Молосові

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Молосові
Tadarida teniotis
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Рукокрилі (Chiroptera)
Родина: Molossidae
(Gervais in de Castelnau, 1855)
Роди
Cheiromeles
Cynomops
Eumops
Molossops
Molossus
Mormopterus
Myopterus
Nyctinomops
Otomops
Platymops
Promops
Sauromys
Tadarida
Tomopeas
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Molossidae
EOL logo.svg EOL: 7644
ITIS logo.svg ITIS: 180077
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 9436
Fossilworks: 40693

Молосові (Molossidae) — родина рукокрилих, яка згідно з МСОП містить 14 родів і 100 видів. Типовий рід — Молос (Molossus)

Поширення[ред. | ред. код]

Зустрічається в теплих частинах світу: від Південної Європи й Південної Азії на південь через Африку і Малайзію і на схід до островів Фіджі і від центрального півдня Сполучених Штатів через Вест-Індію, Мексику і Центральну Америку до південної частини Південної Америки.

Морфологія[ред. | ред. код]

Голова і тіло довжиною від 40 до приблизно 130 мм, довжина хвоста становить 14-80 мм, передпліччя довжиною 27-85 мм. Коротке волосся тіла має оксамитову текстуру. В одному роді (Cheiromeles) волосся настільки коротке, що тварина здається голою. Деякі види Tadarida мають піднятий гребінь волосся на маківці. Забарвлення зазвичай коричневе, жовто-буре, сіре або чорне. Деякі види, зокрема, в роду Molossus мають дві форми кольору. Голова досить товста, а морда широка. Очі маленькі. Вуха товсті.

Зуби нормального гострокінцевого комахоїдного типу. Зубна формула змінюється від I 1/1, C 1/1, P 1/2, M 3/3 = 26 до I 1/3, C 1/1, P 2/2, M 3/3 = 32.

Стиль життя[ред. | ред. код]

Ночують в печерах, тунелях, будівлях, дуплах дерев, листі (принаймні Molossus), гнилих колодах (вказується для Molossops), щілинах скель і отворах в землі (вказується для Cheiromeles). Вони також знаходять притулок під корою і камінням і часто під рифленими залізними штучними спорудами; вони воліють високі температури, до 47 С і вище, в таких місцях.

Характерний мускусного запах зазвичай заповнює їхнє сховище. Деякі види живуть в групах по сотні тисячі або навіть мільйони осіб, інші поєднуються у невеликі групи, і деякі форми поодинокі.

Члени цієї родини, як правило, активні протягом всього року. Найпівнічніший вид може бути неактивним протягом коротких періодів, протягом зими, але немає переконливих доказів істинної сплячки. Ці види зазвичай роблять місцеві пересування або, як в Tadarida brasiliensis Нового Світу, сезонні міграції. У порівнянні з польотом багатьох комахоїдних кажанів, їх політ швидкий і відносно прямий. Вони літають з відкритими ротами і посилають ультразвукові сигнали. Раціон складається з комах, часто форм з твердою оболонкою.

Ці кажани, як правило, мають одне дитинча в приплоді і один приплід в рік. Двоє дитинчат народжується рідко.

Родинне дерево[ред. | ред. код]

Molossidae

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]