Вікіпедія:Обговорення категорій

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3
Архів 4 Архів 5 Архів 6
Архів 7

Скорочення
ВП:ОК

Сторінка є складовою частиною проекту Категоризація.
Додати нове обговорення

Категорізація за країною[ред. код]

Наразі у Категорія:Телеакторки є декілька видів категорій: Акторки телебачення країни та N-країнські телаакторки. Як більш природніше та правильніше? Я більше склоняюся до першого варіаанту, тобто Акторки телебачення країни.

Теж саме відбувається у Категорія:Акторки за країною. Зараз настала пора уніфікувати назви.

Разом з тим, гіпотетично можуть бути персоналії: такі-то Росії та такі-то Російської імперії. Тому варіант російські такі-то не завжди говорить про те, саме яку країну згадують. Дякую всім. З повагою, --Ходаков Павло Вікторович (обговорення) 10:01, 15 червня 2016 (UTC)

Ще від себе додам, що саме так строїться: Категорія:Уродженці Києва та Категорія:Померли в Києві. Також краще категоріювати статті, коли спочатку йде родове поняття, а потім — залежне. --Ходаков Павло Вікторович (обговорення) 10:04, 15 червня 2016 (UTC)

Я б хотів спочатку обговорити іншу проблему, якщо можна. Потрібно прописати чіткі і зрозумілі критерії для включення в категорію телеакторів, бо передбачаю, що майже до всіх наявних акторів просто додасться ще одна категорія нульової користі. Не дуже зрозуміла відмінність телеакторок від кіноакторок? Хіба останніх показують виключно в кінотеатрах і не показують по телебаченню? Якщо навіть такі знайдуться, в чому принципова різниця між ними? Телеакторка — це якась спеціалізація? Зрозуміло, не кожна кіноакторка добре зіграє на сцені театру, бо вимоги абсолюно різні. А тут що? Без чітких критеріїв я схильний взагалі їх поставити на вилучення. У нас стаття кіноактор в жахливому стані, а телеактора взагалі немає, щоб можна було хоч там щось прочитати, перед тим як категоризувати. Що стосується конкретно поставленого питання — у нас є усталена традиція як в Категорія:Актори за країною. Для уніфікації краще дотримуватись цієї схеми. Якщо переходити на нову — тоді потрібно обговорювати глобальні зміни для всіх категорій, не лише акторів. Але я не вважаю це питання таким принциповим, щоб влаштовувати тут революцію. То ж якщо телеакторки залишаться — хай будуть N-країнські телаакторки. --Олег (обговорення) 13:49, 15 червня 2016 (UTC)

Добре. Телеактор і кіноактор мабуть одне й теж. Суттєва різниця лише у тому, що кіноактор — той, хто зіграв у фільмах, які мають касові збори (транслюються у кінотеатрах). Телеактор — зіграв у всьому тому, що крутиться по «телеящику» (насамперед телесеріали). Але категорії повинні співпадати на 98%. --Ходаков Павло Вікторович (обговорення) 14:25, 15 червня 2016 (UTC)

Категорія:Похованані на Гайґейтському цвинтаріКатегорія:Поховані на Гайґейтському цвинтарі[ред. код]

Чи може хтось перейменувати без створення перенаправлення, шоб не видаляти перенаправлення з грубою помилкою? 16 статей перекатегоризувати не складно. -- A.sav (обговорення) 23:50, 16 травня 2016 (UTC)

Так Ви перейменуйте з перенаправленням, перекатегоризуйте статті, а стару поставте на швидке вилучення ({{db-catempty}}). На цей шаблон адміни відреагують швидше, ніж на цю тему в ОК--Unikalinho (обговорення) 06:35, 17 травня 2016 (UTC)
YesТак Зроблено --Олег (обговорення) 08:23, 17 травня 2016 (UTC)

Замки України за областю України та Палаци України за областю України[ред. код]

Пропоную об’єднати Замки України за областю України та Палаци України за областю України в Замки та палаци за областю України виключивши повторення слова Україна, бо це ані практично, ані стилістично не відповідає нормам. Але може в кого інші думки є. @Bogic: --Микола Василечко (обговорення) 17:44, 28 квітня 2016 (UTC)

  • Прибрати повторення треба, але їх варто зберегти окремими, бо є дві окремі категорії Замки України та Палаци України, і це дві різні сутності — NickK (обг.) 22:47, 28 квітня 2016 (UTC)
    Ви гляньте на вкладені категорії — всі з назвою «Замки та палаци ... області», нема окремо замків та окремо палаців — треба, отже, і дрібніші категорії ділити на дві. --Микола Василечко (обговорення) 11:48, 29 квітня 2016 (UTC)
    Стосовно повторення — слушно. І, так, дрібніші категорії краще поділити на дві. --Олег (обговорення) 08:30, 17 травня 2016 (UTC)

Класифікація категорій[ред. код]

Особисто на вашу думку, перелік найбільш вагомих категорій, на які можна розбити всі статті (у тому числі так зване "інше").
!!! Потрібна найбільша кількість різних думок !!!
Ігор Пєтков (обговорення) 21:27, 25 лютого 2016 (UTC)

Спеціальна:Найуживаніші категорії має допомогти — NickK (обг.) 21:42, 25 лютого 2016 (UTC)

Злочини комуністів[ред. код]

Чому немає категорії типу «злочини комуністів» для всіх від Пол Пота до Тіто? --Словолюб (обговорення) 10:56, 18 лютого 2016 (UTC)

Вікіпедія:Будьте рішучими — створіть. --Микола Василечко (обговорення) 18:42, 18 лютого 2016 (UTC)

Категорія Папуа — Нова Гвінея[ред. код]

Папуа Нова Гвінея пишеться без тире (детальніше тут). Отже, треба навести лад з іменуванням категорії і зі статтями, що є в ній--Unikalinho (обговорення) 15:28, 3 лютого 2016 (UTC)