Henkel

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Henkel
Тип бізнес і публічна компанія
Форма власності AG & Co. KGaAd
Галузь хімічна промисловість
Засновано 1876
Засновник(и) Fritz Henkeld
Штаб-квартира Дюссельдорф
Продукція Прання
Співробітники 53 осіб
Дочірні компанії
 • Henkel (United States)d, Henkel (Netherlands)d, Henkel (Belgium)d, Henkel (Ireland)d, Q1361887?[1], Henkel[d][1] і Papier- und Papped[1]
 • henkel.com(англ.)
  henkel-de(нім.)
  CMNS: Henkel у Вікісховищі
  Логотип бренду «Henkel»

  Henkel Group (Henkel-Konzern) (FWB: HNKG, вимовляється Генкель) — німецька хімічна компанія, що працює в трьох напрямках: чистячі і миючі засоби, косметика, засоби особистої гігієни, технологія склеювання. Компанія займає 486 місце в Fortune Global 500 (2011 рік)[2].

  Штаб-квартира знаходиться в Дюссельдорфі.

  Історія[ред. | ред. код]

  У 1876 році в місті Аахені молодий торговець Фріц Генкель разом з двома приятелями заснував компанію Henkel & Cie. На суд місцевих жителів партнери представили Universalwaschmittel, перший універсальний пральний порошок, приготований на основі силікату. Кілька десятків років компанія розвивалася досить спокійно. Але в 1907 році фірма вивела на ринок марку Persil, яка дала імпульс для швидкого зростання Henkel. Рекламуючи свою продукцію, власники Henkel першими серед інших німецьких компаній почали інформувати покупців про склад та особливості продукції. До кінця XX століття Henkel перетворилася у велику міжнародну корпорацію.[3]

  У 1995 році після поглинання компанії Schwarzkopf у складі Henkel Group утворюється косметичний підрозділ Schwarzkopf & Henkel[4], що спеціалізується на засобах по догляду за волоссям.

  Діяльність[ред. | ред. код]

  В групу Henkel входять 340 заводів в 70 країнах світу.

  Керівництво підрозділу Henkel по Центральній і Східній Європі розташоване у Відні, Австрія. Підрозділ охоплює 30 країн. У 2007 році продажі цього підрозділу склали 2,214 млрд євро. З них найбільша частка продажів — 18,8 % — припадало на Росію, на другому місці Польща (13,7 %), на третьому — Туреччина (12,2 %).

  Виручка фірми в 2010 році, склала близько $20 млрд (на 6 % більше, ніж за аналогічний період минулого року), чистий прибуток — трохи менше $1,5 млрд (на 77 % більше, ніж за аналогічний період 2009 року)[5].

  Henkel у Росії[ред. | ред. код]

  За повідомленнями компанії, зростання продажів в 2007 році в Росії склало 30 %. В Росії фірма представлена такими брендами:

  • миючі та чистячі засоби — Persil, Pril, Bref, Vernel, «Пемолюкс», «Пемос», «Ласка», «Дені», Losk;
  • косметика і засоби особистої гігієни — Fa, Taft, got2b, Brillance, IGORA System, Natural Styling, Bonacure, OSiS, Seah, Silhouette, Indola;
  • клеї і технології — «Момент», Metylan, Pritt, Ceresit (сухі будівельні суміші), Thomsit, Makroflex, Teroson, Liofol, Dorus, Technomelt, Optal, Loctite, P3.
  • герметики для мікроелектроніки, флюси, паяльні пасти і припої — Hysol, Multicore.

  За підсумками 2007 року на російському ринку пральних порошків компанія займала 25 % у грошовому вираженні. В секторі побутових клеїв — 36 %, косметики — більше 17,2 %.

  За даними AC Nielsen, за підсумками 2008 року на російському ринку побутової хімії компанія збільшила свою частку до 26 % у грошовому вираженні (також збільшилася частка «Нефіс», зменшилася частка Procter & Gamble і Reckitt Benckiser, частка компанії Unilever залишилася незмінною на рівні 4 %).

  Henkel в Україні[ред. | ред. код]

  Створення Хенкель Баутехнік Україна в 1998 році також відзначило запуск діяльності компанії Henkel на українському ринку. У 2000 році Henkel CEE взяла на себе відповідальність за сегменти миючих засобів, а через рік було створено Хенкель Україна. Станом на 2017 рік в Україні розташовані чотири виробничі об'єкти і два головних офіси, які відповідають за реалізацію продукції компанії у наступних бізнес-напрямках: Клейові технології (англ. Adhesive Technologies), Косметика (англ. Beauty Care), Миючі та чистячі засоби (англ. Laundry & Home Care). Найбільш важливі бренди — Bref, Brillance, Ceresit, Clin, Fa, Gliss Kur, Loctite, Losk, Makroflex, Moment, Palette, Persil, Perwoll, Pur, Rex, Schauma, Silan, Somat, Taft, Technomelt та Thomsit.[6].

  Примітки[ред. | ред. код]

  Посилання[ред. | ред. код]