Герміона Ґрейнджер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Персонаж світу Гаррі Поттера
Герміона Ґрейнджер
Герміона Джін Ґрейнджер-Візлі
Стать Жіноча
Колір волосся каштанове
Колір очей карі
Гуртожиток Ґрифіндор
Чарівна паличка виноград і драконяча серцева струна
Патронус видра
Ховчик Мінерва Макгонегелл, яка повідомляє їй, що вона провалила всі іспити
Чистота крові маґлороджена (бруднокровна)
Лояльність Орден Фенікса, Дамблдорова Армія
Перша поява «Гаррі Поттер і філософський камінь»
Актор Емма Вотсон

Герміона Джін Ґрейнджер Візлі (англ. Hermione Jean Granger 19 вересня 1979) — юна чарівниця з циклу романів про Гаррі Поттера Джоан Роулінг, найкраща подруга Гаррі Поттера та Рона Візлі.

В екранізаціях романів Герміону грає Емма Вотсон

Загальні відомості[ред.ред. код]

  • Ім'я: Герміона Джін Ґрейнджер Візлі. Англійською мовою ім'я вимовляється як "Гермайоні" з наголосом на «а».
  • Дата народження: 19 вересня 1979 року
  • Особливі прикмети: пишне, хвилясте каштанове волосся, трохи задовгі передні зуби.
  • Незвичайні вміння: чарівниця; найрозумніша в царині магічних заклять, настійок та історії на своєму курсі, попри те, що вона народжена у сім'ї маґлів.
  • Улюблений предмет: Числомагія, Стародавні Руни.
  • Сімейний стан: після подій, описаних у книжках, вийде заміж за Рона Візлі.
  • Діти: Г'юго і Розі Візлі.
  • Робота: Міністерство Магії, відстоювання прав ельфів-домовиків.

Ім'я[ред.ред. код]

Ім'я дівчини походить з давньогрецької міфології. Герміона — ім'я дочки спартанського царя Менелая і Єлени. Ім'я, в англійській мові, має аристократичний відтінок, натомість прізвище, майже дослівно, означає «селюк». Конфлікт імені і прізвища у справжньому звучанні помітний і на слух: Hermione (hɚˈmaɪəni) звучить м'яко, а Granger — різко. Як зізналася Джоан Роулінг, ім'я Герміона було взято з п'єси Шекспіра «Зимова казка»

Характер і життя персонажу[ред.ред. код]

Народилася 19 вересня 1979 року. Її батьки — маґли (стоматологи) — і сама вона, відповідно, маґлонароджена чарівниця, за зневажливим визначенням чистокровних слизеринців — «бруднокровка». Герміона вчиться в Гоґвортсі. Гаррі Поттер і Рон Візлі — її найкращі друзі. Хай там як, вона відіграє важливу роль у всіх подіях, які відбуваються в житті Гаррі.

У Герміони карі очі і каштанове волосся. Зовнішність її в книзі «Гаррі Поттер і філософський камінь» описано так: «дівчинка з густим каштановим волоссям. Її передні зуби були трохи довші, ніж треба». Проте у книжці «Гаррі Поттер і келих вогню» в Герміону зрикошетило пущене Мелфоєм в Гаррі заклинання «Денсоґіо», від якого передні зуби Герміони виросли мало не до підборіддя. У Лікарняному Крилі мадам Помфрі дала Герміоні дзеркало, щоб вона повідомила коли зуби стануть такими як були, і почала магічно їх зменшувати. Герміона зачекала трішки більше, і її зуби стали рівними.

Має кота Криволапика, якого купила на гроші, отримані на день народження від батьків.

Герміона дуже любить вчитися і приділяє цьому багато часу. Інколи вона буває дуже зарозумілою і надміру пишається своїми успіхами в навчанні. Вона честолюбна, на уроках завжди прагне відповісти першою і виділитися своїми знаннями, за що багато хто небезпідставно вважає її «всезнайкою». В очах тих, хто її оточує вона зі своїм фанатичним прагненням до порядку і дисципліни здається занадто «правильною» і занудною, і за це з неї часто глузують. Коли вона говорить, то говорить дещо повчально і багатослівно, не втрачаючи, проте, логіки (що особливо помітно в перших книгах). Її письмові роботи завжди виявляються об'ємнішими, ніж було задано. Проте перше враження про неї виявляється хибним: дійсно, дотримання формальних правил і успіхи в навчанні для неї багато означають, але можна з усією впевненістю сказати, що в неї є більш значущі цінності та ідеали. Вона високо цінує справедливість.

У книзі «Гаррі Поттер і Орден Фенікса» Герміона зізнається, що Сортувальний Капелюх цілком серйозно хотів відіслати її у Рейвенклов, факультет, де вчаться найрозумніші учні.

Герміона регулярно допомагає в навчанні Гаррі і Рону, пояснює їм матеріал, дає читати свої конспекти і навіть (вельми неохоче) дозволяє списувати домашні завдання. Часто вони зізнаються, що без Герміони їм було б набагато складніше вчитися і її допомога дуже важлива для них. Крім того, на четвертому курсі Герміона посилено почала займатися суспільною діяльністю. А саме створила організацію С.С.Е.Ч.А. (Спілка сприяння ельфам-чорноробам Англії), діяльність якої була спрямована на захист прав ельфів-домовиків. Гаррі й Рону ця ідея не сподобалася. Разом із Роном Візлі Герміона була старостою факультету Ґрифіндор, на третьому курсі відмовилася від маглознавства і віщування, вважаючи останнє «досить туманним предметом». Захоплювалася числомагією і Рунами. У перших книгах вражає спостережливість Герміони. Наприклад, вона єдина помічає на чому стоїть Флаффі, тоді як Гаррі і Рон не зводять очей з трьох страшних голів монстра. Одного погляду на багаж викладача, що спить у купе, їй вистачає, щоб дізнатися ім'я професора Люпина. В той час, як увага всіх прикована до Келиха Вогню, який раптом надумав викинути ім'я четвертого Чемпіона, Герміона вдивляється в Гаррі. Вираз обличчя друга не залишає жодних сумнівів: вибір Келиха для Гаррі — повна несподіванка. Дуже довго, до кінця першого випробування Тричаклунського Турніру Герміона залишалася чи не єдиною студенткою Гоґвортсу, хто не звинувачував Поттера в обмані.

Герміона — хоробра і відважна дівчина, яка завжди готова прийти на допомогу друзям. Проте, можна сказати, що одне з її слабких місць — це невміння діяти в нестандартній ситуації, коли потрібно швидко приймати рішення. З роками і ця її риса змінюється. Можна сказати, що спостережливість Герміони поступово доповнюється вмінням швидко орієнтуватися в середовищі. Якщо їй дати хоч би хвилинку спокійно подумати, вона знайде найкраще рішення. Це особливо яскраво виявилося в її поведінці в книзі «Гаррі Поттер і Смертельні Реліквії».

Джоан Роулінг зізналася, що Герміона багато в чому на неї схожа. Патронус Герміони — видра, а це улюблена тварина Роулінг. Друге ім'я Герміони, Джін (фігурує в книзі «Гаррі Поттер і Смертельні Реліквії» при оголошенні заповіту Албуса Дамблдора), — жіночий варіант імені «Джон», так само як і Джоан, ім'я Роулінг.

Подальше життя[ред.ред. код]

Герміона почала свою кар'єру з Відділу регулювання і контролю за магічними істотами, де вона сприяла значному поліпшенню життя ельфів-домовиків та їхніх побратимів. Потім вона перейшла (незважаючи на свою заяву Руфусу Скрімджеру) у Відділ магічного правопорядку, де займалася викорінюванням несправедливих законів, що захищають лише чистокровних чарівників. Згодом отримала посаду Міністра Магії. Вийшла заміж за Рона Візлі. Мають дочку Розу і сина Г'юґо.

Джерела[ред.ред. код]

Попередник: Старостиня гуртожитку Ґрифіндор
19951998
Наступник:
невідомо невідомо
Попередник: Голова С.С.Е.Ч.А.
19941998
Наступник:
посада заснована посада скасована