Австрійці

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Австрійці
Österreicher
Кількість Понад 7.5 млн чоловік[1]
Ареал Австрія, Південна Німеччина, Південний Тіроль, США, Канада
Близькі до: Баварці, німці і германські народи.
Мова Німецька
(Австрійська німецька)
Релігія Більшість: Католицизм
Меншості: Протестантизм

Австрійці (нім. Österreicher) — основне населення Республіки Австрія та її історичних попередників, яке є носієм спільної австрійської культури і вважає німецьку мову рідною. Через спільну історію та перебування у Священній Римській імперії до 1806 року германомовні австрійці вважалися етнографічною групою німців, але після заснування Німецької імперії у 1871 та подій Другої світової війни у сучасній етнології таке визначення вважається застарілим або просто образливим щодо основної етнічної групи Австрії.

У світі нараховують близько 7,5 мільйонів австрійців.

Етногенез[ред. | ред. код]

Австрієць у національному костюмі, Інсбрук, листівка поч. ХХ ст.

Етнічна історія австрійців вельми складна. В історичну епоху раннє населення австрійських земель складали іллірійці, кельти, в Тіролі та Форарльберзі жили рети. Завоювання римлянами близько початку нашої ери призвело до романізації цих місцевих племен. В етногенезі австрійців також певну роль відіграли різні племена, які в перших століттях нашої ери переселялися через територію Австрії — маркомани, готи, гуни, лангобарди, авари та інші. В VI сторіччі нашої ери східні та південно східні землі сучасної Австрії почали заселяти слов'яни, а північно-західні — германці, головним чином бавари. Форарльберг та частину Тіроля заселили — алемани. Ці германські племена що змішалися з романізованим населенням та пізніше асимілювали слов'ян і склали етнічну основу австрійців. Також важливу роль відіграли вікові зв'язки та контакти з іншими регіонами Придунав'я та Італії.

Джерела[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. According to the CIA World Factbook the percentage of ethnic Austrians in Austria is 91.1 this means there are 7.463.714 ethnic Austrians in Austria. At the same time, the US Department of State shows that 98% of Austrians are ethnic Germans.