Фантастичні звірі і де їх шукати

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Фантастичні звірі і де їх шукати»
Фантастичні звірі і де їх шукати.jpg
Автор Дж. К. Ролінґ
Назва мовою оригіналу Fantastic Beasts and Where to Find Them
Країна Велика Британія Велика Британія
Мова англійська
Серія Гаррі Поттер
Тема магічні істоти світу Гаррі Поттера і beast species in the Harry Potter universed
Жанр енциклопедія
Місце Велика Британія
Видавництво Велика Британія Велика Британія: Блумсбері Паблішинґ Україна Україна: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА
Видано 2001 рік
Видано українською 11 вересня 2014 року
Сторінок 64
ISBN 0-439-29501-7

«Фантасти́чні звíрі і де їх шука́ти» — книга британської письменниці Джоан Ролінґ, випущена у видавництві Блумсбері в 2001 році. У серії романів про Гаррі Поттера ця книга є підручником з дисципліни Догляд за магічними істотами. Дохід від продажу разом з книгою «Квідич крізь віки» склав 15,7 млн фунтів стерлінгів, близько 80% прибутку спрямовані на благодійність.

Вигадана книга[ред. | ред. код]

Фантастичні звірі… — це копія книги, що нібито належить Гаррі Поттеру, авторства Ньюта Скамандера, відомого магічного зоолога.

У книзі розглянута історія магічної зоології, описано 75 різних видів, знайдених по всьому світу. Інформація, що міститься в книзі, зібрана Скамандером протягом багатьох років спостережень та подорожей по 5 континентах. Книга є обов'язковим навчальним посібником для першокласників Гоґвортсу. Вступ до цієї книги написано Альбусом Дамблдором.

Примітною особливістю книги є позначки, залишені Гаррі та Роном. Так, наприклад, з них ми дізнаємося, що Гоґвортс знаходиться в Шотландії.

Ньют Скамандер[ред. | ред. код]

Ньют Скамандер — вигаданий автор книги, народився в 1897. Відповідно до секції книги «Про Автора», Скамандер став магічним зоологом через свою власну цікавість до неймовірних тварин, а також завдяки підтримці своєї матері, захопленого селекціонера гіпогрифів.

Після закінчення Гоґвортсу, Скамандер отримав роботу в Міністерстві магії у Відділі Контролю за Магічними Істотами. Потім два роки працював у відділі з обліку домашніх ельфів, займався створенням реєстру перевертнів в 1947 році. У 1965 ввів заборону на експериментальне розмноження. Удостоєний ордена Мерліна другого ступеня.

Тепер, пішовши на пенсію, він живе в Дорсеті зі своєю дружиною Порпантіною і дітьми.

Хоча Ролінґ ніколи не приховувала того факту, що вона є автором книги, «Ньют Скамандер» можна зрозуміти, як її псевдонім, оскільки він — вигаданий автор, вказаний на обкладинці книги.

Український переклад[ред. | ред. код]

Український переклад 128-сторінкової давніше виданої книги «Поттеріани» традиційно вийшов у видавництві А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА. Переклад здійснений українським перекладачем і бардом Віктором Морозовим за редакцією Івана Малковича[1].

Екранізація[ред. | ред. код]

У 2013 студія Warner Brothers повідомила, що зніме декілька фільмів за цією книгою. Зйомки фільму «Фантастичні звірі і де їх шукати» розпочалися в серпні 2015 під керівництвом Девіда Єйтса. Трейлер було випущено 15 грудня 2015 року.[2] Фільм вийшов у прокат 10 листопада 2016 року (прем'єра в Україні відбулася 17 листопада).

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Про книгу на сайті видавництва А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА. Архів оригіналу за 2 січня 2018. Процитовано 18 січня 2018. 
  2. Архівована копія. Архів оригіналу за 18 грудня 2015. Процитовано 15 грудня 2015.