Henkel

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Логотип бренду «Henkel»

Henkel Group (Henkel-Konzern) (FWB: HNKG, вимовляється Генкель) — німецька хімічна компанія, що працює в трьох напрямках: чистячі і миючі засоби, косметика, засоби особистої гігієни, технологія склеювання. Компанія займає 486 місце в Fortune Global 500 (2011 рік)[1].

Штаб-квартира знаходиться в Дюссельдорф.

Історія[ред.ред. код]

У 1876 році в місті Аахені молодий торговець Фріц Генкель разом з двома приятелями заснував компанію Henkel & Cie. На суд місцевих жителів партнери представили Universalwaschmittel, перший універсальний пральний порошок, приготований на основі силікату. Кілька десятків років компанія розвивалася досить спокійно. Але в 1907 році фірма вивела на ринок марку Persil, яка дала імпульс для швидкого зростання Henkel. Рекламуючи свою продукцію, власники Henkel першими серед інших німецьких компаній почали інформувати покупців про склад та особливості продукції. До кінця XX століття Henkel перетворилася у велику міжнародну корпорацію.[2]

У 1995 році після поглинання компанії Schwarzkopf у складі Henkel Group утворюється косметичний підрозділ Schwarzkopf & Henkel[3], що спеціалізується на засобах по догляду за волоссям.

Діяльність[ред.ред. код]

В групу Henkel входять 340 заводів в 70 країнах світу.

Виручка фірми в 2010 році, склала близько $20 млрд (на 6 % більше, ніж за аналогічний період минулого року), чистий прибуток — трохи менше $1,5 млрд (на 77 % більше, ніж за аналогічний період 2009 року)[4].

Henkel в Україні[ред.ред. код]

Створення Хенкель Баутехнік Україна в 1998 році також відзначило запуск діяльності компанії Henkel на українському ринку. У 2000 році Henkel CEE взяла на себе відповідальність за сегменти миючих засобів, а через рік було створено Хенкель Україна. Сьогодні в Україні розташовані чотири виробничі об'єкти і два головних офіса, які відповідають за реалізацію потужних брендів у бізнес-напрямках Adhesive Technologies «Клейові технології», Beauty Care «Косметика» та Laundry & Home Care «Миючі та чистячі засоби». Найбільш важливі бренди — Bref, Brillance, Ceresit, Clin, Fa, Gliss Kur, Loctite, Losk, Makroflex, Moment, Palette, Persil, Perwoll, Pur, Rex, Schauma, Silan, Somat, Taft, Technomelt та Thomsit.[5].

У 1993 і 1994 роках компанія Henkel проводить в Росії і країнах СНД конкурс краси «Міс Fa»[6].

Конкурс краси «Міс Fa» в Ялті, організований Henkel & Schwarzkopf. На фото — Міс Fa Нижній Новгород 1997 Олена Хлибко

У 1997 році Henkel & Schwarzkopf був організований наймасштабніший конкурс «Міс Fa» у всіх державах СНД, який пройшов у найбільших містах Росії, України, Білорусі і Казахстану в рамках шоу «Світ FAнтастичних відчуттів». 26 переможниць регіональних турів з'їхалися на фінал в Ялту, щоб визначити «Міс Fa Росія та СНД». За своїм масштабом і тривалістю ця акція унікальна для Росії. Вперше іноземна компанія настільки потужно продемонструвала свою зацікавленість в російських регіонах. Обсяг продажів торгової марки Fa за той рік по всій Росії виріс на 40 %, в цілому продажі компанії збільшилися на 30 %[7]. Вартість цього заходу склала $1 млн.[8]

Російський офіс компанії належить, разом з 30 іншими країнами, до підрозділу по Центральній і Східній Європі, керівництво яким розташована у Відні, Австрія. Згідно зі звітом компанії, продажі цього підрозділу в 2007 році склали 2,214 млрд євро. З них найбільша частка продажів — 18,8 % — припадало на Росію, на другому місці Польща (13,7 %), на третьому — Туреччина (12,2 %).

За повідомленнями компанії, зростання продажів в 2007 році в Росії склав 30 %. В Росії фірма представлена такими брендами:

  • миючі та чистячі засоби — Persil, Pril, Bref, Vernel, «Пемолюкс», «Пемос», «Ласка», «Дені», Losk;
  • косметика і засоби особистої гігієни — Fa, Taft, got2b, Brillance, IGORA System, Natural Styling, Bonacure, OSiS, Seah, Silhouette, Indola;
  • клеї і технології — «Момент», Metylan, Pritt, Ceresit (сухі будівельні суміші), Thomsit, Makroflex, Teroson, Liofol, Dorus, Technomelt, Optal, Loctite, P3.
  • герметики для мікроелектроніки, флюси, паяльні пасти і припої — Hysol, Multicore.

За підсумками 2007 року на російському ринку пральних порошків компанія займала 25 % у грошовому вираженні. В секторі побутових клеїв — 36 %, косметики — більше 17,2 %.

За даними AC Nielsen, за підсумками 2008 року на російському ринку побутової хімії компанія збільшила свою частку до 26 % у грошовому вираженні (також збільшилася частка «Нефіс», зменшилася частка Procter_&_Gamble і Reckitt Benckiser, частка компанії Unilever залишилася незмінною на рівні 4 %).


Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]