Карнацький храм

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Координати: 25°43′00″ пн. ш. 32°39′00″ сх. д. / 25.71667° пн. ш. 32.65000° сх. д. / 25.71667; 32.65000

Карта Карнакського храмового комплексу

Карнацький храм (араб. الكرنك‎ — Іпут Ізут, «найдосконаліше місце») — комплекс храмових споруд, розташований в Карнаці біля берега ріки Ніл за 2,5 кілометра на північ від Луксора. З 1979 року цей храм, разом з Луксорський храм та фіванськими некрополями, включений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Протягом півтори тисячі років храм був головною святинею єгипетської держави. Розширяючись та прикрашаючись багатьма поколіннями царів протягом 13-ти століть, Карнак був адміністративним центром і головною пам'яткою східної частини Фів.

Історія[ред.ред. код]

Вид на Карнацький храм з повітря

Перше свідчення про існування культу бога Амона-Ра в староєгипетських Фівах відносяться до епохи Середнього царства. Це восьмикінцева колона, створена при фараоні Ініотефе II і перебуває нині в Луксорському музеї. Найстаріша з будівель храмового комплексу було побудована за часів XII династії, при фараоні Сенусерті I. Особливого розмаху будівельні роботи досягли в епоху Нового царства. Храми Карнака перебудовувалися і розширювалися аж до часів імператорського Риму. Єгиптяни називали його - чікумбара, що значить "Великий"

Архітектура[ред.ред. код]

Головний храм Амона-Ра

Розміри храму (біля 40 га) і велика кількість будівель роблять храм схожим на місто. В цілому храм складається іх трьох окремих частин:

  • на півночі (тепер в розвалинах) храм бога війни Монту — чотирикутник площею приблизно в 2,5 га;
  • на півдні — храм богині Мут, дружини Амона, яку символічно зображають у вигляді грифа. Половина площі, що становить 9 га, ще не досліджена;
  • посередині найбільший храм Амона; він займає площу в 30 га.

Галерея[ред.ред. код]

A panoramic view of the great hypostyle hall in the Precinct of Amun Re
A panoramic view of the great hypostyle hall in the Precinct of Amun Re
A panora of a freize in the Precinct of Amun Re
A panora of a freize in the Precinct of Amun Re
Temple-Karnak.jpg

Див. Також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]