Захарій (пророк)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Пророк Захарій, Мікеланджело, стеля Систинської капели)

Захарій (церк.-слов. i рос.: Захарія) — біблійний пророк, належав до 13 «малих» пророків Старого Заповіту, унікальний і геніальний пророк того часу. Захарій (син Берехії / Варахії , син Іддо / Ади) жив і пророкував в Єрусалимі у 520 — 518 до Різдва Христового, за царювання Дарія, теж предвіщав про розп'яття Христа: «І будуть дивитись на Мене, Кого прокололи, і будуть за Ним голосити, як голоситься за одинцем, і гірко заплачуть за Ним, як плачуть за первенцем.» (Зах. 12:10).

Захарій народився за роки перебування євреїв у Вавилонському полоні у священицькому роді. Пророкувати він почав на другий рік царювання Дарія. Після повернення з полону Захарій тісно співпрацював і пророкував разом із пророком Огеєм в Юдеї або Єрусалимі.

Пророцтва Захарія описані в його книзі. Ще за 500 років до Різдва Христового Захарій так писав про вхід Господа в Єрусалим на віслюкові: «Радій вельми, о дочко Сіону, веселись, дочко Єрусалиму! Ось Цар твій до тебе гряде (урочисто йде — В. М.), справедливий і повний спасіння, покірний, і їде на ослові, й на молодім віслюкові, сині ослиці» Зах. 9:9. Як барвисто і достеменно змалював пророк Захарій Тріумфальний вхід Ісуса Христа в Єрусалим. Окрім цього, Захарій писав також, що Господа зрадять за 30 срібняків і що ці гроші будуть використані для купівлі землі у горщечника. Він писав, що під час розп'яття буде затемнення сонця, що у ребра Господа штирхнуть списом стражника, що учні Месії розсіються по різних країнах. Таких ретельних і детальних описань, як у Захарій, немає ні у одного пророка.

Помер Захарій у глибокій старості. Він похований поблизу Єрусалиму неподалік від могили пророка Огея.


Глава 1:1-4 книги пророка Захарія:

1 Восьмого місяця другого року Дарія було Господнє слово до пророка Захарія, сина Берехії, сина Іддового, таке:
2 Розгнівався Господь на батьків ваших палючим гнівом.
3 І скажи їм: Так говорить Господь Саваот: Верніться до Мене, говорить Господь Саваот, і вернуся до вас, говорить Господь Саваот.
4 Не будьте, як ваші батьки, що до них кликали стародавні пророки, говорячи: Так говорить Господь Саваот: Верніться з доріг ваших злих і з чинів ваших лихих! Та не слухали ви й не прислухались до Мене, говорить Господь.

Див. також[ред.ред. код]

Книга пророка Захарія


Персоналії Це незавершена стаття про особу.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.