Загадка жіночності

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Загадка жіночності»
Автор Бетті Фрідан
Мова англійська
Тема фемінізм
Жанр нон-фікшн
Місце США
Видано 1963

«Загадка жіночності» (англ. The Feminine Mystique) — книга Бетті Фрідан, видана 19 лютого 1963 року агентством W. W. Norton & Company. За загальною згодою, публікація посприяла початку другої хвилі фемінізму в США.

У 1957 Фрідан попросили провести опитування серед її колишніх однокласниць із Коледжу Сміт(Smith College) на їхній зустрічі в честь п'ятнадцятої річниці. Результати опитування, у яких Бетті виявила, що багато з її однокласниць не задоволені життям домогосподарок, спонукали її до значно ширшого дослідження, під час якого авторка провела інтерв'ю з приміськими домогосподарками, одночасно вивчаючи психологію, медіа та рекламу. Спочатку вона планувала опублікувати статтю на цю тему, але жодний журнал не погодився це зробити.

Упродовж 1964 року «Загадка жіночності» стала бестселлером публіцистики: було продано більш ніж мільйон примірників. У книзі Фрідан піддавала сумніву поширену в 1950-х думку, що після 1949 року реалізація американської жінки означала лише одне — матір-домогосподарку.

Фразу «загадка жіночності» Фрідан придумала, щоб проілюструвати тогочасне припущення про те, що жінкам достатньо реалізувати себе в побуті, шлюбі, сексуальному житті та вихованні дітей. Вважалося, що насправді фемінінні жінки не мали прагнути йти на роботу, здобувати освіту чи мати політичні погляди. Фрідан хотіла довести, що жінки цим не задоволені, однак не можуть озвучити свої відчуття.