Вікіпедія:Обговорення категорій

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3
Архів 4

Скорочення:
ВП:ОК

Сторінка є складовою частиною проекту Категоризація.

Категорія:Люди на марках[ред.ред. код]

Категорія дезінформує читача. На марках друкують портрети людей, але не їх самих. Тому для тієї чи іншої людини ця категорія не є ані корисною, ані інформативною (ВП:КАТ - Категорії повинні бути інформативними та корисними.) Те, що зображення людини малюють на марках, грошах, парканах, асфальті чи ще десь, без її на те волі, ніяк її не характеризує. Пропоную вилучити. --А1 12:24, 22 грудня 2013 (UTC)

Ну чому ж? На марках зазвичай малюють відомих людей, які чимось відзначилися. Так само і на грошах.--Анатолій (обг.) 12:27, 22 грудня 2013 (UTC)
 • На мою думку, був позитивний досвід зазначення в статті текстом «людину зображено на марці, на честь неї названо вулицю в Жмеринці» замість відповідних категорій (Люди на марках, Люди, на честь яких названі вулиці в Жмеринці), а вже в самій статті про вулицю стоїть категорія на кшталт «Об'єкти, названі на честь Петренка». З марками гірше: статей про окремі марки в нас немає. З одного боку, факт того, що людину зображено на марці (точніше, їй присвячено марку) зазвичай є значимим для людини, з іншого боку, для дуже відомих людей на кшталт Тараса Шевченка може існувати кілька десятків способів вшанування (зображений на марках, монетах, банкнотах і поштових конвертах, на честь нього названі населені пункти, вулиці, станції метро, залізничні станції, газети, кораблі тошо, йому встановлені пам'ятники та меморіальні дошки), і недоречно перелічувати геть усі в категоріях. На жаль, я поки не бачу кращого рішення за цю категорію, однак якщо будуть статті про марки, варто буде інвертувати категоризацію та перенести її туди — NickK (обг.) 14:43, 22 грудня 2013 (UTC)

Symbol support vote.svg За вилучення. Помітив десь у себе у спостереженні додавання категорії «Люди на марках» і трохи здивувався. Мені теж здається кращим такий напрямок:

 • Категорія «об’єкти, названі на честь XXX» для статей про об’єкти
 • «На честь ХХХ випущено марку, названо вулицю, …» у розділі «Вшанування пам’яті» статті про особу.

Згоден з NickK — у відомих осіб півсотні категорій «Люди на марках», «Люди на монетах», «Люди на банкнотах», «Люди-пароплави» і так далі засмічуватимуть перелік категорій. Категорія «Марки, присвячені відомим людям» була б корисна для статей про марки. --ReAlв.о. 18:20, 22 грудня 2013 (UTC)

Поховані на Микулинецькому цвинтарі‎[ред.ред. код]

Маємо дві ідентичні за призначенням категорії. Поховані на Микулинецькому цвинтарі було створено раніше, була у Поховані у Тернополі. Поховані на Микулинецькому цвинтарі (Тернопіль) створена пізніше, була у Персоналії:Тернопіль. Я у цю другу «Поховані на Микулинецькому цвинтарі (Тернопіль)» додав Коцюлим Мирослав Петрович, помітив поруч «Поховані у Тернополі», пішов уточнювати положення у ієрархії і помітив, що їх дві. Яку залишаємо? --ReAl (обговорення) 19:10, 22 жовтня 2013 (UTC)

Категорія:Договори України[ред.ред. код]

[3] Я вважаю, що категорія повинна називатися "Міжнародні договори України". Обговорення тут.--Dghooo (обговорення) 07:43, 8 жовтня 2013 (UTC)

Якщо таки треба буде перейменовувати — звертайтесь, мій бот допоможе. А в саму дискусію не лізу — часу розбиратись у ній немає. --SteveR (обг.) 12:10, 8 жовтня 2013 (UTC)

Температура[ред.ред. код]

Є пропозиція об'єднати категорії Категорія:Шкали температури та Категорія:Одиниці температури, оскільки вони відрізняються лише однією статтею (перша містить статтюАбсолютна температурна шкала, а друга — Градус Кельвіна), які теж слід було б об'єднати, як дві заготовки щодо приблизно однієї теми. Hummer12007 (обговорення) 22:39, 27 серпня 2013 (UTC)

+1. Категорія:Шкали температури зайва. Варто залишити Категорія:Одиниці температури і перейменувати у Категорія:Одиниці вимірювання температури.--Leon 08:51, 28 серпня 2013 (UTC)

Категорії, що не використовуються[ред.ред. код]

Як вилучати (видаляти) "порожні" категорії визначені в Категорії, що не використовуються??? --Krupski Oleg (обговорення) 07:42, 9 грудня 2013 (UTC)

{{Db-catempty}} --ReAl (обговорення) 12:29, 9 грудня 2013 (UTC)

Категорії Білоруської Вікіпедії[ред.ред. код]

 • Прошу Вас проаналізувати діалог між мною та Bulakhovskyi щодо внесення мною статті "Білоруська Вікіпедія" в "Категорія:Білоруські енциклопедії" (Обговорення:Білоруська Вікіпедія, "перегляд історії" в Білоруська Вікіпедія, "87 Білоруська Вікіпедія" в Обговорення користувача:Bulakhovskyi, "9 Порушення правил" в Обговорення користувача:Krupski Oleg). Вважаю, що має бути в цій статті категорія мною обстоювана (аналогічно є і в Російській Вікіпедії, і сама Білоруська Вікіпедія вважає себе Енциклопедією be.wikipedia). Він стверджує мовляв місце розташування серверу Вікіпедії в США, буцімто сторінки Вікіпедії завантажується на ПК в Україні чи Білорусії, і інформація не на паперовому носії не дає права називати енциклопедією Білорус.Вікі. Хоча паперова книжка енциклопедії в руках в Україні з видавництва Білорусії не перестає бути енциклопедією Face-smile.svg. Манера його виразів провокаційна, не має дотримання правил ведення дискусії - за моєю порадою консультації у особи з вищою філологічною чи філософською освітою він певно не брав (бо робить інтелектуальні помилки в судженнях з вульгарною манерою доводити його особисту слабо вишколену позицію), він покладається на власні суб'єктивні судження, і напевно з упередженістю. Він обрав алогічну маніпуляцію та «перевагу» уявною загрозою позбавлення статусу обох фігурантів сперечання, він обстояв не логічну правку. Вказаний користувач припускає грубе порушення етики спілкування в Вікіпедії. У мене немає повноважень адміністратора вдіяти відповідно, якщо він не бере першоджерела для самоосвіти та самоконтролю, а хамовито нав'язує власну помилку, вважає не розумними користувачів в Біл.Вікі та Рос.Вікі...я їх такими не вважаю. Я здатний визнавати свої помилки Face-smile.svg. Якщо ви вважаєте я помиляюсь - прошу відповісти. Адже я звертався до адмін., але той запевнив має бути але не має арбітражу Face-smile.svg. З повагою --Krupski Oleg (обговорення) 17:06, 16 грудня 2013 (UTC)
 • Прошу зробити так, щоби деякі користувачі не вилучали з категорії "Білоруські енциклопедії" статтю "Білоруська вікіпедія". На доказ даю не суб'єктивну думку, але загальну точка зору записану українською мовою (угорі ліворуч), що Вікіпедія це Енциклопедія «Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії» (Користувач:SergoBot/WikiStats). З повагою --Krupski Oleg (обговорення) 15:09, 17 грудня 2013 (UTC)
  Насправді було проігноровано важливу деталь: що Категорія:Білоруські енциклопедії входить до Категорія:Енциклопедії за мовою, а ніяк не за країною. Думаю, ні в кого нема сумнівів, що білоруська Вікіпедія є енциклопедією білоруською мовою, і це питання можна закрити — NickK (обг.) 19:02, 18 грудня 2013 (UTC)
  • Дякую за підтримку. Приємно мати справи з тямущими особами Face-smile.svg. З повагою --Krupski Oleg (обговорення) 19:36, 18 грудня 2013 (UTC)
  • Якби то це — та прозвучало у суперечці раніше. А воно ж було проігноровано обома сторонами. З цієї точки зору аргумент «паперова книжка енциклопедії в руках в Україні з видавництва Білорусі не перестає бути енциклопедією» не працює, якщо та паперова книжка видана, наприклад, англійською чи російською мовою. Тоді та книжка має полетіти у «англійські» чи «російські» енциклопедії. --ReAl (обговорення) 19:54, 18 грудня 2013 (UTC)

Сканер категорій[ред.ред. код]

Прошу повідомити посилання на «сканер категорій», при помочі якого я міг би знати в «просторі назв» (наприклад задаючи пошук у всіх підкатегорій головної категорії "Білорусь") місце розташування або появу назви статтей не кирилицею (а латиницею чи білоруською замість української), і тому подібне. Я «вручну» почав перевіряти - багато часу займає. З повагою --Krupski Oleg (обговорення) 09:44, 18 грудня 2013 (UTC)