Нікопольський район

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Нікопольський район
адміністративно-територіальна одиниця
Nikopolskiy rayon gerb.png Nikopolskiy rayon prapor.png
Герб Прапор
Розташування району
Район на карті Дніпропетровська область
Основні дані
Країна: Україна Україна
Область: Дніпропетровська область
Код КАТОТТГ: UA12080000000023578
Утворений: 17 липня 2020 року
Населення: 262 600 (2020)
Площа: 3404,6[1] км²
Облікова картка: Нікопольський район
Населені пункти та ради
Районний центр: м. Нікополь
Громади: 8
Міста: Нікополь, Марганець, Покров.
Мапа району
Мапа району
Районна влада
Мапа
Map

Нікопольський район — район Дніпропетровської області в Україні, утворений 2020 року. Адміністративний центр — місто Нікополь.

Історія[ред. | ред. код]

Район створено відповідно до постанови Верховної Ради України № 807-IX від 17 липня 2020 року. До його складу увійшли: Марганецька, Нікопольська, Покровська міська міські, Мирівська, Першотравневська, Покровська сільська сільські, Томаківська, Червоногригорівська селищні територіальні громади.

Раніше територія району входила до складу Нікопольського (1923—2020) та Томаківського районів, ліквідованих тією ж постановою[2].

Економіка[ред. | ред. код]

Промисловість[ред. | ред. код]

До промислових підприємств району належать: ВАТ «Завод молочних продуктів», ТОВ «Нікопольська продовольча компанія», ВАТ «Новопавлівський гранітний кар'єр» та ВАТ «Нікопольська агропромтехніка».

Сільське господарство[ред. | ред. код]

Родючі землі, сприятливі кліматичні умови, рівнинна поверхня рельєфу дають можливість вирощувати високі врожаї пшениці, кукурудзи, соняшнику, овочів та фруктів.

У сільському господарстві району зайнята половина працездатного населення. Створено 41 агроформування, більшість з яких має переробні підприємства: млини, олійниці, крупорушки, пекарні, два тепличних комбінати, 4 рибопромислових підприємства.

Основна спеціалізація аграрного сектора району — виробництво зерна, питома вага якого у валовому виробництві становить 57 %, і тваринницької продукції м'ясо-молочного напряму (43 %).

У сільськогосподарському виробництві використовується 132,7 тис. га сільгоспугідь, з яких 111,2 тис. га — рілля. Зрошувана площа становить 19,5 тис. га. Під садами зайнято 1783 га.

У структурі посівних площ майже 50 % займають зернові. Найбільші площі відводяться під озиму пшеницю (66 %). Кормовий клин займає 25 %.

Нікопольщина завжди славилася своїми давніми традиціями вирощування овочів і фруктів. Завдяки помірно-континентальному клімату, жаркому літу і м'якій зимі садівники мають можливість збільшувати врожаї в декілька десятків разів. Два консервні заводи, розташовані на території району, переробляють продукцію садівництва і городництва в повному обсязі і поставляють споживачам як в Україні, так і за її межами.

Тепличне господарство району розташоване на площі 12 га. У закритому ґрунті вирощують огірки, томати, баклажани. У тепличних комбінатах використовуються високоефективні та енергозберігаючі технології, що дає змогу постійно урізноманітнювати асортимент і збільшувати врожаї. ЗАТ "Птахокомбінат «Дніпровський» — одне з найбільших і найсучасніших в Україні з вирощування курчат-бройлерів. Сьогодні на ринках багатьох міст з'явилася продукція птахокомбінату. Підприємство виробляє 8 тис. тонн м'яса бройлерів на рік.

Передісторія земель району[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Дніпровський район
Криворізький район Gray compass rose.svg Запорізький район
(Запорізька область)
Каховський район
(Херсонська область)
Василівський район
(Запорізька область)