Ірен Адлер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ірен Адлер
Irene Adler
Творець: Артур Конан Дойл
Твори: Пригоди Шерлока Холмса
Перше: Скандал у Богемії
Стать: Жінка
Національність: Американка
Дата народження: 1858
Рід занять: оперна співачка, adventurer
Роль виконує: Лара Пулвер
CMNS: Медіафайли у Вікісховищі


Іре́н Нортон (англ. Irene Adler), уроджена А́длер  — вигаданий жіночий персонаж шотландського письменника Артура Конан Дойла, що з'являється в оповіданні «Скандал у Богемії», опублікованому в липні 1891 року. Є однією з найвизначніших жіночих персонажів у циклі книг про Шерлока Холмса попри те, що вона з'являється лише в одній історії. Ірен Адлер зуміла розгадати задум Шерлока Холмса, коли той під виглядом священика, пораненого в бійці з жебраками, проник до її будинку, і втекла.

Холмс вважав цю справу своєю поразкою (попри те, що домігся своєї головної мети), а про Ірен Адлер говорив: «Ця жінка», а замість винагороди, запропонованої королем Богемії, волів узяти фотографію згаданої особи. «Адлер» (нім. Adler) у перекладі з німецької означає «орел».

У фільмі «Шерлок Холмс» 2009 року відносини Холмса й Адлер переросли з простого сюжету з фотографією в цілу романтичну історію.

Біографія вигаданого персонажа[ред. | ред. код]

Відповідно до сюжету оповідання «Скандал у Богемії», Адлер народилася в Нью-Джерсі в 1858 році. Її кар'єра в опері почалася, як контральто, коли вона виступала в оперному театрі Ла Скала в Мілані, Італія; була примадоною в Імператорській опері у Варшаві, Польща, що вказує на талановитість. Саме там вона стала коханкою Вільгельма Готцрайха Сигізмунда фон Ормштейна, великого герцога Кассель-Фельштейна і короля Богемії (тоді ще лише наслідуваного принца), який деякий час перебував у Варшаві.

Король описує її як «добре відому авантюристку» (термін, що широко використовувався на той час у неоднозначному поєднанні з «куртизанкою»), а також говорить, що вона мала «обличчя найкрасивішої з жінок і розум найрішучішого з людей». Сама ж Ірен стверджувала, що її навчали як акторку, вона «часто» маскувалась як чоловік, щоб «скористатися свободою». Король пізніше повернувся до свого двору в Празі, тоді як Адлер, якій тоді було приблизно двадцять років, покинула оперну сцену та переїхала до Лондона.

У 1888 році 30-річний король має намір одружитися з Клотильдою Лотман фон Сакс-Майнінген, другою дочкою короля Скандинавії; загроза одруженню існувала б, якби з’ясувались його попередні стосунки з Адлер.