтях про населені пункти стоять підкатегорії років з категорії Населені пункти за роком заснування, що врешті приводить до категорії Події за роком. Я не розумію, чому те саме, але з уточненням країни Вас бентежить? --Олег (обговорення) 15:03, 29 травня 2020 (UTC)
Див. мою відповідь вище к-чу NickK. Насправді мене бентежить і те, про що Ви сказали. Бо маємо ситуацію, коли категорії подій змішуються з категоріями об'єктів. Мені здається, доцільніше було б категоризувати так: ХХХХ (наприклад,Категорія:1814), у ній окремо такі гілки:
# Події ХХХХ (наприклад,Категорія:Події 1814), у якій включати категорії типу ХХХХ у (країні) та категорії типу ХХХХ у (галузі). Також туди включати категорії типу Місяць ХХХХ, у які, знову ж таки, включати лише події.
# Народились ХХХХ (наприклад,Категорія:Народились 1814) і Померли ХХХХ (наприклад,Категорія:Померли 1814) (для персоналій).
# Засновані ХХХХ (наприклад, Категорія:Засновані 1814) (для об'єктів).
Тобто щоб це все не перепліталось між собою.
Тоді для кожної з цих гілок буде своя система пошуку, зі своїми автентичними критеріями. Так, кожна конкретна стаття про подію матиме вже як мінімум три категорії: ХХХХ у (галузі), ХХХХ у (країні) та Місяць ХХХХ. І її можна буде знайти за одним із цих критеріїв, залежно від пошукових уподобань читача. Але це лише для подій. Для персоналій своя система, для об'єктів своя--Unikalinho (обговорення) 16:20, 29 травня 2020 (UTC)
Існують події, які тривають кілька місяців, тож критерій місяців не гарантований, лише два інші. Можна виділити події до окремої підкатегорії, не дуже переконаний в доречності, але чому б і ні. Щодо заснованих в окремій категорій (на кшталт Категорія:Засновані 1814 як підкатегорії Категорія:1814), як я розумію, зауважень немає? — NickK (обг.) 17:48, 31 травня 2020 (UTC)
А що заважає для подій, що тривають, умовно кажучи, у вересні й жовтні 1814, додати обидві ці категорії? --Unikalinho (обговорення) 06:46, 1 червня 2020 (UTC)
все що відбувається в 1814 році є подіями.--Gouseru Обг. 07:48, 1 червня 2020 (UTC)
@Unikalinho: Ви уявляєте, скільки треба буде додавати категорій за місяцем до футбольних чемпіонатів? до російської агресії, яка триває вже майже 80 місяців? До того ж для давніх подій ми часто не знаємо конкретної дати, лише рік. Тож відділення подій від решти шляхом категоризації за місяцем не є рішенням проблеми — NickK (обг.) 12:12, 1 червня 2020 (UTC)
@NickK: Ну до подій, які тривали більше двох-трьох місяців (двох чи трьох -- це можна вирішити в обговоренні), немає потреби додавати кожен місяць, а можна обмежитись тільки двома: ХХХХ у (країні) та категорії типу ХХХХ у (галузі). Бо, якщо подія тривала багато місяців, то й роль категорії Місяць ХХХХ сама собою девальвується. Проте сама категорія Місяць ХХХХ усе одно існуватиме, оскільки її все одно буде чим наповнити. Просто не включати туди статті про події, які тривали багато місяців. Або ж включати такі статті безпосередньо в категорію Події ХХХХ. І такий же підхід до статей про події невідомого місяця, але відомого року. Тобто: або включати в Події ХХХХ, або залишити лише ХХХХ у (країні) і/або ХХХХ у (галузі). Діяти за ситуацією --Unikalinho (обговорення) 18:00, 1 червня 2020 (UTC)
@AlexKozur: Але категорія року містить не тільки категорію подій, а й категорії об'єктів і персоналій. От я й за те, щоб це все не змішувати--Unikalinho (обговорення) 18:13, 1 червня 2020 (UTC)
Я про доцільність створення категорії Події 1814. Що тоді Ви представляєте в категорії 1814? Як категорію-контейнер?--Gouseru Обг. 18:27, 1 червня 2020 (UTC)
Ну так. Тільки ще там залишити статтю 1814 як основну статтю категорії. Ну можна ще туди помістити такі статті, як 1814 у літературі, 1814 у мистецтві і подібні. Ці статті будуть у категорії 1814 під ключем сортування за буквою і в категорії Категорія:1814 у літературі чи Категорія:1814 у мистецтві як основні статті цих категорій--Unikalinho (обговорення) 21:04, 2 червня 2020 (UTC)

Шодо вннсеу Submajstro в простір категорій — не маю враження, що користувач розуміє принцип формування категорій, зокрема вищевикладеного, географічного, — локалізації історичних процесів. Підкатегорії створюються задля уточнення, чи то місця, чи то часу, чи то інших критеріїв. Втім, — доречним, хоч і не первинни, критерієм створення підкатегорій "за ознакою" (set category") є достатньо повний уміст надкатегорії, що в наведеному випадку і є назви "К:Рік у Європі".--213.179.250.180 11:33, 28 травня 2020 (UTC)

УПЦ МП — РПЦвУ[ред. код]

Згідно думки колег-дописувачів ukwiki (ред.№ 27714359, думка наполегливо висловлюється дописувачами вже з півроку) варто прейменувати (змінити назву) категорій, які містянть словочполучуння УПЦ МП, УПЦ (МП), Українська православна церква (Московського патріархату) тощо на словосполучення РПЦвУ (Російська православна церква в Україні). Мене особисто, насамперед, цікавить енциклопедичний порядок — у назвах, гаслах і текстах; наслідком — у головах! Ваші думки в контексті назв категорій (однозначності і порядку, енциклопедичного, власних назв категорій ukwiki), будь-ласка.--213.179.250.180 11:29, 17 квітня 2020 (UTC)

потрібно спочатку перейменувати головну статтю УПЦ МП на РПЦвУ, а потім усе інше можна зробити ботом. Хоча й щас в категорії дивина, одне без дужок, інше в дужках... Нехай такі дописувачі й номінують статтю на ВП:ПС.--Fosufofiraito Обг. 13:17, 17 квітня 2020 (UTC)
не в супереч Вашому допмсу:
Але : не цікавлять ігри із перейменуаннями, але звичні категорії є звичайно безобразні (емоційно структуровані), у назвах:
Категорія «Українска православна церква (Московського патріархату)» не знайдена.
.--17:07, 19 квітня 2020 (UTC)
Навпаки, потрібно повернути до назви УПЦ (МП) або повної назви згідно з поточною назвою статті Українська православна церква (Московський патріархат), оскільки відповідна пропозиція перейменування була відхилена: Вікіпедія:Перейменування статей/Українська православна церква (Московський патріархат) → Російська Православна Церква в Україні. Тож усталеною є саме назва УПЦ (МП), саме з дужками, бо це уточнення — NickK (обг.) 17:14, 19 квітня 2020 (UTC)
не супротив повернення самоназви сутності. Лише щодо назв категорій і їх висвітлення дописувачам.--17:25, 19 квітня 2020 (UTC)
не зовсім зрозумів. Чому не знайдена? Категорія:Українська православна церква (Московський патріархат) --Fosufofiraito Обг. 17:32, 19 квітня 2020 (UTC)
"не знайдена", — бо "мовні ігри розуму" із відмінками, яких забагато в українській саме для для енциклопедії і науки. Українська є фонетична мова! І це її фатум, — попередньому реченню відверто протиставлено так званий чинний правопис, наслідком якого є викривлення поняття фонетична мова, як використання поточного правопису для створення фонетики мови, кшталт вимова [пройєкт], — радіо вже "підлаштувалося"...
Адже відмінки притаманні більше вжитковому стилю мовлення, який невідповідає енциклопедичному і цим фактом-дією захаращує енциклопедію (спробу-намагання її зробити), під назвою ukwiki
Зрештою, де про енциклопедична мова, енциклопедичний стиль україньською? Лише нарізки в кількох галузевих статтях на тему звичного мовознавства. Українських єнцикллпедій, як частини мовної культури, поки не існує..--Avatar6 (обговорення) 18:24, 9 травня 2020 (UTC)
дотично — та сама ВУЕ (автор ВУЕ) робить допис на базі статті укрвікі. Це не недолік-дорікання, — але констатація факту як поширюється інформація, яка, потенційно, може бути непідтвердженою, неперевіреною... --Avatar6 (обговорення) 18:40, 9 травня 2020 (UTC)
до чого тут правопис, фонетика, ВУЕ? Це назва організації... Та й узагалі... а питав чому Ви категорію не знайшли...--Fosufofiraito Обг. 18:47, 9 травня 2020 (UTC)

Церква — храм[ред. код]

Церква (споруда)Храм

Означення церква (споруда) не є точним за назвою статті церква (будівля), — слово церква позначає місце, де в твориться (виконується) культовий обряд — обряд релігійний. Існують також Домова церква (існує стаття-сторінка вікі; — не є окрема споруда за означенням), церкви в будівлях — при організаціях, наприклад, церква в лікарні # 19 м. Київ. Точніше сказати що церква — місце (приміщення!) призначене для культових обрядів. Наслідком — назви категорій (екземплярів) кшталт Храми за послідовною онтологією категорій є недоречними, якщо не існує відповідника із словом церква в назві категорії.

Дотично: дзвіниця є культова споруда і вежа.
Але: каплиця — є культова споруда, але чи є церква (будівля)церква (споруда), — тим більше чи є храм?--213.179.250.180 08:20, 17 квітня 2020 (UTC)
 • На цю тему були вже обговорення у росіян: [1]

Може Користувач:Unikalinho ще щось додасть. --Їґ (обговорення) 09:58, 17 квітня 2020 (UTC)

 • дякую. Загалом є бажано, щоб україномовна спільнота дивилася поради від мовних сусідів — від спільнот українців, що дописують іншими мовами. І є незрозуміло коли спільнота уквікі не бачить і не звертає уваги на дописи українців.--213.179.250.180 10:08, 17 квітня 2020 (UTC)
 • Нас не цікавить, що вирішила спільнота рувікі. Якщо бажаєте змін в укрвікі, відкривайте обговорення в укрвікі--Unikalinho (обговорення) 10:36, 17 квітня 2020 (UTC)
  А хіба ця гілка не є таким обговоренням? Чи треба відкрити ще одну? --Їґ (обговорення) 10:41, 17 квітня 2020 (UTC)
  По-перше, незрозуміло, чого саме ви хочете від цього обговорення. Не зазначено Вашого побажаня. По-друге, у Вас повинні бути аргументи по суті, а не лише те, що "так є в росвікі"--Unikalinho (обговорення) 10:53, 17 квітня 2020 (UTC)
  Аргументи по суті: чим виділяються храми серед інших культових споруд? тільки тим, що деякі типи культових споруд не можна назвати храмами (мечеті, цвинтарі, синагоги, тощо). Якоїсь іншої об'єднувальної ознаки немає. --Їґ (обговорення) 11:02, 17 квітня 2020 (UTC)
  Ну от мавзолей -- культова споруда, але не храм. Стіна плачу -- культова споруда, але не храм. Пам'ятники теж культові споруди, але не храми. Тобто категорія Храми має бути підкатегорією до Культові споруди--Unikalinho (обговорення) 11:49, 17 квітня 2020 (UTC)
  Так означте, будь-ласка, — чим є місце-приміщення для культових обрядів, коли є частиною споруди іншого некультового призначення, що й означено в першому дописі[1], — чим є — храм чи церква?? І навпаки — споруда, цілком культова, — чи є храмом чи церквою, у випадку кшталт Церква святої Софії — Премудрості Божої (Львів)[2] — дивись вміст сторінки!?--213.179.250.180 16:37, 19 квітня 2020 (UTC)
  Наскільки я розумію, храм -- це збірне поняття для "церква", "собор", "мечеть", "костел" та інших місць для богослужіння. Зрештою, див. статтю Храм, а саме дефініцію даного слова і нижче є підрозділ "різновиди храмів", одним з яких є церква, ну і туди слід дописати ще принаймні ті різновиди, які я назвав. Якщо коротко, то церква -- це один з різновидів храму. Відповідно, категорія "церкви" має бути підкатегорією категорії "храми"--Unikalinho (обговорення) 20:51, 19 квітня 2020 (UTC)
  Unikalinho, ви трохи помиляєтесь. Наприклад, з того що ви назвали - мечеть не є храмом. Слово «храм» багатозначне і розуміється по-різному різними релігіями. У християнстві це синонім церкви, в інших релігіях це може визначатися, наприклад, як місце, де відбуваються жертвопринесення. В юдаїзмі розрізняють історичні Перший Храм і Другий Храм, а синагоги храмами не є. У християнстві є чітке розмежування церкви (храму) від інших культових споруд за ознакою наявності вівтаря і здійснення євхаристії. Тобто церква і костел - храм, каплиця і молитовний будинок - не храм. --83.137.6.118 09:13, 21 травня 2020 (UTC)
  Храм. Дивимося означення: "архітектурна споруда, призначена для здійснення богослужінь і релігійних обрядів." Чи Ви думаєте, що в синагогах, мечетях та інших релігійних спорудах не здійснюються богослужіння та релігійні обряди? А про каплиці мова взагалі не йшла--Unikalinho (обговорення) 07:42, 22 травня 2020 (UTC)

Прикметники "Історичн-"[ред. код]

— у власних назвах категорій. — Це стосується загалом 'використання прикметників, як таких, — як і в назвах категорій, так і в гаслах енциклопедії!
приклади: "Історичні товариства", "Історичні організації" — ?? — існували колись (в історії), — чи займалися темою "історична наука" — ??

Прохання не використовувати прикметники, щонайменше із основою-корененем "історичн-" у назвах категорій, — вони неоднозначні щодо "історія", "історична наука" відносно "колишній", "зниклий", "не існуючий". За часом змінити назви категорій, що мають подібну багатозначність.

Див. також: ВП:ОК#Прикметники (шукайте в історії редагувань).--5.153.140.166 14:07, 4 квітня 2020 (UTC)

Це не стосується геотопоніміки, — сутності і згадані і продовжують використовуватися лінгвістично, — лише змінюють сучасний адмінподіл.--213.179.250.180 14:18, 4 квітня 2020 (UTC)

Історичні наукові товариства є усталеним поняттям на позначення товариств, які досліджують історичну науку, їх нікуди не перейменуєш. Так само Історичний фільм, Історичний музей, Історична область — ці три поняття складають левову частку всіх категорій з назвою «Історичн*». Неоднозначностей не так і багато, варто їх розглядати поштучно — NickK (обг.) 21:35, 10 квітня 2020 (UTC)
І? Різницю між Колишні/Зниклі історичні… як опанувати?, за Вашою особистою версією, — як дописувача універсальної енциклопедії українською мовою? Ви контекст Вікіпедії коли почнете розуміти?--213.179.250.180 09:09, 17 квітня 2020 (UTC)
І ваше особисте прохання Прохання не використовувати прикметники, щонайменше із основою-корененем "історичн-" у назвах категорій, — вони неоднозначні щодо "історія", "історична наука" відносно "колишній", "зниклий", "не існуючий" незастосовне, оскільки є усталені поняття з прикметником Історичн- — NickK (обг.) 17:06, 19 квітня 2020 (UTC)
Відповідь стверджує, що поняття історичний відповідає усталений. Створіть, будь-ласка, означення понять, і поняття як означення, дякую. Якщо у Вас не виникне заперечень щодо існування означень таких понять--Avatar6 (обговорення) 19:08, 9 травня 2020 (UTC)
Не розумію вашого коментаря. Я написав, що «Історичні наукові товариства» — це поняття (словосполучення, назва...), яке є усталеним (підтвердженим джерелами, вжитком у мові тощо) на позначення «товариств, які досліджують історичну науку». Ви маєте якісь заперечення щодо цього? — NickK (обг.) 16:13, 15 травня 2020 (UTC)
Бувають ще й історико-філологічні чи історико-археологічні товариства, які також об'єднують дослідників історії (напр., Харківське історико-філологічне товариство). Не слід плутати колишні товариства та ті, що об'єднують дослідників історії. --Kharkivian (обг.) 17:49, 15 травня 2020 (UTC)
Вибачте, так саме про "не плутайте" і є тема. Але Ви підтримуєте подальшу плутанину.--213.179.250.180 17:52, 20 травня 2020 (UTC)
колишні, зниклі — не існують наразі
історичні — стосуються історії (також вивчення), але не рівно колишні
сумісне означення : колишні історичні — зникли ті, що вивчали історію, чи пропонуйте. ... якщо Вам складно розуміти — не пишіть, буль-ласка бредні.--213.179.250.180 17:52, 20 травня 2020 (UTC)

Є окремі поняття галузей — історія, загально, і історіографія, — опис історії, галузь історії стосовно місця-періоду. Вам зрозуміла різниця між цими означеннями? дотично стосовно унівнерсального призначення вікіпедії, перепрошую. Якщо зрозуміла різниця — викладіть тут різницю-розуміння, інакше 'кажіть по темі'.--213.179.250.180 18:18, 20 травня 2020 (UTC)