Меч Ґодрика Ґрифіндора

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Меч Ґодрика Ґрифіндора — меч, який відіграє дуже важливу роль у серії книг про Гаррі Поттера. Завдяки цьому мечу було знищено велетенського василіска та змію Волдеморта — Наджіні, а також три горокракси. На цьому мечі є напис:


«Ґодрик Ґрифіндор»


Меч Ґодрика Ґрифіндора був довгий час захований у ще одній реліквії Ґрифіндора — Сортувальному капелюсі, з якого його міг дістати лише істинний ґрифіндорець.

Гаррі Поттер і таємна кімната

[ред. | ред. код]

Меч вперше з'являється в книзі «Гаррі Поттер і таємна кімната», де його приніс Поттерові Фоукс у Сортувальному капелюсі для того, щоб Гаррі ним вбив василіска. Пізніше директор магічної школи Албус Дамблдор пояснив Гаррі, що меч міг дістати з капелюха лише справжній ґрифіндорець, якому це було надзвичайно потрібно.

У наступних книгах меч Ґрифіндора з'являється лише як деталь кабінету професора Албуса Дамблдора.

Гаррі Поттер і смертельні реліквії

[ред. | ред. код]

В останній книзі меч відіграє дуже важливу роль у знищенні горокраксів. Гаррі отримує у спадок речі Дамблдора: золотий снич (перший м'ячик із квідичу, якого спіймав Гаррі) та меч Ґрифіндора, який був здатний знищувати горокракси через те, що в другій частині він був просочений отрутою василіска. Проте Міністерство конфіскує меч через його велику історичну цінність, пізніше Гаррі знаходить його на дні льодового озера, а Рон знищує ним медальйон Слизерина, один з горокраксів.

Пізніше Поттер, Рон і Герміона дізнаються, що у Ґрінґотсі зберігається підробка меча, яку Смертежери вважають за справжній меч. Коли друзі потрапляють в полон до банди смертежерів, їх відводять в дім до Мелфоїв, Белатриса Лестранж з жахом побачила у них цей меч та почала питати за допомогою тортур Герміону про знахідку, але друзям вдається набрехати Лестранж, що їхній меч підробка. На порятунок приходить Добі, який з'являється у підвалі та визволяє звідти друзів.

В обмін на меч Ґрифіндора гоблін Ґрипхук допомагає героям пограбувати Ґрінґотс. Під час пограбування він хапає меч та втікає.

Пізніше друзі дізналися, що перстень Ярволода, один з горокраксів, Дамблдор знищив саме мечем Ґрифіндора.

Останній горокракс, змію Наджіні, знищує мечем Невілл Лонґботом, якого він дістав з Сортувального капелюха.

Література

[ред. | ред. код]
  • Дж. К. Ролінґ «Гаррі Поттер і таємна кімната».

Посилання

[ред. | ред. код]