Нафта Кувейту

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Нафта Кувейту

Нафтопереробний завод. Mina-Al-Ahmadi. Кувейт.

Запаси і родовища[ред. | ред. код]

Нафта — основна корисна копалина країни.

Поточні доведені запаси нафти та природного газу на 01.01.1998 оцінювалися в 12 805,5 млн т і 1 492 млрд м3 відповідно, що становило 9,3 і 1% всіх світових запасів. Станом на початок XXI ст. позиції країни за запасами нафти суттєво не змінилися.

За даними [Mining Annual Review 2002] і British Petroleum у 2003 р Кувейт диспонує бл. 96 млрд бар. нафти, що становить бл. 9% світових запасів. Обчислений за рівнем споживання майбутній продуктивний період — понад 100 років.

Тер. К. з прилеглою акваторією входить у нафтогазоносний басейн Перської затоки. Відкрито 8 великих нафт. родов., в т.ч. Великий Бурган — друге за запасами нафти родов. світу. Продуктивні пісковики світ вара, мауддуд, бурган і зубайр крейдового віку, залягають на глибині 970-3000 м. Основний видобуток (90%) забезпечують III і IV продуктивні горизонти світи бурган на глиб. 1050-1100 м. Нафти середні і важкі, сірчисті і високосірчисті.

Триває розвідка нових перспективних на нафту полів. Компанія Kuwait Petroleum Corp. у 2001 р веде ГРР на острові Баб'ян (Bubiyan) біля Іраку.

Нафтодобувна промисловість[ред. | ред. код]

Кувейт — один з провідних світових продуцентів і експортерів нафти і природного газу у світі.

Видобуток нафти в Кувейті на початку XXI ст. (2001) становить 2.5-2.6 млн бар/добу (Mbbl/d).

Видобуток на родовищі Великий Бурган становить 1.6 млн бар/добу (2001) [Mining Annual Review 2002]. Найбільший розпорядник нафтових концесій – Національна нафтова компанія, що належить уряду Кувейту. Розвідка і видобуток нафти в континентальній частині Нейтральної зони на південному сході країни, на кордоні з Саудівською Аравією, здійснюється американською компанією «Амерікен індепендент ойл», а на шельфі — японською компанією «Арабіан ойл». Прибутки від видобутку нафти в Нейтральній зоні діляться порівну між Кувейтом і Саудівською Аравією. Щорічно в країні добувається бл. 100 млн т нафти.

Нафтогазові родовища сполучені з промисловими центрами і портами трубопроводами (протяжність нафтопроводу бл. 880 км, газопроводу – 165 км, продуктопроводу для передачі нафтопродуктів — близько 40 км).

Нафтопереробна промисловість[ред. | ред. код]

Кувейт в кінці ХХ ст. має 3 підприємства загальною потужністю бл. 40 млн т на рік. На початок XXI ст. (2001) Кувейт має нафтопереробні потужності в 772,8 тис.бар./добу. Крім того, на тер. країни знаходиться НПЗ компанії «ГАЛФ ОЙЛ». Діє також з-д по переробці газу потужністю 17,4 млрд м3 на рік. Планується реконструкція нафтопереробного сектора з суттєвим збільшенням його потужностей. Транспортування нафти здійснюється нафтопроводами, що з'єднують родовища з портом-терміналом Міна-ель-Ахмаді.

У 2001 р. нафт. пром-сть забезпечує понад 90% держ. прибутків, осн. частина вартості експорту. Виробництво електроенергії, засноване на використанні нафти і газу. Кувейт з 2005 р імпортуватиме природний газ з Ірану в кількості 22.5-28 млн куб.м/добу, а з кінця 2005 р з Катару 28.3 млрд куб.м/добу [Petroleum Economist. 2003. V.70].

Основні компанії в нафтовому секторі економіки[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Інтернет-ресурси[ред. | ред. код]