Захарій (пророк)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Пророк Захарій, Мікеланджело, стеля Систинської капели)

Захарій (церк.-слов. i рос.: Захарія) — біблійний пророк, належав до 12 «малих» пророків Старого Заповіту, унікальний і геніальний пророк того часу. Захарій (син Берехії / Варахії , син Іддо / Ади) жив і пророкував в Єрусалимі у 520 — 518 до Різдва Христового, за царювання Дарія, теж предвіщав про розп'яття Христа: «І будуть дивитись на Мене, Кого прокололи, і будуть за Ним голосити, як голоситься за одинцем, і гірко заплачуть за Ним, як плачуть за первенцем.» (Зах. 12:10).

Захарій народився за роки перебування євреїв у Вавилонському полоні у священицькому роді. Пророкувати він почав на другий рік царювання Дарія. Після повернення з полону Захарій тісно співпрацював і пророкував разом із пророком Огеєм в Юдеї або Єрусалимі.

Пророцтва Захарія описані в його книзі. Ще за 500 років до Різдва Христового Захарій так писав про вхід Господа в Єрусалим на віслюкові: «Радій вельми, о дочко Сіону, веселись, дочко Єрусалиму! Ось Цар твій до тебе гряде (урочисто йде — В. М.), справедливий і повний спасіння, покірний, і їде на ослові, й на молодім віслюкові, сині ослиці» Зах. 9:9. Як барвисто і достеменно змалював пророк Захарій Тріумфальний вхід Ісуса Христа в Єрусалим. Окрім цього, Захарій писав також, що Господа зрадять за 30 срібняків і що ці гроші будуть використані для купівлі землі у горщечника. Він писав, що під час розп'яття буде затемнення сонця, що у ребра Господа штирхнуть списом стражника, що учні Месії розсіються по різних країнах. Таких ретельних і детальних описань, як у Захарій, немає ні у одного пророка.

Помер Захарій у глибокій старості. Він похований поблизу Єрусалиму неподалік від могили пророка Огея.


Глава 1:1-4 книги пророка Захарія:

1 Восьмого місяця другого року Дарія було Господнє слово до пророка Захарія, сина Берехії, сина Іддового, таке:
2 Розгнівався Господь на батьків ваших палючим гнівом.
3 І скажи їм: Так говорить Господь Саваот: Верніться до Мене, говорить Господь Саваот, і вернуся до вас, говорить Господь Саваот.
4 Не будьте, як ваші батьки, що до них кликали стародавні пророки, говорячи: Так говорить Господь Саваот: Верніться з доріг ваших злих і з чинів ваших лихих! Та не слухали ви й не прислухались до Мене, говорить Господь.

Див. також[ред.ред. код]

Книга пророка Захарія

Святий Це незавершена стаття про святого.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Персоналії Це незавершена стаття про особу.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.