Вікіпедія:Статті-кандидати на вилучення/11 вересня 2020

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
На вилучення: 11 жовтня 12 жовтня 13 жовтня 14 жовтня 15 жовтня 16 жовтня 17 жовтня
Див. також: Список усіх кандидатів на вилучення, Статті, що необхідно поліпшити (статті, яким загрожує вилучення), Критерії вилучення статей
Будь ласка, додавайте нові теми знизу. додати тему

Ет'єни[ред. код]

 1. ВП:НЕСЛОВНИК --Олексій Мажуга (обговорення) 00:10, 11 вересня 2020 (UTC)
 2. І не каталог. Тут нецільове використання сторінки неоднозначностей. --Юрко (обговорення) 12:47, 16 вересня 2020 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg Проти:
 • Symbol neutral vote.svg Утримуюсь:

Підсумок[ред. код]

Перетворено на перенаправлення. Питання в тому, чи відповідає таке правопису. Це потрібно вирішувати в іншому місці. Посилання на цю назву відсутні. --Submajstro (обговорення) 14:00, 2 жовтня 2020 (UTC)

Deep (театральна студія)[ред. код]

 1. Сайт не працює, згадок небагато, якісь виступи мають в РФ та ОРДЛО. Пропоную видалити як незначиме. --Goo3 (обговорення) 09:05, 11 вересня 2020 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg Проти:
 1. стаття відповідає критеріям значимості і джерел дуже багато [1], [2], [3], [4] і т.д. (див. гугл). Та хоч в Сомалі хай виступають, але значимість від того не зникне. Залишити. --Flavius (обговорення) 12:18, 13 вересня 2020 (UTC)
 • Symbol neutral vote.svg Утримуюсь:
 1. Начебто існувала до 2013 року опісля чого інформації бракує. Сайт, чи радше те, що від нього залишилось, не оновлювався з того ж часу. Канал налічує 3 підписувача та не оновлювався з того ж часу. Зазначений репертуар з 2008 до 2013 нічим не підтверджено. Нагороди - не перевіряв, але зазначено примітки на їх підтвердження (хто хоче - перевірте). стаття є перекладом російськомовної вікі та існує ще лише на ізраїльскій вікі. З "актуального" - у статті зазначено про deeporcrist — Блог Олександра Баркара [керівника студії], але ніщо не підтверджує саме його авторства цього блога, що, втім, оновлюється й донині.195.138.83.24 22:14, 13 вересня 2020 (UTC)

Орден Покрови Пресвятої Богородиці[ред. код]

 1. Значимість нагороди не показана та не розкрита. З джерел оце та епізодичні вручення якимось можновладцям. У статті взагалі йдеться про інший орден - тобто це абракадабра та якась хлусня. Вилучити. --Kharkivian (обг.) 11:21, 11 вересня 2020 (UTC)
 2. Підтримую, звичайний "значьок", що можна придбати за 430 гривень без свідоцтва ([5] та за 550 гривень з незаповненим таким ([6]), крім того, так й позиціонується нагорода МГО (громадської організації). НЕ Є державною нагородою. Невідповідність ВП:КЗ. Ані висвітлення ані значимості.195.138.94.241 00:59, 12 вересня 2020 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg Проти: Найвища козацька нагорода. Пресвята Богородиця - захистниця українського козацтва і називати орден "абракодаврою" та іншими непристойностями просто некоректно.Додати надійні джерела. Користувач:Володимир Проценко
  Куди ж надійніше за компанію, що його випускає (див. джерело у "За".1.)?
 • Symbol neutral vote.svg Утримуюсь:

Підсумок[ред. код]

Відсутні незалежні джерела, що висвітлюють орден. Вилучено. --Submajstro (обговорення) 09:44, 17 жовтня 2020 (UTC)

Вишебаба Павло Олександрович[ред. код]

 1. Не відповідає ВП:КЗП. --Mitte27 (обговорення) 11:29, 11 вересня 2020 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg Проти:
 1. Дана особа є помітним діячем веганського руху в Україні, посилання на джерела наведені. Недоліком статті є згадки політичних партій і суб'єктивні вислови типу "російські колабораціоністи" (пропоную власні правки до статті з цього приводу). Однак це, на мою думку, не привід видаляти всю статтю. olegandros
 2. На межі, але все ж схиляюсь до залишення. П. 8 ВП:КЗПГД, діяльність ХутроOFF та руху загалом є доволі на слуху, петиція [7], посланець доброї волі ООН [8], тут є трохи висвітлення [9]. Якщо стаття залишиться, обіцяю трохи її причесати.--Юрко (обговорення) 10:28, 18 вересня 2020 (UTC)
 3. Погоджуюсь з попередніми коментарями та й у статті достатньо джерел для підтвердження значимості--Людмилка (обговорення) 07:58, 23 вересня 2020 (UTC)
 • Symbol neutral vote.svg Утримуюсь:

Садовець Олександр Володимирович[ред. код]

 1. Не відповідає ВП:КЗП. --Mitte27 (обговорення) 11:31, 11 вересня 2020 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg Проти:
 • Symbol neutral vote.svg Утримуюсь:

Підсумок[ред. код]

У статті у джерелах тільки згадування про участь у проектах та його поради. Істотне висвітлення відсутнє. Вилучено. --Submajstro (обговорення) 09:52, 17 жовтня 2020 (UTC)

Благодійний фонд «Твоя опора»[ред. код]

 1. Не відповідає ВП:КЗО. --Mitte27 (обговорення) 11:33, 11 вересня 2020 (UTC)
 2. Подивився джерела, але цілісної картини так і не склав. Певна значимість є, є пару акцій, про які писали ЗМІ, але не певен, що цього достатньо. Нарешті, істотного та широкого висвітлення діяльності ГО немає. Тому навіть за сукупною значимістю не проходить. А тому вилучити. --Kharkivian (обг.) 20:05, 14 вересня 2020 (UTC)
 3. Не відповідає ВП:КЗ за ВП:реклама Детальніше у коментарі до "Проти.1".195.138.83.24 07:39, 19 вересня 2020 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg Проти:
 1. Працювала з цією статтею на поліпшенні - правила стиль і додавала джерела. Організація входить до Всесвітньої федерації серця, співпрацює з міжнародними організаціями. Крім того, провідні мобільні оператори працюють з цим фондом у своїх програмах благодійності. У статті достатньо джерел для підтвердження значимості.--Людмилка (обговорення) 10:06, 18 вересня 2020 (UTC)
  @Luda.slominska: пробачте пані, я спробував... Але ця компанія не є відомою. Все що про неї є, що можна вважати ВП:НД, то є [10] компанія рекламується "на крові" (засновано в тяжкі часи для країни...), того року фігурувала у справі про привласнення благодійними фондами коштів закладів, для яких вони їх начебто збирають, підтверджується першоджерелами, справу не закрито, відтак саме їх вину не доведено, але це єдине, що підтверджується незалежними джерелами. Все інше - той самий збір коштів через рекламу, Машу Єфросініну, агріколь, вог та київстар. але АБИЯКОЇ хоч однієї статті, що не базується на словах ангажованих осіб або засновниці або Маші Єфросініної, що є начебто їх "обличчям" чи якось ще, відтак - ангажованої особи, або оголошення накшталт "дайте грошей" (той самий самвидав). Абиякого підтверження про співпрацю хоч з кимось міжнародним, тим більше статей про це, я не знайшов. Й хоч той фактор, що вони мені "просто не подобаються" не є підставою для їх вилучення, нічого у достовірних джерелах не свідчить про їх значущість, проте їх рекламою з "дайте грошей" засипано усе (але це просто реклама). Звісно, якщо хтось вважає вищенаведену інформацію - суттєвою для існування статті - нехай доробляє статтю. Я ж не вважаю таку інформацію суттєвою. Під час пошуку англомовної назви зустрічаються лише посилання на opendatabot, youcontrol (тривіальна інформація про компанію) й (вже підтягнулись зміни) україномовну вікіпедію, також, враховуючи, що стаття редагувалась самою тією організацією ред.№ 27438462, вбачається, що вона цілковито рекламна.195.138.83.24 07:39, 19 вересня 2020 (UTC)
 • Symbol neutral vote.svg Утримуюсь:

Жовтяк Володимир Олегович[ред. код]

 1. Маю сумнів у значимості особи. Співзасновник кількох ГО, які займаються проблемами ВІЛ / СНІД, проте реально значимість не показана: в джерелах одні звіти, в яких рівень досягнення особи - це участь в організація якоїсь конференції чи проведення перемовин з кимось. Публікацій у ЗМІ щодо діяльності особи лише кілька, та й там лише рівня казав чи зазначив, а не зробив чи організував. Частина інформації не підтверджена в джерелах (напр., Є одним з лідерів руху з адвокації прав людей, що живуть з ВІЛ (далі ЛЖВ) 15 країнах Східної Європи і Центральної Азії, а в джерелі - Vladimir Zhovtyak, President of the East Europe and Central Asia Union for People Living with HIV, що не одне і те саме. І так по всій статті.) Самостійний пошук також не дав нічого суттєвого. Не відповідає жодному пункту ВП:КЗП, реклама. Вилучити. --Kharkivian (обг.) 16:30, 11 вересня 2020 (UTC)
 2. Не відповідає ВП:БІО, відсутні ВП:АД. Перевірив джерела номінанта на відповідність ВП:АД (текст номінанта навіть не читав) - з 71 наявного джерела 30 - недоступні, 29 - ангажовані (або самвидав або пряма мова з інтерв'ю), в 5 - предмет номінанта не згадується, в 6 - про те, що він десь був чи десь виступав (виключно перелік прізвища+ІБ), 1 - [11] - про те, що у 2009 році був "головою координаційної ради Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом (за згодою)", щоб це не значило, що було розформовано наступного року. Жодного джерела з незалежною думкою сторонніх осіб (такою, що не базується на власних словах пана предмета статті) в статті не зазначено. Статтю не "розмічав" шаблонами, бо це не має сенсу. Якщо й писати таку статтю (у разі, якщо хтось знайде незалежно підтверджену значимість особи) - то лише з нуля, щоб не дуріти від такої кількості самостійно виданих джерел195.138.94.241 00:22, 12 вересня 2020 (UTC)
  @195.138.94.241: Щодо недоступності частини джерел через 5 років після створення статті — не дивно, це ж інтернет-посилання. Структура сайтів міжнародних організацій постійно міняється, веб-адреси змінюються. Ось, наприклад, книга «ВІЛ-інфіковані діти» уже недоступна за цим же посиланням і на сторінці ЮНІСЕФ Україна, тим не менше, друкований примірник книги є в багатьох київських бібліотеках. Загалом у статті посилання на 22 друковані джерела, які є у бібліотеках, і ще 10 посилань архівовані Wayback Machine. Ostap Khanko (обговорення) 09:34, 12 вересня 2020 (UTC)
  @Ostap Khanko:Я розумію Вашу стурбованість. Мені, наприклад, також стало шкода вилучати дитячого лікаря та я витратив свій час, доводячи його значимість У СТАТТІ (знайшов посилання, змінив текст, частково його підтвердив), втім прийшов якийсь (вочевидь необізнаний, що то є - наука, й чому критерії значимості про науковців є іншими за критерії інших осіб) пан user:Kharkivian й висловився за вилучення. Й тут навіть неважливо чи є його аргументи щодо того, що наукове видання (якому 17 років), що видається ВИШем, якому 102 роки, є "мурзилкою", доречним, бо у попередніх обговореннях вилучень його думка зазвичай ставала ключовою (іноді копіювалась дослівно). Щодо Вашого посилання про дітей й ВІЛ я таки знайшов цей документ, але про предмет статті серез 178 сторінок тексту там йдеться лише одним абзацем про те, що 12 грудня 2007 року оцим указом президента створено "Координаційну раду з проблем ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та наркоманії", а у 17 березня 2008 року пана предмета статті додано до її складу. Але це посилання й так є, відтак надане Вами джерело (якого нема, але є в архіві) також нічого багато не додає, бо ця інформація вже є у джерелах (що є доступним досі). Іншими словами - окрім намагань щось зробити (десь був та виступав) та власних інтерв'ю (де видання, у тому числі міжнародні, не беруть на себе відповідальність щодо опублікованої інформації, а зазначають, що вся інформація є виключно "зі слів пана") щодо того, я не бачу джерел. Мабуть в нас країна така - що місцеві наукові (не плутати з білетристикою) видання вбачаються "мурзилками", а на проблеми ВІД/СНІД ніхто самостійно вивчати тему й писати не хоче. А за таких умов (неіснування авторитетних джерел з нетривіальним - щось окрім його власних слів чи ПІБ - описом особи) - складно оцінити й/чи перевірити значущість особи. Щодо недоступних джерел - якщо серед 41 (доступних) з 71 не знайшлося суттєвої інформації на підтвердження йоо значущості, наврядчи вона знайдеться у 30-ти недоступних. Але Ви можете "попитати щастя" и, за допомогою інтернет-архіву пошукати інформацію в їх, вочевидь збережених, архівних копіях, й навести, якщо щось знайдете, у якості аргументов сюди. Наприклад мені, враховуючи історію цього пана (якщо вірити, що він є значущою особою) вкрай дивним є ВІДСУТНІСТЬ у нього хоч абиякої державної нагороди... Якщо б була хоч одна - це, на мій погляд, автоматично визнавало його значущою особою. Пошукайте, Може, насправді, є? У іншому випадку, просто нема на чому базувати статтю-номінант, а перевірність (у вікіпедії) - то є все.195.138.82.254 17:03, 12 вересня 2020 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg Проти:
 1. Стаття створена понад 5 років тому (влітку 2015 р.), за 5 років не виникало питань щодо значимості особи. Інші країни мають достатньо статей про власних ВІЛ/СНІД активістів, в українській Вікіпедії це єдина стаття про вітчизняного ВІЛ/СНІД активіста. У джерелах, крім звітів (це фактаж, виданий під егідою ООН та інших міжнародних організацій), є посібник, виданий американською фундацією, книжка під егідою ЮНІСЕФ, інші видання (разом 11 книг з ISBN). Загалом далеко не кожній персоналії Вікіпедії є книжкова література під егідою ООН і ЮНІСЕФ, а тут вона є. По вказаній Kharkivian невідповідності згоден, це результат виправлень інших учасників, повернув старий зміст фрази з 2015 р. Також виправив ряд недоречностей, внесених іншими учасниками за ці 5 років. По пошуку в Google — треба шукати по прізвищу без імені (найчастіше пишеться прізвище з ініціалами — це ж офіційні видання). Ostap Khanko (обговорення) 20:03, 11 вересня 2020 (UTC) P.S. В Україні станом на 2018 р. було 240 тис. ВІЛ-інфікованих, це значна соціальна група, ігнорувати її буде неправильно. Фонд сім'ї Кайзер — велика американська фундація, яка аналізує проблеми охорони здоров'я в багатьох країнах, зокрема в Україні. В 2005 р. фонд видав спеціальний посібник для журналістів «Посібник з висвітлення теми ВІЛ/СНІДу». У книзі є розділ «Ключові фігури у боротьбі з ВІЛ/СНІДом». Доцільно не видаляти, а навпаки, створити статті про 5-7 лідерів ВІЛ/СНІД активістів в Україні, перелічених фахівцями фонду. Зокрема, в цьому розділі є і біографічні дані по В. Жовтяку (с. 67, у pdf це аркуш 70). Ostap Khanko (обговорення) 10:00, 12 вересня 2020 (UTC)
  @Ostap Khanko:Щодо "немапитань", по перше, вона ніким ніколи не оцінювалась, по друге (навіть якщо хтось й приймав гіпотетично таке рішення), Вам сюди: ВП:КЗ#Значимість_—_не_тимчасова другий абзац. Скоріш за все її просто ніхто ніколи не перевіряв, бо всім вкрай складно перечитувати 50 джерел. А я от зараз спробую.195.138.94.241 22:33, 11 вересня 2020 (UTC)
 • Symbol neutral vote.svg Утримуюсь:

Галенко Олег Анатолійович[ред. код]

 1. Значимість особи не показана т не розкрита. Так і не зрозумів чим він значимий. Фактично відсутні джерела на біографію та досягнення. Порушення ВП:ПД, ВП:АД, ВП:В, ВП:В:, ВП:ОД, ВП:БЖЛ. Відсутнє широке та істотне висвітлення діяльності та досягнень у численних незалежних надійних авторитетних джерелах. Не відповідає жодному пункту ВП:КЗП. Вилучити. --Kharkivian (обг.) 20:08, 11 вересня 2020 (UTC)
 2. Підтримую. Стаття створена більше всього для піару. Не указані джерела ВП:КЗП. Вилучити. Користувач:Володимир Проценко
 • Symbol oppose vote.svg Проти:
 • Symbol neutral vote.svg Утримуюсь:
 1. Щось є [12], але наврядчи АП, бо ангажоване... Начебто він щось не поділив з Луценком у межах "громадської ради при МВС". Далі не поглиблювався, бо не бачу перспектив пошуку значимості. Пов'язаний з, якнайменш з сіма різними організаціями, якнайменш, одна з яких громадська195.138.94.241 22:24, 11 вересня 2020 (UTC)

Підсумок[ред. код]

Відсутнє істотне висвітлення особи. Джерелами є сайти організацій, де він тільки згадується. Вилучено. --Submajstro (обговорення) 09:32, 24 вересня 2020 (UTC)