Марія-Христина Бурбон-Сицилійська

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук


Марія-Христина Бурбон-Сицилійська
María Cristina de Borbón-Dos Sicilias
María Cristina de Borbón-Dos Sicilias, reina de España.jpg
20-а королева-консорт
Початок правління: 11 грудня 1829
Кінець правління: 29 вересня 1833
Інші титули: регентша Іспанії (1833-1840)
Попередник: Марія Жозефа Саксонська
Наступник: Франсіско де Асіз Бурбон
Дата народження: 27 квітня 1806(1806-04-27)
Місце народження: Палермо
Країна: Іспанії
Дата смерті: 22 серпня 1878(1878-08-22) (72 роки)
Місце смерті: Гавр
Чоловік: 1) Фердинанд VII
2) Агустін Фернандо Муньос (таємно)
Діти: Ізабелла, Марія Луїза
Династія: Бурбони
Батько: Франциск I
Мати: Марія Ізабелла Іспанська

Марія-Христина Бурбон-Сицилійська (27 квітня 1806 - 22 серпня 1878) — мати королеви Іспанії Ізабели, регентша у 1833-1840 роках. Вона була донькою Франца I, короля Обох Сицилій.

Стала ініціатором оприлюднення Прагматичну санкцію, яку прийняли кортеси ще в 1789 році. Ще викликало спротив брата Фердинанда — дона Карлоса. Цей документ запроваджував повернення до старих іспанських правових відносин. Після смерті Фердинанда VII та проголошення королевою доньки Фердинанда — Ізабели дон Карлос розпочав війну за іспанський трон.

Крім цього, Марії Христини довелося стикнутися з внутрішніми проблема. Внаслідок цього головою уряду було призначено поміркованого ліберала Франсіско Мартінеса де ла Роза. В 1833 році вийшов Королівський Статут, який впроваджував в Іспанії конституційну монархію. Корона мала право законодавчої ініціативи, але міністри були відповідальними перед парламентом. Завдяки високому майновому цензу представництво у парламенті було обмежено багатими людьми.

Консервативні великі держави: Австрія, Прусія, Росія відмовили у підтримці Ізабели II та її матері. Підтримку надали Франція та Англія. Було сформовано четверний союз (Іспанія, Португалія. Англія, Франція) на противагу Священному союзу. В 1839 році Марія Кристіна підписала Громадський закон поміркованих, який шляхом посилення централізації та підвищення майнового цензу повинен був назавжди не допустити представників міськів та середніх шарів населення. Але проти цього виступив популярний генерал Балдомеро Еспатерос. Марія Кристіна була відсторонена від влади (під загрозой розголошення її морганатичного шлюбу з унтер-офіцером королівської лейб-гвардії Фернандо Муньосом) та відправив у французьке вигнання.

Родина[ред.ред. код]

Чоловік - король Іспанії Фердинанд VII

Діти:

  • Ізабела (1830-1904)
  • Марія Луїза (1832-1897) - інфанта Іспанська, дружина Антона II Монпасьє.

Джерела[ред.ред. код]

  • Jaime del Burgo. Para la Historia de la Primera Guerra Carlista. Pamplona, 1981

Посилання[ред.ред. код]