Вікіпедія:Обговорення категорій

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3
Архів 4 Архів 5 Архів 6
Архів 7 Архів 8

Скорочення
ВП:ОК

Сторінка є складовою частиною проекту Категоризація.
Додати нове обговорення

Шаблон:Categoryredirect[ред. код]

Користувач:Avatar6 переробив Шаблон:Categoryredirect і пропонує використовувати його в комбінації зі звичайним перенаправленням. Зрозуміти причину цього, можливо, допоможе Обговорення категорії:Американські інженери. --Олег (обговорення) 02:46, 27 липня 2017 (UTC)

@Mr.Rosewater: Я не зрозумів, що ви пропонуєте обговорити. Ви про те, що новий варіант {{Categoryredirect}} працює краще, ніж попередній, чи, навпаки, про те, що новий варіант працює некоректно? — NickK (обг.) 14:08, 5 серпня 2017 (UTC)
Користувач:Avatar6 попросив перенести нашу дискусію сюди, що я і зробив. Висновки кожен може зробити сам. Якщо Вам потрібна моя думка, то я бачу, що новий і старий варіанти працюють однаково. Нащо використовувати Шаблон:Categoryredirect в комбінації зі звичайним перенаправленням, я, чесно кажучи, так і не зрозумів. Окрім того, що китайський бот без нього створює елементи на вікіданих. Як на мене, це недоліки китайського бота, а не старого варіанту. Я припускаю, що я міг щось не зрозуміти, тому ще раз пропоную кожному зробити свої висновки. --Олег (обговорення) 18:54, 5 серпня 2017 (UTC)

Це питання потребує не скільки обговорення, скільки висвітлення, тому і просив перенестись сюди. Перенаправлення рушія магічним словом #redirect (#перенаправлення) має наступні переваги над (увага!) _користувацьким_ шаблоном {{categoryredirect}}:

  1. магічне слово вставляє рушій при перейменуванні
  2. магічне слово зрозуміле усім і завжди (навіть його локалізована версія "#перенаправлення", на відміну від локалізації користувацьких шаблонів)
    1. тобто ботам / користувачам / рушію / інструментам
  3. головна перевага: магічне слово в тексті категорії додає клас "mw-redirect-link" (чи як він там зветься) до усіх посилань на категорію (в звичайному тексті, в блоці категорій сторінки, в спеціальних сторінках рушія), що виділяє його відповідним класу стилем — підказує користувачу проблему чи просто повідомляє; виключення: в надкатегорії підкатегорії-перенаправлення не позначені цим класом.
  4. магічне слово перенаправляє на цільову сторінку категорії; незручність — щоб потрапити на саме перенаправлення треба повернутись туди з цільової сторінки, але це звичайна поведінка рушія.

Пропозиція: використати у відповідному повідомленні рушія фрагменти коду цього шаблону, а, можливо, варто його повністю перенести в повідомлення рушія? Тоді навіть не буде потреби редагувати текст категорії після перейменування чи створення перенаправлення категорії. Не буде купи отих непотрібних категорій-перенаправлень із пмилками в назві, які залишились сиротами після перейменування — бо таких і не повинно бути...--Avatar6 (обговорення) 09:59, 7 серпня 2017 (UTC)

@Avatar6: Ви про яке відповідне повідомлення рушія? #redirect (#перенаправлення) — це магічне слово, а не системне повідомлення — NickK (обг.) 04:36, 8 серпня 2017 (UTC)

Категорія:Адміністративний устрій Черкаської області та Категорія:Адміністративний поділ Черкаської області[ред. код]

Потрібно, мабуть, вибрати одну назву для подібних категорій. --Олег (обговорення) 06:02, 17 липня 2017 (UTC)

Головна стаття Адміністративний устрій України — тож я за устрій.--Andriy.v (обговорення) 07:40, 17 липня 2017 (UTC)
Так, це логічно, але проблема в тому, що у всіх інших країнах Адміністративний поділ і лише в Україні Адміністративний устрій. Яу з цим бути? Мало би бути однаково. --Олег (обговорення) 11:31, 17 липня 2017 (UTC)
У такому випадку не знаю що казати. Там поділ і не тільки для Європи, а й для всіх інших континентів. Як на мене тут 2 варіанти:
  1. Перейменувати всі категорії та сторінки (там де поділ) на "Адміністративний устрій", так як сторінок про устрій, мені здається, більше ніж про поділ + основна стаття називається Адміністративно-територіальний устрій.
  2. Поставити на загальне оголошення, щоб залучити інших користувачів і послухати думку спільноти. Обговорень на цю тему здається ще не було.
--Andriy.v (обговорення) 08:49, 18 липня 2017 (UTC)
Категорія називається Адміністративно-територіальний устрій України, можливо, згідно сайту ВРУ, але стаття має назву Адміністративний устрій України, не знаю чому. До речі, раніше теж мала назву Адміністративний поділ України. В інших країнах можуть бути інші назви. Наприклад, на сайті Держкомітету статистики Росії|сайті Держкомітету статистики Росії «АДМИНИСТРАТИВНО-ТЕРРИТОРИАЛЬНОЕ ДЕЛЕНИЕ СУБЪЕКТОВ РОССИЙСКОЙ ФЕДЕРАЦИИ», хоча основна стаття в росвікі має теж іншу назву. Напевно, якщо категорії матимуть однотипну назву, вони можуть не співпадати з назвами основних статей, якщо ті іменуються згідно АД відповідними мовами. Але, питання, що краще — щоб і статті мали однотипну назву, чи називались за АД. Це вже питання перейменування багатьох статей. Дідько! Мені цього не хочеться :( --Олег (обговорення) 16:35, 20 липня 2017 (UTC)

Категорія:Доктори медичних наук Російської імперії, Категорія:Доктори хімічних наук Російської імперії[ред. код]

Назви категорій некоректні. В РІ не було ніяких докторів медичних наук та хімічних наук — ці наукові ступені мали назву "доктор медицини" (або "доктор медицини і хірургії") та "доктор хімії". --V1adis1av (обговорення) 08:32, 27 червня 2017 (UTC)

пропонуйте _вирішення назви_посилання на обпереговоренняпосилання в нікуди із _зацикленям_'. Будьте рішучими! — від Вас залежить!--Avatar6 (обговорення) 20:40, 27 червня 2017 (UTC)

Відмінки в назвах "категорій сутностей за темами"[ред. код]

Стосовно родового та місцевого (тощо) відмінків і відповідних прийменників (у/в для місцевого) в назвах категорій. Наприклад: К:Транспорт за країною (116)/К:Транспорт за містом (4), К:Вулиці за країною (23)/К:Вулиці за містом (33) тощо. В перших випадках переважно використано місцевий, в других - родовий (як і в більшості категорій за параметром). Треба стандартизувати називання категорій, хоча б для кожного домену окремо.--Avatar6 (обговорення) 05:13, 21 червня 2017 (UTC)

Категорія:Особи за країною[ред. код]

Якась незрозуміла назва. І з Категорія:Персоналії за країною не об'єднаєш... Якщо судити з інтервікі, то тут ідеться про осіб за національністю, яких сортується по країнах. Може й перейменувати на Категорія:Особи за національністю або Категорія:Персоналії за національністю? Або на Категорія:Представники національностей за країнами... Або взагалі вилучити цю химеру (тут як би сортування за двома критеріями одночасно, чого не має бути)--Unikalinho (обговорення) 15:45, 1 червня 2017 (UTC)

Пройшовся по деяких інтервіках -- там іде сортування лише за національністю (de:Kategorie:Person nach Staatsangehörigkeit, en:Category:People by nationality). Хоча англійці мають ще en:Category:People by nationality and location -- мабуть, нашу категорію треба зв'язати з цим елементом вікіданих. Але спочатку треба перейменувати її, а то на вікіданих не зрозуміють --Unikalinho (обговорення) 15:49, 1 червня 2017 (UTC)
Можливо, треба попервах розібратися у термінології. Наше "національність" не завжди дотожне їхній "nationality", а скоріше співпадає з "ethnicity". Не виключено, що де-не-де під "nationality" мають на увазі "громадянство". В. Николов (обговорення) 18:51, 1 червня 2017 (UTC)
Добре, нехай так. Але все одно цю категорію треба перейменувати. У нас, я так розумію, йдеться про людей, чия національність ("ethnicity") не збігається з громадянством. Але чомусь національність у нашій категорії названо "особи", а громадянство "країною". Друга частина ще може бути, але перша...--Unikalinho (обговорення) 04:09, 2 червня 2017 (UTC) P.S. Можна ще на підкатегорії глянути--Unikalinho (обговорення) 04:11, 2 червня 2017 (UTC)

Будівлі/Споруди[ред. код]

Перелки назв категорій за префіксами: К:Споруди ... , К:Будівлі ... — це тільки префікси назв категорій!!! (е ще К:Культові споруди ..., К:Спортивні споруди ... тощо), увага на сполучники в словосполученнях, використаних у назвах категорій (будівлі і споркди, будівлі та споруди) — автопереклад поза нормами правопису (у одному з випадків) і здорового глузду зрештою загалом, див далі. @Sanya3: за Вами не вгнатися — тож означте напрямок перегонів - чи будівля не е спорудою в укранській мові, чи безглуздий автопереклад Вавілонської Вежі жене в дупу? :) --Avatar6 (обговорення) 18:19, 27 травня 2017 (UTC)

rationale:: викинути зайве автоперекладене означення "будівлі" — і разом з ним зникне неоднозначний у назві сполучник "і/й/та". В англовікі словосполучення в назвах категорій існують через несумісність повноти понять, як в англійській мові, так і в інших вікі-мовах — в українській будівляпідклас "споруда", і існування слова в назві категорії — надлишкові труднощі і перепони від автоперекладачів-їх створювачів.--Avatar6 (обговорення) 18:45, 27 травня 2017 (UTC)

Футбольна збірна XX[ред. код]

Чи не логічніше подібні категорії було б назвати «Збірна XX з футболу»? Адже саме так називаються статті про збірні, та й звучить це більш природно. --Lexusuns (обговорення) 05:37, 6 травня 2017 (UTC)

Справа в тому, що в царині категорій є те, чого нема в царині статей. А саме Категорія:Футбольні збірні -- у ній і містяться всі ці категорії. Не зовсім природним буде, коли в категорії з назвою одного формату будуть підкатегорії з назвою зовсім іншого формату--Unikalinho (обговорення) 07:01, 6 травня 2017 (UTC)
Мабуть тому, що як і «Збірні з футболу» так і «Футбольна збірна XX» чудово замінюються природніми «Футбольні збірні» та «Збірна XX з футболу» відповідно. Так зробили, наприклад, білоруси та росіяни. Вони не бачать у цьому проблеми, бо саме підбирання єдиного формату, йдучи всупереч природному варіанту, є штучним. --Lexusuns (обговорення) 09:53, 8 травня 2017 (UTC)
Я Вас не дуже зрозумів (особливо перше речення), але я, чесно кажучи, не бачу необхідності міняти шило на мило. Хоча й не скажу, що проти. Просто не бачу необхідності. Тільки слід зазначити, що думка про те, що категорії обов'язково мають іменуватись за тим же форматом, що й статті, не відповідає дійсності (наприклад, Категорія:США, хоча й стаття Сполучені Штати Америки; Категорія:ФК «Краснодар», хоча й стаття Краснодар (футбольний клуб))--Unikalinho (обговорення) 04:50, 9 травня 2017 (UTC)
Я мав на увазі, що не треба прив'язуватись до одного формату, особливо коли це йде врозріз з природнім іменуванням. Щодо «Краснодару» — це виключення з правил: Категорія:Ліверпуль (футбольний клуб), Категорія:Мілан (футбольний клуб), Категорія:Барселона (футбольний клуб), тому виправлю це. Щодо США, то в нас часто категорії називаються абревіатурами: для Клуб веселих та кмітливих це Категорія:КВК, для Дезоксирибонуклеїнова кислотаКатегорія:ДНК тощо. --Lexusuns (обговорення) 21:16, 9 травня 2017 (UTC)
А категорії типу Категорія:Тренери ФК «Барселона» або Категорія:Тренери ФК «Мілан» Ви теж будете під основну статтю підганяти, міняючи на формат Категорія:Тренери «Барселони» (футбольного клубу)?--Unikalinho (обговорення) 03:31, 10 травня 2017 (UTC)
Ви знову намагаєтесь «підігнати» все під один формат, нехтуючи здоровим глуздом. Та й для цього вже необхідне інше обговорення. --Lexusuns (обговорення) 04:32, 12 травня 2017 (UTC)
А чому Ви вважаєте, що я нехтую здоровим глуздом?--Unikalinho (обговорення) 04:56, 13 травня 2017 (UTC)
Бо, схоже, для вас один формат дерева категорій важливіший, ніж природній порядок їх назв. --Lexusuns (обговорення) 17:13, 13 травня 2017 (UTC)
Насправді все залежить від конкретної ситуації. У даному випадку формат назви "футбольна збірна ..." я вважаю також природним (може менш природним, але все-таки природним). За сукупністю двох факторів -- уніфікації та природності назви -- я б у цьому випадку віддав перевагу чинному варіанту--Unikalinho (обговорення) 05:46, 14 травня 2017 (UTC)
Цікавить думка й інших користувачів. Бо тут у нас вийшов, на жаль, тільки діалог. --Lexusuns (обговорення) 16:48, 26 травня 2017 (UTC)
Чомусь тут взагалі мало кого щось цікавить... особливо категорії--Unikalinho (обговорення) 04:12, 2 червня 2017 (UTC)