Тадарида європейська

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Тадарида європейська
Tadarida teniotis
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клада: Синапсиди (Synapsida)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Рукокрилі (Chiroptera)
Родина: Молосові (Molossidae)
Рід: Тадарида (Tadarida)
Вид:
Тадарида європейська (T. teniotis)
Біноміальна назва
Tadarida teniotis

Тадарида європейська[1] (Tadarida teniotis) — вид рукокрилих із родини молосових (Molossidae).

Поширення[ред. | ред. код]

Країни проживання: Афганістан, Албанія, Алжир, Андорра, Вірменія, Азербайджан, Бангладеш, Бутан, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Хорватія, Кіпр, Єгипет, Франція, Грузія, Гібралтар, Греція, Ватикан, Індія, Іран, Ірак, Ізраїль, Італія, Йорданія, Казахстан, Киргизстан, Ліван, Лівія, Північна Македонія, Мальта, Монако, Чорногорія, Марокко, М'янма, Непал, Португалія, Росія, Сан-Марино, Саудівська Аравія, Сербія, Іспанія, Швейцарія, Сирія, Таджикистан, Туніс, Туреччина, Туркменістан, Узбекистан. Населення Японії, Тайваню і Кореї в даний час розглядається як окремий вид, Tadarida insignis. Висотний діапазон поширення: від рівня моря до 3100 м.

2009 року в двох місцях на Кримському п-ві зафіксовані ехолокаційні сигнали, ідентифіковані як такі, що належать T. teniotis'[2].

Стиль життя[ред. | ред. код]

Літні та зимові колоній зазвичай містять 5–100 осіб, хоча були зареєстровані колонії до 300–400 тварин. Ймовірно, веде малорухливий спосіб життя, хоча в деяких районах є сезонною (наприклад, Мальта). Зазвичай харчується комахами на висоті від 10 до 50 м над землею, у від помірних до напівпустельних місцях проживання, хоча також зустрічається у вологих місцях проживання в деяких районах (наприклад, Туреччина). Знаходить сховки у тріщинах й порожнечах у виходах скельних порід, кар'єрах і скелях. Загальні в деяких міських районах, селячись в штучних спорудах, включаючи мости та будівлі. У Північній Африці надає перевагу скелястим місцям проживання і не селиться в печерах.

Морфологія[ред. | ред. код]

Доросла тадарида європейська має довжину тіла 8.4–9.4 см, хвоста 4.8–5.6 см, довжина крил 5.7–6.5 см, вага від 25 до 50 грамів.

Хутро тварин дуже коротке і м'яке, коричневого кольору з від сірого до чорного димкою, руки дещо світліші.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Загороднюк І. В. & Ємельянов І. Г. Таксономія і номенклатура ссавців України // Вісник Національного науково-природничого музею. — 2012. — Вип. 10. — С. 5–30.
  2. Uhrin, M., Gazaryan, S., & Benda, P. Does Tadarida teniotis really occur in Crimea? (Chiroptera: Molossidae) // Lynx, n. s. (Praha). — 2009. — Вип. 40. — С. 115–126.

Джерела[ред. | ред. код]