Герміона Ґрейнджер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Персонаж світу Гаррі Поттера
Герміона Ґрейнджер
Герміона Джін Ґрейнджер-Візлі
Стать Жіноча
Колір волосся каштанове
Колір очей карі
Гуртожиток Ґрифіндор
Чарівна паличка виноград і драконяча серцева струна
Патронус видра
Ховчик Мінерва Макгонегелл, яка повідомляє їй, що вона провалила всі іспити
Чистота крові маґлороджена (бруднокровна)
Лояльність Орден Фенікса, Дамблдорова Армія
Перша поява «Гаррі Поттер і філософський камінь»
Актор Емма Вотсон

Герміона Джін Ґрейнджер Візлі (англ. Hermione Jean Granger 19 вересня 1979) — юна чарівниця з циклу романів про Гаррі Поттера Джоан Роулінг, найкраща подруга Гаррі Поттера та Рона Візлі.

В екранізаціях романів Герміону грає Емма Вотсон

Загальні відомості[ред.ред. код]

  • Ім'я: Герміона Джін Ґрейнджер Візлі. Англійською мовою ім'я вимовляється як «Гермайоні» з наголосом на «а».
  • Дата народження: 19 вересня 1979 року
  • Особливі прикмети: пишне, хвилясте каштанове волосся, трохи задовгі передні зуби.
  • Незвичайні вміння: чарівниця; найрозумніша в царині магічних заклять, настійок та історії на своєму курсі, попри те, що вона народжена у сім'ї маґлів.
  • Улюблений предмет: Числомагія, Стародавні Руни.
  • Сімейний стан: після подій, описаних у книжках, вийде заміж за Рона Візлі.
  • Діти: Г'юго і Розі Візлі.
  • Робота: Міністерство Магії, відстоювання прав ельфів-домовиків.

Ім'я[ред.ред. код]

Ім'я дівчини походить з давньогрецької міфології. Герміона — ім'я дочки спартанського царя Менелая і Єлени. Ім'я, в англійській мові, має аристократичний відтінок, натомість прізвище, майже дослівно, означає «селюк». Конфлікт імені і прізвища у справжньому звучанні помітний і на слух: Hermione (hɚˈmaɪəni) звучить м'яко, а Granger — різко. Як зізналася Джоан Роулінг, ім'я Герміона було взято з п'єси Шекспіра «Зимова казка»

Характер і життя персонажу[ред.ред. код]

Народилася 19 вересня 1979 року. Її батьки — маґли (стоматологи) — і сама вона, відповідно, маґлонароджена чарівниця, за зневажливим визначенням чистокровних слизеринців — «бруднокровка». Герміона вчиться в Гоґвортсі. Гаррі Поттер і Рон Візлі — її найкращі друзі. Хай там як, вона відіграє важливу роль у всіх подіях, які відбуваються в житті Гаррі.

У Герміони карі очі і каштанове волосся. Зовнішність її в книзі «Гаррі Поттер і філософський камінь» описано так: «дівчинка з густим каштановим волоссям. Її передні зуби були трохи довші, ніж треба». Проте у книжці «Гаррі Поттер і келих вогню» в Герміону зрикошетило пущене Мелфоєм в Гаррі заклинання «Денсоґіо», від якого передні зуби Герміони виросли мало не до підборіддя. У Лікарняному Крилі мадам Помфрі дала Герміоні дзеркало, щоб вона повідомила коли зуби стануть такими як були, і почала магічно їх зменшувати. Герміона зачекала трішки більше, і її зуби стали рівними.

Має кота Криволапика, якого купила на гроші, отримані на день народження від батьків.

Герміона дуже любить вчитися і приділяє цьому багато часу. Інколи вона буває дуже зарозумілою і надміру пишається своїми успіхами в навчанні. Вона честолюбна, на уроках завжди прагне відповісти першою і виділитися своїми знаннями, за що багато хто небезпідставно вважає її «всезнайкою». В очах тих, хто її оточує вона зі своїм фанатичним прагненням до порядку і дисципліни здається занадто «правильною» і занудною, і за це з неї часто глузують. Коли вона говорить, то говорить дещо повчально і багатослівно, не втрачаючи, проте, логіки (що особливо помітно в перших книгах). Її письмові роботи завжди виявляються об'ємнішими, ніж було задано. Проте перше враження про неї виявляється хибним: дійсно, дотримання формальних правил і успіхи в навчанні для неї багато означають, але можна з усією впевненістю сказати, що в неї є більш значущі цінності та ідеали. Вона високо цінує справедливість.

У книзі «Гаррі Поттер і Орден Фенікса» Герміона зізнається, що Сортувальний Капелюх цілком серйозно хотів відіслати її у Рейвенклов, факультет, де вчаться найрозумніші учні.

Герміона регулярно допомагає в навчанні Гаррі і Рону, пояснює їм матеріал, дає читати свої конспекти і навіть (вельми неохоче) дозволяє списувати домашні завдання. Часто вони зізнаються, що без Герміони їм було б набагато складніше вчитися і її допомога дуже важлива для них. Крім того, на четвертому курсі Герміона посилено почала займатися суспільною діяльністю. А саме створила організацію С.С.Е.Ч.А. (Спілка сприяння ельфам-чорноробам Англії), діяльність якої була спрямована на захист прав ельфів-домовиків. Гаррі й Рону ця ідея не сподобалася. Разом із Роном Візлі Герміона була старостою факультету Ґрифіндор, на третьому курсі відмовилася від маглознавства і віщування, вважаючи останнє «досить туманним предметом». Захоплювалася числомагією і Рунами.

У перших книгах вражає спостережливість Герміони. Наприклад, вона єдина помічає на чому стоїть Флаффі, тоді як Гаррі і Рон не зводять очей з трьох страшних голів монстра. Одного погляду на багаж викладача, що спить у купе, їй вистачає, щоб дізнатися ім'я професора Люпина. В той час, як увага всіх прикована до Келиха Вогню, який раптом надумав викинути ім'я четвертого Чемпіона, Герміона вдивляється в Гаррі. Вираз обличчя друга не залишає жодних сумнівів: вибір Келиха для Гаррі — повна несподіванка. Дуже довго, до кінця першого випробування Тричаклунського Турніру Герміона залишалася чи не єдиною студенткою Гоґвортсу, хто не звинувачував Поттера в обмані.

Герміона — хоробра і відважна дівчина, яка завжди готова прийти на допомогу друзям. Проте, можна сказати, що одне з її слабких місць — це невміння діяти в нестандартній ситуації, коли потрібно швидко приймати рішення. З роками й ця її риса змінюється. Можна сказати, що спостережливість Герміони поступово доповнюється вмінням швидко орієнтуватися в середовищі. Якщо їй дати хоч би хвилинку спокійно подумати, вона знайде найкраще рішення. Це особливо яскраво виявилося в її поведінці в книзі «Гаррі Поттер і Смертельні Реліквії».

Джоан Роулінг зізналася, що Герміона багато в чому на неї схожа. Патронус Герміони — видра, а це улюблена тварина Роулінг. Друге ім'я Герміони, Джін (фігурує в книзі «Гаррі Поттер і Смертельні Реліквії» при оголошенні заповіту Албуса Дамблдора), — жіночий варіант імені «Джон», так само як і Джоан, ім'я Роулінг.

Подальше життя[ред.ред. код]

Герміона почала свою кар'єру з Відділу регулювання і контролю за магічними істотами, де вона сприяла значному поліпшенню життя ельфів-домовиків та їхніх побратимів. Потім вона перейшла (попри свою заяву Руфусові Скрімджеру) до Відділу магічного правопорядку, де займалася викорінюванням несправедливих законів, що захищають лише чистокровних чарівників. Згодом отримала посаду Міністра Магії. Вийшла заміж за Рона Візлі. Мають дочку Розу і сина Г'юґо.

Джерела[ред.ред. код]

Попередник: Старостиня гуртожитку Ґрифіндор
19951998
Наступник:
невідомо невідомо
Попередник: Голова С.С.Е.Ч.А.
19941998
Наступник:
посада заснована посада скасована