ДПКр-2 «Обрій»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ДПКр2
DPKr2-001.jpg
Дизель-поїзд ДПКр2
Основні дані
Роки будування 2014
Країна будування Україна Україна
Виробник ПАТ "Крюківський вагонобудівний завод"
Завод КВБЗ
Поїздів побудовано 1
Вагонів побудовано 3
Технічні дані
Рід служби пасажирський
Кількість вагонів в поїзді 3
Осьова формула (2—20)+(2—20)+(20—2)
Місткість 637 осіб
Конструкційна швидкість 154 км/год
Довжина поїзда 73560 мм
Діаметр коліс 950 мм
Ширина колії 1520 мм
Експлуатація
Роки експлуатації 2015 — донині
Дороги Львівська залізниця

ДПКр2 — пасажирський дизель-поїзд розробки КВБЗ. Потяг представлений 16 квітня 2014 року.

Характеристика[ред. | ред. код]

Створення дизель-поїзда розпочалося внаслідок перемоги в тендері, який оголосив Казахстан.

На вимогу замовника вперше в історії СНД КВБЗ створив транспорт, який працюватиме при температурі зовнішнього повітря від +50 до −50 градусів.

Маска головного вагону містить «краш-систему», яка у разі лобового зіткнення потягів приймає на себе основну силу удару, що не тільки дозволяє врятувати життя машиністу, а й не дає вагонам ставати дибки, налазити один на одного, як буває при катастрофах. Крім того, подовжена обтічна форма голови поїзда зменшує опір повітря при русі складу на великій швидкості.

У салонах приміського дизель-поїзда передбачені місця для людей на візках, є для них і спеціально обладнаний туалет. Потяг оснащений підйомним пристроєм — металевим майданчиком-підйомником, для інвалідних візків, для доставки ​​прямо в салон.

Потяг обладнаний герметичними міжвагонними переходами, а автоматичні системи клімат-контролю дозволяють підтримувати всередині поїзда комфортні для людини умови незалежно від погоди зовні. Такі ж умови і в кабіні машиністів, яка виконана у відповідності з міжнародними вимогами до міжрегіональних поїздів.

Поїзд призначений для приміських перевезень. Крісла не мають функції відкидання спинки, не обладнані столиками й розташовані лицем до лиця.

Українські перспективи[ред. | ред. код]

На базі дизель-поїзда можна з мінімальними змінами створити і електропоїзд. Технічна документація на цю розробку у заводу вже готова. Така універсальність вигідна, оскільки значно спрощує експлуатаційне обслуговування поїздів.

Для «Укрзалізниці» планували закупити 15 потягів в 2014–2015 рр. Для них температурний режим не настільки жорсткий: потяг повинен працювати в умовах від −40 до +40 градусів. В кожному вагоні має комфортно розміщатися більше 250 пасажирів — з урахуванням місць і для сидіння, і для стояння.

За результатами тендеру Крюківський вагонобудівний завод протягом 2018-19 року повинен виготовити шість дизельних поїздів ДПКр-3, які складатимуться з трьох вагонів – проміжного немоторного 63-7084А, головного моторного 63-7083А та головного моторного 63-7083А-01, обладнаного для перевезення пасажирів у інвалідних кріслах. Вартість одного поїзда – 176,97 млн гривень.

Доставити потяги мають у «Моторвагонне депо Тернопіль» регіональної філії «Львівська залізниця».[1]

Сучасний статус[ред. | ред. код]

Дизель-поїзд КВБЗ в першій половині 2014 року проходив цикл випробувань. Станом на вересень 2015 року перебуває в регулярній експлуатації на Львівській залізниці.

Експлуатація[ред. | ред. код]

ДПКр2-001 на станції Льві́в-Головни́й

У свій перший комерційний рейс за маршрутом Львів — Чернівці поїзд вирушив зі Львова 5 жовтня 2015 року, курсує щоденно, окрім середи, із Чернівців — з 6 жовтня 2015 року щоденно, окрім четверга. Відстань між містами — 267 кілометрів, яку поїзд долає за 3 год. 30 хв., зупиняється на станціях Ходорів, Івано-Франківськ, Коломия[2].

Вартість[ред. | ред. код]

За результатами конкурсних торгів Львівська залізниця закупила дизель поїзд серії ДПКр-2, виробництва ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод». Вартість нового дизель-поїзда складала 109,8 мільйона гривень із ПДВ.

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Медіа[ред. | ред. код]