Вікіпедія:Обговорення категорій

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3
Архів 4 Архів 5 Архів 6
Архів 7

Скорочення
ВП:ОК

Сторінка є складовою частиною проекту Категоризація.
Додати нове обговорення

Категорія:Математики за алфавітом[ред. код]

Я вважаю, що дана категорія потрібна. Зробив більше 50%, а тепер хочу почути думку шановного товариства. --Ходаков Павло Вікторович (обговорення) 18:43, 5 липня 2016 (UTC)

 • І для чого вона потрібна? Аргументи щодо цих категорій викладені, наприклад, тут: Обговорення користувача:Yakudza/Науковці за алфавітом (25.01.2012—26.01.2012), і їх уже вилучали: і математиків за алфавітом, і порноакторок за алфавітом, і багато інших подібних — NickK (обг.) 18:52, 5 липня 2016 (UTC)
  • Це аж ніяк не обговорення. Потрібно, аби бачити внесок кожного вида діяльності до скарбниці людства. Для швідкого пошуку. Для подальшої категоризації. --Ходаков Павло Вікторович (обговорення) 19:08, 5 липня 2016 (UTC)
   Що Ви маєте на увазі? Якщо порноакторок в категорії буде більше ніж математиків — то їх внесок більший? Чи яким ще чином ці категорії допоможуть оцінити внесок кожного вида діяльності до скарбниці людства? Швидкий пошук таким макаром не такий вже й швидкий. Зазвичай користуюсь місцевим пошуковиком. Хіба що забути все про математика, якого шукаєш, крім першої літери прізвища. --Олег (обговорення) 19:50, 5 липня 2016 (UTC)
 • Категорія вже вилучалась після загального обговорення по всім подібним категоріям. Як знайду лінк на це обговорення додам. --yakudza 19:35, 5 липня 2016 (UTC)

Категорія:Футболісти уродженці Києва[ред. код]

Таке вилучаємо? Здається колись вже обговорювали подібну категоризацію. --yakudza 05:29, 4 липня 2016 (UTC)

Достатньо Категорія:Футболісти українських клубів --Ходаков Павло Вікторович (обговорення) 05:56, 4 липня 2016 (UTC)
Шановні, а подібна категорія комусь заважає чи порушує wiki-стандарти? Робота там не закінчена і хотілося б мати подібний парсер для подальшого дослідження. Адже у Категорія:Футболісти українських клубів знайти щось практично нереально --jezhy 09:22, 4 липня 2016 (UTC)
У такому випадку хтось буде повинен пройтись по декільках тисячах футболістів і проставляти шаблон. До того ж, вже є Категорія:Уродженці Києва. --Ходаков Павло Вікторович (обговорення) 06:28, 4 липня 2016 (UTC)
Шановні, я цим якраз і займуся та відпишусь по результату. Після цього планую зробити подібну категорію по уродженцям Львова --jezhy 09:36, 4 липня 2016 (UTC)
Почекайте до завершення обговорення, щоб більше людей висловилось, бо якщо вилучать, то буде просто марна праця. А подібні категорії вже вилучали, напр. канадських хокеїстів українського походження. --yakudza 06:58, 4 липня 2016 (UTC)
Категорія має чіткий критерій включення. Інформативна. Потрібно включити в Категорія:Уродженці Києва. В Категорія:Футболісти українських клубів не можна включати. Тому залишити. --Basio (обговорення) 07:09, 4 липня 2016 (UTC)
Але тоді треба і людей інших професій зробити так само. Напр. Категорія:Актори уродженці Києва, Категорія:Письменники уродженці Києва і т.д. Бо професія футболіст не єдина значима в нас. Якщо ж не буде категорій за іншими професіями, то й цю треба вилучити--Unikalinho (обговорення) 05:22, 5 липня 2016 (UTC)
+1 до Basio artem.komisarenko (обговорення) 10:00, 4 липня 2016 (UTC)
 • Така категоризація занадто дрібна, місце народження не є важливим фактором для футболістів. Ми не виділяємо категорій водночас за професією та за місцем народження, тож слід замінити на Категорія:Уродженці КиєваNickK (обг.) 09:25, 4 липня 2016 (UTC)
 • Пряме порушення Вікіпедія — не каталог: «Неенциклопедичні категорії типу «Люди з релігійної/етнічної групи X, що працюють в Y» або «Ресторани типу Z в місті W». Не слід створювати статті або категоризувати існуючі статті в такий екзотичний спосіб.(див. також en:Wikipedia:Overcategorization». Якщо у Вас є інтерес до цієї теми — користуйтесь інструментом для роботи з категоріями. Кому треба — за 30 секунд отримає список з 194 футболістів, які Вас цікавлять. --Олег (обговорення) 11:48, 4 липня 2016 (UTC)
Олеже, був би вдячний за допомогу у роботі системі, т.я. при прямому контакті з нею отримую результат 0 --jezhy 18:39, 4 липня 2016 (UTC)
@Jezhy: В полі «Language» ставте uk, в полі «Depth» — можна із запасом, щоб врахувало всі підкатегорії, наприклад, 5, в полі «Categories» ставте ті, що Вас цікавлять — у Вашому випадку Футболісти і під ними Уродженці Києва. Інші поля не чіпайте і тисніть «Do it!» Через кілька секунд внизу отримаєте список з 194 футболістів-киян. Зверніть увагу — у правому верхньому кутку можна вибрати мову інтерфейсу. --Олег (обговорення) 18:04, 5 липня 2016 (UTC)
Дякую за пояснення, але ця вибірка не є повною, так як відсутні ще близько 40 сторінок, які необхідно створити у ранзі дзеркал з польскої та російської Wiki. Втім, щиро дякую що приділили мені час і навчили користуватися таким корисним інструментом --jezhy 12:20, 6 липня 2016 (UTC)
 • Якщо так, то виникне лавина аналогічних — «Депутати — уродженці Жмеринки», «Програмісти — уродженці Львова», «Порноактори — уродженці міста ХХХ» і т. п. Будуть сотні, або й тисячі таких. Я навіть знаю, хто це зробить і у стислі терміни:) І в нас не буде аргументів, щоб їх зупинити. Наразі не розумію, чи нам це треба.--Aeou 18:04, 4 липня 2016 (UTC)
Шановний, а чим ця категорія відрізняється від категорії "Футбольні легіонери"? За вашим критерієм, її треба також вилучити. == https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%B3%D0%BE%D1%80%D1%96%D1%8F:%D0%A4%D1%83%D1%82%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%96_%D0%BB%D0%B5%D0%B3%D1%96%D0%BE%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B8 == --jezhy 12:14, 6 липня 2016 (UTC)
Ця категорія саме за значимим для футболістів критерієм: вони виступали в чемпіонаті певної іноземної країни, і є окремі праці, присвячені іноземним гравцям чемпіонату країни. В той же час такий критерій не буде суттєвим для художників чи акторів, де ситуація інша — NickK (обг.) 09:37, 6 липня 2016 (UTC)
І треба додати, що ця категорія складається не зі статей, а з підкатегорій по кожній окремо взятій країні. Це різні речі--Unikalinho (обговорення) 06:23, 7 липня 2016 (UTC)

Проблема у категорії Категорія:Учасники російсько-української війни 2014-2015[ред. код]

Проблема полягає у тому, що нинішній опис Категорії явно вказує на те, що під цією категорією мають бути лише захисники України. Протилежну сторону автор допису пропонує додавати в окрему категорію "Бойовики російсько-української війни 2014-2015", що НЕ Є підкатегорією учасників російсько-української війни. Одразу хочу зауважити, що подібний підхід не властивий іншим категоріям "Учасники №№№№ війни", в яких відмічені персоналії з обидвох сторін конфлікту. Проте бажання рознести по категоріям учасників двох сторін зрозуміле, але має бути реалізоване інакше - для прикладу, шляхом створення двох підкатегорій (російська та українська сторона) у межах загальної категорії Учасники російсько-української війни. Докладно цю проблематику я описував у обговореннях тут і тут, проте жодної відповіді там ще не отримав. Отже, варто вирішити як мінімум два питання: 1) яким шляхом все ж варто йти у категоризації цього конфлікту. 2) Якщо рішення буде створити дві окремі підкатегорії кожній зі сторін конфлікту, яким чином виправити ситуацію, коли 4000+ сторінок вже категоризовані спільною категорією і як їх перенести у підкатегорію захисників України? --VoidWanderer (обговорення) 12:41, 3 липня 2016 (UTC)

Категорізація за країною[ред. код]

Наразі у Категорія:Телеакторки є декілька видів категорій: Акторки телебачення країни та N-країнські телаакторки. Як більш природніше та правильніше? Я більше склоняюся до першого варіаанту, тобто Акторки телебачення країни.

Теж саме відбувається у Категорія:Акторки за країною. Зараз настала пора уніфікувати назви.

Разом з тим, гіпотетично можуть бути персоналії: такі-то Росії та такі-то Російської імперії. Тому варіант російські такі-то не завжди говорить про те, саме яку країну згадують. Дякую всім. З повагою, --Ходаков Павло Вікторович (обговорення) 10:01, 15 червня 2016 (UTC)

Повністю згоден, вже скільки про це писав, може крига скресне. Бо країна Росія, а категорія за країною.
Ще від себе додам, що саме так строїться: Категорія:Уродженці Києва та Категорія:Померли в Києві. Також краще категоріювати статті, коли спочатку йде родове поняття, а потім — залежне. --Ходаков Павло Вікторович (обговорення) 10:04, 15 червня 2016 (UTC)

Я б хотів спочатку обговорити іншу проблему, якщо можна. Потрібно прописати чіткі і зрозумілі критерії для включення в категорію телеакторів, бо передбачаю, що майже до всіх наявних акторів просто додасться ще одна категорія нульової користі. Не дуже зрозуміла відмінність телеакторок від кіноакторок? Хіба останніх показують виключно в кінотеатрах і не показують по телебаченню? Якщо навіть такі знайдуться, в чому принципова різниця між ними? Телеакторка — це якась спеціалізація? Зрозуміло, не кожна кіноакторка добре зіграє на сцені театру, бо вимоги абсолюно різні. А тут що? Без чітких критеріїв я схильний взагалі їх поставити на вилучення. У нас стаття кіноактор в жахливому стані, а телеактора взагалі немає, щоб можна було хоч там щось прочитати, перед тим як категоризувати. Що стосується конкретно поставленого питання — у нас є усталена традиція як в Категорія:Актори за країною. Для уніфікації краще дотримуватись цієї схеми. Якщо переходити на нову — тоді потрібно обговорювати глобальні зміни для всіх категорій, не лише акторів. Але я не вважаю це питання таким принциповим, щоб влаштовувати тут революцію. То ж якщо телеакторки залишаться — хай будуть N-країнські телаакторки. --Олег (обговорення) 13:49, 15 червня 2016 (UTC)

Добре. Телеактор і кіноактор мабуть одне й теж. Суттєва різниця лише у тому, що кіноактор — той, хто зіграв у фільмах, які мають касові збори (транслюються у кінотеатрах). Телеактор — зіграв у всьому тому, що крутиться по «телеящику» (насамперед телесеріали). Але категорії повинні співпадати на 98%. --Ходаков Павло Вікторович (обговорення) 14:25, 15 червня 2016 (UTC)
Логічно. Але тоді українські актори СРСР потраплять в категорію актори СРСР. Можливо, варто створити Актори за країною та актори за сінематографом (українським, російським)? Напр. Миколайчук: Український актор та Актор СРСР. artem.komisarenko (обговорення) 21:14, 3 липня 2016 (UTC)
Я ще не впевнений, але, можливо, варто створити категорію актори УРСР, яка буде підкатегорією їх обох. --Олег (обговорення) 11:52, 4 липня 2016 (UTC)
Треба розуміти, що актор може мати декілька таких категорій: діти актори, радянські, російські й українські актори. І це є нормальною практикою. --Ходаков Павло Вікторович (обговорення) 11:59, 4 липня 2016 (UTC)
Якщо котегоризувати за країною — то, по-перше, усі категорії персоналій за країною приводити до одного формату, а по-друге слід категоризувати за запропонованою схемою Акторки телебачення країни. У цьому питанні я повністю згоден з правилами, що використовуються у росівікі. Категоризація за національністю — це неетично та неоднозначно. Я Symbol support vote.svg За уніфікацію усіх підкатегорій за схемою Акторки телебачення країни. Що стосуються різниці між кіноакторами та телеакторами, то, на скільки я знаю усі любителі кіно в курсі, що кіноактори — люди, що знімаються у фільмах, телеактори — актори серіалів, шоу та т.з. телевізійних фільмів. --Seva Seva (обговорення) 13:45, 6 липня 2016 (UTC)
 • В моєму розумінні Акторки телебачення країни — це акторки, які знімалися на телебаченні цієї країни, а Країнські акторки телебачення — це акторки з країни, які знімалися на телебаченні будь-де. Це дві різні категорії з різними критеріями. Наприклад, Сумська Ольга В'ячеславівна — акторка телебачення Росії (бо знімалася для російського телебачення), але не російська акторка телебачення — NickK (обг.) 14:53, 6 липня 2016 (UTC)

Замки України за областю України та Палаци України за областю України[ред. код]

Пропоную об’єднати Замки України за областю України та Палаци України за областю України в Замки та палаци за областю України виключивши повторення слова Україна, бо це ані практично, ані стилістично не відповідає нормам. Але може в кого інші думки є. @Bogic: --Микола Василечко (обговорення) 17:44, 28 квітня 2016 (UTC)

 • Прибрати повторення треба, але їх варто зберегти окремими, бо є дві окремі категорії Замки України та Палаци України, і це дві різні сутності — NickK (обг.) 22:47, 28 квітня 2016 (UTC)
  Ви гляньте на вкладені категорії — всі з назвою «Замки та палаци ... області», нема окремо замків та окремо палаців — треба, отже, і дрібніші категорії ділити на дві. --Микола Василечко (обговорення) 11:48, 29 квітня 2016 (UTC)
  Стосовно повторення — слушно. І, так, дрібніші категорії краще поділити на дві. --Олег (обговорення) 08:30, 17 травня 2016 (UTC)