Портал:Іспанія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Розділ Вікіпедії: Іспанія
Проєкт  |  Портал

Ласкаво просимо до порталу «Іспанія»
Bienvenido • Benvingut • Benvido • Ongi etorri

Редактори
П:ІСП

[{{fullurl:{{{2}}}|action=edit}} Редагувати] 
Іспанія на карті
Іспанія на карті

Іспанія (ісп. España МФА[esˈpaɲa]), офіційно Королівство Іспанія, раніше Еспа́нія — держава на південному заході Європи. Займає більшу частину Піренейського півострова, Балеарські і Пітіузькі острови в Середземному морі, Канарські острови в Атлантичному океані. Іспанія омивається Середземним морем і Атлантичним океаном. По суходолу Іспанія межує з Португалією на заході (спільний кордон — 1214 км), з Францією — по гребенях Піренейських гір (623 км), з Андоррою (63,7 км), з Гібралтаром і з Марокко


Редагувати Вибрана стаття
Філіп VI
Філіп VI

Філіп VI (ісп. Felipe VI de Borbón y Grecia; нар. 30 січня 1968 в Мадриді) — король Іспанії, син Хуана Карлоса I та Софії Грецької та Ганноверської. Інтронізація відбулася 19 червня 2014 року, за 17 днів після зречення його батька Хуана Карлоса I. До вступу на престол мав такі титули: Принц Астурійський (ісп. Príncipe de Asturias), Принц Віанський (ісп. Príncipe de Viana), Принц Жеронський (кат. Príncep de Girona), герцог Монбланський (кат. Duc de Montblanc), граф Серверський (кат. Comte de Cervera), сеньйор Балаґер (кат. Senyor de Balaguer). Інфант Феліпе закінчив середню школу ісп. Santa Maria de los Rosales у 1984 р. у Мадриді. Далі він вчився рік у Канаді. З вересня 1985 р. до листопада 1988 р. Феліпе навчався у Військовій Академії у Сарагосі, Військово-морській школі та в Академії військово-повітряних сил. З жовтня 1988 р. до червня 1993 р. вивчав юриспруденцію й економіку у Мадридському автономному університеті. У травні 1995 р. отримав диплом магістра у сфері міжнародних відносин Джорджтаунського університету (США)


Редагувати Вибрана стаття

Каталонці

Катало́нці (самоназва Catalans) — західнороманський народ у Південній Європі, основне населення історичної області Каталонія. Загальна чисельність близько 8 млн осіб. Говорять каталонською мовою, використовують також іспанську і французьку. Щодо походження етноніму «каталонці» і топоніму «Каталонія» (кат. Catalunya) серед науковців одностайності немає. Висуваються найрізноманітніші версії, часом такі, що виключають одна одну. Досить популярними є теорії, що виводять назви «Каталонія» і «каталонці» від назв племен. Так, за однією версією етнонім «каталонці» походить від назви одного з франкських племен catalauni. За іншою версією, яку гаряче обстоював каталонський філолог Коромінес Жоан, і яка виглядає найбільш вірогідно, — етнонім каталонці похідний від назви дороманського іберійського племені lacetanii. Нарешті, є й такі, що виводять назву «Каталонія» від Gothland-Gothlundia («земля ґотів»).


Редагувати Адміністративний поділ


За історію Іспанії склалося 19 автономних областей зі столицею — містом Мадридом ::::::::::::::::: читати далі (додатково)


Редагувати Категорії


Редагувати Шаблони

Корисні шаблони:

  • {{Інтерес:Іспанія}} — для оформлення особистої сторінки.
  • {{ESP}} — дає поруч із зображенням прапора Іспанії напис «Іспанія» з посиланням на текст статті «Іспанія» Іспанія Іспанія
  • {{Прапор Іспанії}} — дає тільки один маленький прапорець Іспанії Іспанія ({{ESP-}})
  • {{ESPf}} — збірна з футболу Іспанії.
  • {{Spain-stub}} — ставиться на незавершені статті про Іспанію.
  • {{Spain-geo-stub}} — для незавершених статей з географії Іспанії.
  • {{Spain-hist-stub}} — для незавершених статей з історії Іспанії.
  • {{Spain-bio-stub}} — на незавершені статті про особу Іспанії.
  • {{Spain-company-stub}} — на незавершену статтю про компанію або підприємство Іспанії.
  • {{Spain-film-stub}} — на незавершену статтю про іспанський фільм.


Редагувати Прапор і герб


Редагувати Вибране зображення

очистити кеш

Громадський транспортний тунель Котефабло між містами Брото та Б'єскас (Арагон, Іспанія), що поблизу Піренеїв. Тунель завдовжки 683 метри споруджений в 1935 році. Саме тут під час Вуельти Іспанії в 1989 році трапився трагічний випадок, через який відомому німецькому велосипедисту Реймунду Дітцену довелось покинути спорт у 30 років.


Редагувати Чи Ви знаєте?Редагувати Нові статтіРедагувати Чим допомогти?
Запрошуємо Вас взяти участь у написанні статей про Іспанію

Ви можете написати власні статті. Для цього наберіть слово або термін, про який ви бажаєте створити статтю, у панелі «Пошук», що знаходиться згори зліва, і натисніть кнопку «Перейти». Якщо статті за вказаним словом або терміном Ви не знайшли, можете створити її використовуючи панель «Створити статтю» розміщену нижче.


Як робити, з чого почати першу свою публікацію:


Редагувати Братні портали


Редагувати Інші розділи Вікімедії


Оновити кеш