Обговорення Вікіпедії:Згущівка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

NONAME[ред. код]

якщо з англ., де і-вікі?-- 20:21, 29 червня 2007 (UTC)

і-вікі у принципі бути не може, оскільки у них зірки а не згущенка. Може і у нас колись будуть зірки. Ми попереду усієї Вікіпедії зі згущенкою! ) --Гриць 20:25, 29 червня 2007 (UTC)
У принципі, згущівка справді веселіша за зірки. На мою думку. А чи можна додати ще інших смаколиків? Цукерків, арахісу в шоколаді, самих власне шоколадок?.. --Yarko 12:56, 20 листопада 2007 (UTC)
Це буде неоригінально, дарувати цукерки.--Leonst 16:20, 20 листопада 2007 (UTC)
О, а чом це не оригінально?... --Yarko 07:27, 21 листопада 2007 (UTC)
Тому що їх постійно використовують як подарунки, переважно посереднього штибу.--Leonst 16:47, 22 листопада 2007 (UTC)
А згущівка вважається непересічним презентом? =) --Yarko 08:50, 23 листопада 2007 (UTC)
Хм, ну наприклад, ніколи не доводилось чути, щоб презенти освітянам чи лікарям робились у вигляді згущівок.--Leonst 14:19, 23 листопада 2007 (UTC)

Скажіть но[ред. код]

А чому Згущівка, а не Згущенка? --Kern 09:07, 10 лютого 2008 (UTC)

Здається звідси Вікіпедія:Статті, що вирішено залишити/Архів 6#Вікіпедія:Згущенка 0—6 --AS sa 10:26, 10 лютого 2008 (UTC)
Згодом я таки знайшов у львівському магазині класичну синю баночку з надписом «Згущенка», але не втримався і з'їв раніше ніж встиг сфотографувати :) І насправді, не знаю як у кого, а у нас це називається просто ЗГУЩЬОНКА. --ΑΜακυχα Θ 16:20, 11 травня 2008 (UTC)

справді, "згущівка" - неоковирне слово якесь...

Отже якщо справді Згущівка присутня тільки у Вікіпедії, а в жітті того нема, може варто розглянути варіант Згущенки? У кого які думки? --Гриць 11:04, 27 жовтня 2008 (UTC)
Моя племінниця каже згущик. Вона була пластункою. Знає. Загалом, я б залишив, як є.Дядько Ігор 11:07, 27 жовтня 2008 (UTC)
Мабуть таки вже пізно змінювати - усі звикли до згущівки... ) --Гриць 11:09, 27 жовтня 2008 (UTC)
Так, пластуни кажуть згущик. Але от слово згущівка теж хороше і, справді, всі вже до нього звикли. -- ЯркО 16:50, 27 жовтня 2008 (UTC)
Нехай буде саме згущівка. Такого слова немає, вигадане, воно є дуже оригінальним. Alex Khimich 23:19, 25 травня 2009 (UTC)

І звідки та згущівка? Чисто морфологічно неправильно, адже згущене молоко, а не згущоване.--ЮеАртеміс (обговорення) 14:41, 22 березня 2016 (UTC)

Логічніше згущення(чко) - аналогія до варення(чко).--ЮеАртеміс (обговорення) 14:47, 22 березня 2016 (UTC)

Чому згущівка?[ред. код]

Це якось стрьомно.. Чому не взяти зірочки як в багатьох інших. Чи ордена, медалі, статуетки.. В деяких випадках - гетьманську булаву, але не згущівку. Це не солідно..

Дійсно, я погоджуюсь, мене це навіть, як не дивно, дратує, не всі ж люблять згущівку. Можливо слід додати (не замінити) ще якісь нагороди? З повагою, --Atoly (обговорення) 06:27, 8 серпня 2012 (UTC)
Американські barnstars («сарайні зірочки») також є річчю несолідною та іронічною за ідеєю. Водночас, цей предмет цілковито незрозумілий широкій українській аудиторії, яка сприймає його переважно як просто «зірочку». Тому, як адаптований аналог було взято згущівку, адже в деяких молодіжних колах (студенти, скаути) вона досі використовується як така собі «універсальна винагорода». Дії, що претендують на таку (практично символічну) винагороду, межують із ентузіазмом, що пасує Вікіпедії за духом.
Загалом же сьогодні в українській Вікіпедії є практика використання в якості винагород як «згущівок» і «сарайних зірочок», так і інших солодощів, предметів і символів — кому що подобається. Для цього є, наприклад, шаблон {{Нагорода2}}. --Α.Μακυχα 17:15, 8 серпня 2012 (UTC)
Якщо бути більш точним, то «зірочки» в американській культурі вішаються над дверима на щастя, приблизно з тією самою метою, як у нас дехто вішає над дверима підкови. Задумувалося це справді як такий собі веселий і позитивний подарунок. На всяк випадок ще уточню, що ця зірочка зовсім не має стосунку до медалей чи орденів, як вирішили в російській Вікіпедії: справжній розмір такої «зірочки» не менший за 10—15 сантиметрів, тобто її зовсім не носять на одязі, як вважають деякі. Через це, наприклад, такий орден виглядає особливо комічно: з огляду на те, що нижню зірочку потрібно причепити за центр і прикріпити над дверима, ця конструкція повинна в реальності бути заввишки не менше 20—30 сантиметрів...
Якщо ж вам не подобається згущівка, то в нас через {{Нагорода2}} нагороджували будь-чим — від Київських тортів до чеського пива, тож все залежить лише від вашої фантазії — NickK (обг.) 18:40, 8 серпня 2012 (UTC)
Дякую що пояснили. Я у вікіпедії ще мало часу, тому мені ще вчитись і вчитись. З повагою, Atoly (обговорення) 19:46, 8 серпня 2012 (UTC)

Ордени[ред. код]

По-перше, правильно не «ордена», а «ордени». По-друге, це помилкова думка, що це ордени, насправді це barnstar, така собі американська зірочка, яку треба повісити на будинок, щоб вона приносила вдачу. Тому ми отримали криву російську інтерпретацію американської традиції та перенесли її сюди. Може, замість орденів варто ввести щось інше, менш формальне та ближче до нашої лінії нагород-згущівок? — NickK (обг.) 11:29, 26 лютого 2013 (UTC)

В будь-якому випадку «ордени» (чи «сарайні зірки») треба виносити на окрему сторіночку. Адже ця недарма називається «Вікіпедія:Згущівка». --Α.Μακυχα 20:23, 26 лютого 2013 (UTC)
Насправді barnstar виводиться із асоціації з barn raising, американський відповідник української толоки — тобто за участь у колективних зусиллях. --Perohanych (обговорення) 15:11, 1 березня 2013 (UTC)
Я й не заперечую, але при чому тут ордени? — NickK (обг.) 20:52, 1 березня 2013 (UTC)
Якщо ні, то чому тут стоять інтервікі на ордени та барнстари? Взагалі, думаю, давно пора переходити на загально приняту систему нагород. Люди із інших вікі дуже дивуються чому у нас є лише їжа за нагороди. Окрім того все ж є певний елемент неумисної реклами виробників згущівок, так як використовуються фото, а не малюнки. --Ваѕеобг.вн. 21:18, 1 березня 2013 (UTC)
Ну так це наша фішка. В когось ордени, в когось зірки-барнстари, а в нас згущівки. Згущівку навіть приємніше отримати, ніж орден. Із орденом що робити? покласти на полицю і там лежатиме. А згущівку можна з'їсти отримати насолоду.--Анатолій (обг.) 21:47, 1 березня 2013 (UTC)
Загальноприйнята — ким прийнята? В англійській вікі таки справді прийняті barnstars, але як пояснити українцеві цю концепцію? У французів нагороджують лаврами, а німці взагалі — страшно подумати — роздають мармеладових ведмедиків і лампочки, а патрульним взагалі інструмент видають. Зробити ж з цих зірочок ордени додумалися лише росіяни (враховуючи реальний розмір цих barnstar'ів, носити їх як ордени просто нереально). Крім того, з орденами пов'язана досить негативна асоціація: якщо людині 10 разів дарували банки згущівки, це гарна людина, внесок якої високо оцінюють, якщо людині 10 разів вручали ордени — це Брежнєв — NickK (обг.) 22:54, 1 березня 2013 (UTC)
Чим згущівка гірша мармеладових ведмедиків?--Анатолій (обг.) 23:15, 1 березня 2013 (UTC)
Я просто до того, що американський barnstar, перефарбований в Росії на орден та імпортований в Україну, має надто мало спільного з нашими згущівками, тому бажано було б розробити більш відповідну нагороду — NickK (обг.) 16:04, 3 березня 2013 (UTC)

Своя Згущівка[ред. код]

Можна зробити свою згущівку? --Азербайджан-е-Джануби (обговорення) 19:26, 12 січня 2016 (UTC)

@Азербайджан-е-Джануби: перепрошую, що Ви маєте на увазі? --[[user talk:|アンタナナ]] 20:05, 12 січня 2016 (UTC)
@Antanana: Я кажу - чи можна зробити свою нагороду у виді згущівки? --Азербайджан-е-Джануби (обговорення) 12:09, 13 січня 2016 (UTC)
@Азербайджан-е-Джануби: Можна :) --Amakuha 00:51, 15 січня 2021 (UTC)

тема[ред. код]

Щось з того часу як я «народився» в українській вікіпедії до теперішнього часу кількість нагород за простий внесок перейшла на конкурси. Це добре, але чи варто «поховати» нагороди за інший внесок? Чи потребує в перероджені та відновлені роботи в нагороджені користувачів цей розділ як це відбувається в інших вікі? На мої думку приємно це буде для новачків.--Чорний Кіт Обг. 00:35, 3 червня 2018 (UTC)

  • Так. І не тільки для новачків. Слід провести обговорення з наступним голосування серед користувачів. Я прихильник все ж тих медалей, як основи. Але ж їх можна зробити більш інтегрованними до культури України. До прикладу: за історичний військовий вклад медаль не із зіркою, а з булавою чи дубовим листям чи цим символом різних ступенів (бронза, срібло, золото). Читав я коментарі та особисті погляди з приводу цього, що наведені вище. Сказати що я шокований - нічого не сказати. До чого тут Брежнів чи Російська вікіпедія, або оперування поняттями "солідно не солідно"? Про які ордени на полиці взагалі може йти мова, якщо це ніщо інше як - віртуальна нагорода! Її аж ніяк не причепиш на одяг. І, в такому разі, чому не сало, а згущівка - продукт французського походження? Всі заперечення цілком піддаються вирішенню. Не подобається назва "медаль чи орден"? Назвемо - відзнака. Нудить від вигляду зірки - використаємо булави, тризуб чи рослини на территорії України. Гадається мені, що небагато хто відмовиться отримати відзнаку із зображенням гілки калини. Знову таки, потрібно надати змогу обирати: бажfешь отримати зірки, чи нові відзнаки, або взагалі відмовитися від них (можна створити шаблон "цей користувач не бажає отримувати будь-які нагороди"). Artem Ponomarenko (обговорення) 10:13, 3 червня 2018 (UTC)
  • @AlexKozur: Частково, мабуть, винні подяки (кнопка (дякую)), яких ще кілька років тому не було — за маленькі редагування новачкам просто дякують, а не дають згущівку. Частково в нас менше людей зараз відзначають роботу інших, ніж раніше (і я зараз рідше це роблю, ще кілька людей теж стали менш активними). Щоб оживити, можна закликати тих, хто перевіряє активно нові редагування чи статті, роздавати згущівку за особливо гарний внесок — без цього нічого не буде — NickK (обг.) 00:04, 4 червня 2018 (UTC)
    • Згоден, кнопка «Подякувати» зменшила потребу у таких нагородах. Раніше хотілося подякувати окремим користувачам, тому люди вигадували нагороди. А зараз спустити пар своєї вдячності вже простіше і швидше натиснувши кнопку :)
      Ще й є чудова статистика по подякам: Вікіпедія:Подяки 2019. --Amakuha 01:04, 15 січня 2021 (UTC)

Про зображення, fyi[ред. код]

У Вікісховищі вилучають зображення банок згущеного молока, що використовують «традиційний» дизайн авторства радянської художниці. З переляку від того, скільки СО це зачіпає у Вікіпедії, я локально завантажила хоч якісь фото, щоб були. І тільки потім, згадала, що ОДВ до шаблонів не застосовується. Постараюся зробити свіжі фото згущеного молока і замінити поточні файли (якщо хтось не зробить цього раніше). --Ата (обг.) 16:18, 28 грудня 2018 (UTC)

@Ата: Я порушив питання про відновлення на Вікісховищі. Як виявилося, проблемою був не дизайн радянської художниці, а логотип молокозаводу. Сподіваюся, питання вдасться вирішити менш, ніж за тиждень — NickK (обг.) 23:51, 30 грудня 2018 (UTC)
Я бачила, але, як на мене, це просто підсумок підвела людина, яка побачила проблему логотипу заводу, але питання дизайну я не бачу, щоб було остаточно закрите. -- Ата (обг.) 20:03, 1 січня 2019 (UTC)

Коли можна отримати згущівку?[ред. код]

За яку роботу можна отримати солодку заробітну плату? УкраїнецьПолякМолдаванин (обговорення) 18:01, 17 січня 2020 (UTC)

@УкраїнецьПолякМолдаванин: У Вікіпедії нема чітких критеріїв відзначення згущівкою, користувачі Вікіпедії самі вирішують, кого і за який внесок відзначити. Продовжуйте активно редагувати Вікіпедію, і за якісний та активний внесок, ймовірно, ви отримаєте відзнаку від когось із дописувачів! — NickK (обг.) 15:48, 26 січня 2020 (UTC)