Ной

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ковчег Ноя, Französischer Meister («Французький майстер»), Музей образотворчих мистецтв у Будапешті. c.1675.

Ной (у Біблії івр. נֹחַ‎, Но́ах, дав.-гр. Νῶε, у Корані араб. نوح‎ [nūḥ], Нух) — внук Метушалаха; людина, завдяки якій (за свідченням Біблії) врятувалися від Всевітнього потопу люди і тварини. Про Ноя написано у Біблії, Корані.

У Біблії про Ноя сказано наступне: «Ной був чоловік праведний і невинний у своїх поколіннях. Ной ходив з Богом». Сини Божі брали собі за дружин людських дочок і від їх союзу народжувались велетні. Бог побачив, що людство пішло у напряму гріха і мав знищити все творіння потопом. Але Бог прийняв рішення спасти світ у вісьмох душах.

Бог наказав Ною побудувати ковчег і взяти кожної тварини чистої по сім і тварини нечистої по парі. Після сорока днів дощу і 150 днів стояння води, вода почала сходити. Згодом ковчег зупинився на горі Арарат (нині Туреччина). Коли вода зійшла і земля стала сухою, Ной із сім'єю вийшли і заснували нову культуру людей.

Ной мав трьох синів: Сима, Хама і Яфета. Всі люди на землі походять від цих трьох синів Ноя. До Хама відносять усіх чорношкірих людей і частину азіатів та американських індіанців. До Сима — близькосхідні народи (євреї, араби тощо). Яфет породив європейські і частину азіатських народів.

Дивиться далі: про походження народів

про Ноя

Через Біблію ім'я старозавітного Ноя стало поширеним, як перше ім'я в багатьох країнах, куди прийшла Біблія.

Під іменем Нух шанується як пророк в ісламі.

Джерело[ред.ред. код]


Свиток Це незавершена стаття з біблеїстики.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.