Майкрофт Холмс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Майкрофт Холмс
Mycroft Holmes
Портрет
Майкрофт Холмс (малюнок Сідні Педжета)
Творець: Артур Конан Дойл
Твори: «Випадок з перекладачем»
«Остання справа Холмса»
«Порожній будинок»
«Креслення Брюса-Партінгтона»
Стать: чоловіча
Національність: Сполучене Королівство
Рід занять: посадова особа
Роль виконує: Крістофер Лі, Марк Ґетісс, Сем Клафлін, Стівен Фрай, Ріс Іванс, Борис Клюєв, Charles Grayd, Г'ю Лорі, Річард Е. Ґрант, Роберт Морлі, John Sessionsd, Peter Jeffreyd і Jerome Willisd
CMNS: Медіафайли у Вікісховищі

Ма́йкрофт Холмс (англ. Mycroft Holmes) — літературний персонаж, рідний брат Шерлока Холмса, старший за нього на сім років. З'являється в трьох оповіданнях шотландського письменника Артура Конан Дойля«Випадок з перекладачем» (перша поява), «Остання справа Холмса»,«Креслення Брюса-Партінгтона»,і згадується в «Порожній будинок»

Ось як описує його доктор Ватсон:

Майкрофт Холмс був набагато вищий і огрядніший за Шерлока, але в його обличчі, хоч і одутлому, збереглося щось від тієї гостроти, якою так вражало обличчя його брата. Погляд його водянисто-сірих і напрочуд ясних очей був якийсь розгублений, занурений у самого себе; такий погляд я помічав у Шерлока тільки тоді, коли він напружував усю силу своєї думки.[1]Оповідання «Грек-перекладач»

Обіймає важливу посаду в міністерстві закордонних справ. Як і Шерлок, блискуче володіє «дедуктивним методом», значно перевершуючи свого брата в його володінні, він набагато спостережливіший, але лінивіший.

Образ Майкрофта у британському серіалі 2010 року «Шерлок» трохи змінився — він не такий ледачий, менш емоційний і худіший. Також тепер стосунки між братами стали дещо напруженими, хоча Майкрофту так не здається (про що свідчить його фраза з серії «Етюд у рожевих тонах»: Ця наша ворожнеча чисто дитяча. І ти добре знаєш, як це засмучує матусю).

Цікаві факти[ред. | ред. код]

Грає в картярському клубі "Діоген", де збираються найдивніші люди Лондона.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Пригоди Шерлока Холмса. Том 2, Навчальна книга — Богдан, 2010. «Грек-перекладач» 149 с.