Гокон (кронпринц Норвегії)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Його Королівська Високість кронпринц Гокон
Haakon Magnus
Його Королівська Високість кронпринц Гокон
Його Королівська Високість кронпринц Гокон
Прапор
Кронпринц Норвегії
Монарх: Гаральд V
 
Народження: 20 липня 1973(1973-07-20) (49 років)
, Осло
Країна: Норвегія
Релігія: Церква Норвегії
Освіта: Лондонська школа економіки та політичних наук (2003)[1], Університет Осло, Університет Каліфорнії (Берклі) (1999)[1], Royal Norwegian Naval Academyd (1995)[1], Kristelig Gymnasiumd (1992)[1] і Smestad skoled
Рід: Шлезвіг-Гольштейн-Зондербург-Глюксбург
Батько: Гаральд V
Мати: Соня
Шлюб: Метте-Маріт Т'єссем Хьойбі
Діти: Інгрід Олександра (2004), Сверре Магнус (2005)
Монограма: Монограма
Нагороди:

CMNS: Медіафайли у Вікісховищі

Wikiquote-logo.svg Висловлювання у Вікіцитатах

Його Королівська Високість кронпринц Гокон (імена при хрещенні Гокон Маґнус, (норв. Haakon Magnus, нар. 20 липня 1973) — кронпринц Норвегії, син короля Норвегії Гаральда V і королеви Соні. Представник династії Шлезвіг-Гольштейн-Зондербург-Глюксбург. Після сходження на престол буде іменуватися королем Гоконом VIII.

Біографія[ред. | ред. код]

Принц відвідував звичайний дитячий садок і середню школу, потім перейшов в Християнську гімназію, яку закінчив у 1992 р. Став кронпринцом 17 січня 1991 року, коли був коронований його батько. 20 липня 1991 р. він вперше взяв участь у засіданні Державної ради, а 22 липня 1991 р., у зв'язку з від'їздом короля, вперше головував у Державній раді.

У 1992 р. вступив у Військово-морську підготовчу школу в Ставангер і, звідки був переведений у Військово-морське училище в Хортен. Служив на флоті, але військову кар'єру не продовжив, а отримав ступінь бакалавра зі суспільно-політичних наук в США. У 2003 р. Кронпринц Гокон отримав пропозицію виступити послом доброї волі від програми розвитку ООН (UNDP). За повідомленням норвезького радіо і телебачення від 15 жовтня 2003 року, кронпринц подякував за високу честь представляти UNDP як посол і погодився виконувати цю роботу протягом одного року.

Родина[ред. | ред. код]

25 серпня 2001 року кронпринц Гокон одружився з Метте-Маріт Т'єссем Хьойбі. Церемонія одруження проходила в Кафедральному Соборі міста Осло. 21 січня 2004 року в кронпринца і кронпринцеси народилася принцеса Інгрід Олександра. Інгрід Олександра — майбутня спадкоємиця норвезького престолу. 3 грудня 2005 року у кронпринца Гокона і кронпринцеси Метте-Маріт народився син — принц Сверре Магнус. Він займає третє місце в лінії спадкоємства (слідом за своїм батьком і сестрою).

У кронпринца Гокона також є прийомний син Маріус, син кронпринцеси Метте-Маріт і Мортена Борга, народжений в 1997 році. Маріус не бере участь у спадкуванні престолу.

Захоплення[ред. | ред. код]

Принц Гокон відмінно бігає на лижах, водить яхту, захоплюється дельтапланеризмом. Завзятий театрал, віддає перевагу всім драматургам рідного Генріка Ібсена.

Нагороди[ред. | ред. код]

Почесні звання[ред. | ред. код]

  • Почесний професор Євразійського національного університету імені Л. Н. Гумільова (2010).

Інші цікаві факти[ред. | ред. код]

Є 68-м в порядку спадкування британського престолу

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]