The Linde Group

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
The Linde Group
Логотип
Галузь промисловості хімічна промисловість
Названо на честь Карл фон Лінде
Засновник Карл фон Лінде
Країна Flag of Ireland.svg Ірландія
Організаційно-правова форма відкрита публічна компанія з обмеженою відповідальністю
Сукупні активи 93 386 000 000 $ (31 грудня 2018)[1]
Загальна виручка 14 900 000 000 $ (2018)[1]
Дочірня компанія (організація, установа) Linde (United States)d, Praxaird[1], Лінде[d][1], REMEO® Center Regensburgd[2] і AGA ABd
Розташування штаб-квартири Гілфорд[1] і Дублін
Біржа Помилка Lua у Модуль:Wikidata/item у рядку 97: bad argument #1 to 'gsub' (string expected, got nil).
Кількість працівників 80 820 осіб (2018)[1]
Отримані нагороди
Продукція liquid aird і Автонавантажувач
Офіційний сайт
CMNS: The Linde Group у Вікісховищі

Лінде Груп (англ. The Linde Group) — міжнародна компанія в галузі промислових газів та інжиніринга. Компанія заснована у 1879 р. та є акціонерним товариством. Головний офіс компанії розташований у Мюнхені, Німеччина.

Компанія Лінде зазнала суттєвих змін, коли у вересні 2006 р. придбала британську компанію-конкурента The BOC Group. Після злиття Лінде стає найбільшим у світі постачальником промислових газів, якому належить 21 % світового ринку.

Діяльність компанії[ред. | ред. код]

Діяльність компанії сьогодні зосереджена у двох головних областях: газовий бізнес (промислові медичні гази) та інжиніринг. В галузі промислових газів компанія виробляє продукцію під відомими брендами включаючи Linde, AGA, BOC, Afrox та PanGas. В галузі медичних газів компанія відома під іменами Linde Gas Therapeutics, AGA Medical, INO Therapeutics, Linde Homecare, Farmadomo та Life Gas.

  • Лінде Газ є постачальником широкого спектра промислових газів (повітряних газів, ацетилену, харчових та зварювальних сумішей, лабораторних газів та ін.), медичних газів та хімікалій. Гази можуть постачатися у балонах під високим тиском, у скрапленій формі у кріогенних цистернах та трубопроводами.
  • Лінде Інжинірінг проектує та будує великі хімічні заводи для виробництва промислових газів, таких як кисень, азот, аргон, водень та інші.

Історія[ред. | ред. код]

Компанія заснована 21 червня 1879, професором, доктором Карлом фон Лінде з метою розробки холодильного обладнання для харчової промисловості. Досягнувши успіху в цій сфері, Лінде зайнявся низькотемпературними системами, отримавши в 1895 патент на метод скраплення повітря, та розробив необхідне для цього обладнання. Один з перших великомасштабних заводів з кріогенного розділення повітря був збудований у Хольрігелькройті, поблизу Мюнхена, у 1903.

Компанія Лінде має складну історію придбань, поглинань та розділень. У 2000 році Лінде придбала компанію AGA AB зі Швеції. У 2004 частина первісного бізнесу Лінде — виробництво холодильного устаткування — було продане корпорації Carrier Corporation з США. У 2006 р. Лінде придбала британського конкурента The BOC Group за €11.7 billion. В рамках стратегії, направленої на концентрацію діяльності компанії навколо газового бізнесу, у 2006 році було відокремлено та продано виробництво навантажувачів, а у 2007 році був проданий напівпровідниковий бізнес BOC Edwards.

Лінде в Україні[ред. | ред. код]

Головний офіс українського підрозділу компанії Лінде — Лінде Газ Україна знаходиться у Дніпрі, де компанії належить виробництво повітряних газів та ацетілену. У Києві компанії Лінде належить Київський завод вуглекислоти.

Посилання[ред. | ред. код]

  1. а б в г д е ж https://investors.linde.com/-/media/linde/investors/documents/full-year-financial-reports/2018-annual-report-to-shareholders.pdf?la=en&rev=2209b55573c74113bc82ff5daab13120
  2. http://www.linde.pl/pl/news_and_media/press_releases/20150702_news.html