Софонія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Софонія
івр. צְפַנְיָה
Zephaniah.jpg
Народився 701 до н. е.[1]
Єрусалим, Юдейське царство
Помер 609 до н. е.[1]
Країна Юдейське царство
Національність Ізраїльтяни
Діяльність письменник, проповідник
Вчителі Авакум[2]
Відомі учні Єремія[2]
Знання мов давньоєврейська
Посада пророк
Конфесія Істинна Віра у Єдиного Богаd[3]
Батько Cushid[4]

Софо́нія (івр. צְפַנְיָה‎, şəfanjāh, Цфа́нія — «Господь сокровенний») — один з дванадцяти малих біблійних пророків, який написав Книгу пророка Софонії, дев'яту серед книг «малих пророків».

Софонія — скорочений варіант форми імени від «Зефаньягу» (צְפַנְיָהוּ şəfanjāhû) і означає «Ягве врятував». Про автора немає певних відомостей крім самого імені, та невеликих відомостей його роду у першому рядку його книги: «Слово Господнє, що було до Софонії, сина Куші, сина Ґедалії, сина Амарії, сина Єзекії, за днів Йосії, Амонового сина, Юдиного царя.»(Соф. 1:1).

Софонія проповідує народу (Франція, XVI ст.}})).

Діяльність пророка[ред. | ред. код]

Приблизно через сто років після смерті Ісаї в історії вибраного народу починається вирішальний період. Царства Ізраїлю вже не існувало. Царство Юдеї було обмежене клаптиком землі навколо Єрусалима і нагадувало хіба що тінь суверенної держави. Юдеї все відкритіше почали поважати богів переможної Ассирії, а водночас у незрозумілий спосіб плекали надію, що Ягве вірний Завіту не допустить остаточної руїни. За таких обставин у час панування царя Йосії Софонія виконував пророчу місію. Своєю діяльністю він певним чином приготував велику релігійну реформу царя Йосії (правив 639—609 р. до н. е). Коли вона розпочалася (628 р. до н. е.) пророк правдоподібно вже помер.

Пророкування[ред. | ред. код]

Головною темою Книги пророка Софонії є «День Господній» та пророцтво Судного дня (Соф. 1:14-18), що досягне всіх, у тому числі й вибраний народ. Але, все ж, Ізраїль, очищений від своїх провин, стане осередком спасіння світу. Деякі промови додані пізніше, особливо ті, у яких міститься натяк на вавилонську неволю, що, як відомо, вже настала після смерті Софонії.

Посилання[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Святе Письмо Старого та Нового Завіту. Видавництво отців Василіан «Місіонер», 2005.
  • А. Пацьорек. Біблія для кожного і на кожен день. Старий завіт. Львів. Свічадо. 2005. ст. 290—292. ISBN 966-561-379-0

Примітки[ред. | ред. код]