Оскар (76-та церемонія вручення)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

76-та церемонія вручення премії «Оскар»

Дата 29 лютого 2004
Місце проведення Театр «Кодак», Голлівуд, Лос-Анджелес, США
Ведучий Біллі Крістал
Продюсер Джо Рот
Режисер Луїс Горвітц
Телетрансляція
Телеканал ABC
Тривалість 3 год. 5 хв.

76-та церемонія вручення премії «Оскар» за заслуги в області кінематографа за 2003 рік відбулася 29 лютого 2004 року у театрі «Кодак» (Голлівуд, Лос-Анджелес, Каліфорнія). Ведучим церемонії став комік та актор Біллі Крістал.

Фільми, що отримали кілька номінацій[ред. | ред. код]

Фільм номінації перемоги
Володар перснів: Повернення короля
11
11
Володар морів
10
2
Холодна гора
7
1
Фаворит
7
-
Таємнича ріка
6
2
Пірати Карибського моря: Прокляття «Чорної перлини»
5
-
Труднощі перекладу
4
1
У пошуках Немо (м/ф)
4
1
Місто Бога
4
-
Останній самурай
4
-
Будинок з піску та туману
3
-
В Америці
3
-
Дівчина з перлинною сережкою
3
-
Навали варварів
2
1
21 грам
2
-
Тріо з Бельвіля (м/ф)
2
-

Список лауреатів та номінантів[ред. | ред. код]

Переможці виділені окремим кольором.

Основні категорії[ред. | ред. код]

Категорії Лауреати та номінанти
Найкращий фільм
Володар перснів: Повернення короля (продюсери: Баррі М. Осборн, Пітер Джексон і Френ Волш)
Труднощі перекладу (продюсери: Росс Кац і Софія Коппола)
Володар морів (продюсери: Семюел Голдвін мол., Пітер Вір і Дункан Хендерсон)
Таємнича ріка (продюсери: Роберт Лоренц, Джуді Гойт і Клінт Іствуд)
Фаворит (продюсери: Кетлін Кеннеді, Френк Маршалл та Гері Росс)
Найкращий режисер
Пітер Джексон Пітер Джексонза фільм«Володар перснів: Повернення короля»
Фернанду Мейрелліш — «Місто Бога»
Софія Коппола — «Труднощі перекладу»
Пітер Вір — «Володар морів»
Клінт Іствуд — «Таємнича ріка»
Найкраща чоловіча роль
Seanpenn1.jpg
Шон Пенн — «Таємнича ріка» (за роль Джиммі Маркума)
Джонні Депп — «Пірати Карибського моря: Прокляття «Чорної перлини»» (за роль Джека Горобця)
Бен Кінґслі — «Будинок з піску та туману» (за роль Массуда Аміра Берані)
Джуд Лоу — «Холодна гора» (за роль Інмана)
Білл Мюррей — «Труднощі перекладу» (за роль Боба Гарріса)
Найкраща жіноча роль
Charlize Theron WonderCon 2012.jpg
Шарліз Терон — «Монстр» (за роль Ейлін Ворнос)
Кейша Касл-Г'юз — «Оседлавший кита» (за роль Пайкеа)
Даян Кітон — «Любов за правилами та без» (за роль Еріки Баррі)
Саманта Мортон — «В Америці» (за роль Сари Салліван)
Наомі Воттс — «21 грам» (за роль Христини Пек)
Найкраща чоловіча роль другого плану
Tim Robbins close up Tiff 08 (2).jpg
Тім Роббінс — «Таємнича ріка» (за роль Дейва Бойла)
Алек Болдвін — «Гальмо» (за роль Шеллі Кеплоу)
Бенісіо дель Торо — «21 грам» (за роль Джека Джордана)
Джимон Гонсу — «В Америці» (за роль Матео)
Ватанабе Кен — «Останній самурай» (за роль Кацумото)
Найкраща жіноча роль другого плану
Renée Zellweger by David Shankbone.jpg
Рене Зеллвегер — «Холодна гора» (за роль Рубі Тьюс)
Шохре Агдашлу — «Будинок з піску та туману» (за роль Наді Берані)
Патріша Кларксон — «Свято Ейпріл» (за роль Джой Бернс)
Марсія Ґей Гарден — «Таємнича ріка» (за роль Селести Бойл)
Голлі Гантер — «тринадцять» (за роль Мелані Фріленд)
найкращий оригінальний сценарій
Sofia Coppola 2010 f.jpg
Софія Коппола — «Труднощі перекладу»
Дені Аркан — «Навали варварів»
• Стівен Найт — «Брудні принади»
Ендрю Стентон, Боб Пітерсон та Девід Рейнольдс — «У пошуках Немо»
Джим Шерідан, Наомі Шерідан та Кірстен Шерідан — «В Америці»
Найкращий адаптований сценарій
Пітер Джексон Френ Волш, Філіпа Боєнс та Пітер Джексон — «Володар перснів: Повернення короля»
• Роберт Пульчіні і Шарі Спрінгер Берман — «Американська пишнота»
• Брауліо Мантовані — «Місто Бога»
Браян Гелгеленд — «Таємнича ріка»
Гері Росс — «Фаворит»
Найкращий анімаційний повнометражний фільм
У пошуках Немо/Finding Nemo (Ендрю Стентон)
братик ведмежа/Brother Bear (Аарон Блейс та Роберт Вокер)
Тріо з Бельвіля/Les Triplettes de Belleville (Сільвен Шоме)
найкращий фільм іноземною мовою
КанадаНавали варварів/Les Invasions barbares (Канада) реж. Дені Аркан
ШвеціяЗло/Ondskan (Швеція) реж. Мікаель Хофстра
ЯпоніяСутінковий самурай/たそがれ 清兵衛 (Tasogare Seibei) (Японія) реж. Едзі Ямада
НідерландиСестри-близнюки[nl] (Нідерланди) реж. Бен Сомбогаарт
ЧехіяЖелари[cs] (Чехія) реж. Ондрей Троян

Інші категорії[ред. | ред. код]

Категорії Лауреати та номінанти
Найкраща музика
Оригінальний саундтрек
Говард Шор Говард Шор — «Володар перснів: Повернення короля» (саундтрек)
Денні Ельфман — «Велика риба»
Габріель Яред — «Холодна гора»
Томас Ньюман — «У пошуках Немо»
Джеймс Горнер — «Будинок з піску та туману»
Найкраща пісня до фільму
Into the West — «Володар перснів: Повернення короля» — музика та слова:Френ Волш, Говард Шор і Енні Леннокс
Belleville Rendez-vous — «Тріо з Бельвіля» — музика:Бенуа Шаре, слова: Сільвен Шоме
A Kiss at the End of the Rainbow — «Потужний вітер» — музика та слова: Майкл Маккін та Аннетт О'Тул
Scarlet Tide — «Холодна гора» — музика: Ті-Боун Бернет, слова: Елвіс Костелло
You Will Be My Ain True Love — «Холодна гора» — музика та слова: Стінг
Найкращий монтаж
Джемі Селкирк — «Володар перснів: Повернення короля»
• Даніель Резенде — «Місто Бога»
• Волтер Мерч — «Холодна гора»
• Лі Сміт — «Володар морів»
• Вільям Голденберг — «Фаворит»
Найкраща операторська робота
Рассел Бойд — «Володар морів»
Сесар Чарлоне — «Місто Бога»
Джон Сил — «Холодна гора»
Едуарду Серра — «Дівчина з перлинною сережкою»
• Джон Шварцман — «Фаворит»
Найкраща робота
художника-постановника,
художника по декораціях
Грант Мейджор (постановник) , Ден Генна, Алан Лі (декоратори)  — «Володар перснів: Повернення короля»
• Бен Ван Ос (постановник) , Сесіль Гейдеман (декоратор)  — «Дівчина з перлинною сережкою»
• Ліллі Кілверт (постановник) , Гретчен Рау (декоратор)  — «Останній самурай»
• Вільям Сенделл (постановник) , Роберт Гулд (декоратор)  — «Володар морів»
• Жаннин Клаудія Оппволл (постановник) , Леслі А. Повп (декоратор)  — «Фаворит»
найкращий дизайн костюмів
Найла Діксон та Річард Тейлор — «Володар перснів: Повернення короля»
• Дін Ван Страален — «Дівчина з перлинною сережкою»
• Найла Діксон — «Останній самурай»
• Венді Стайтс — «Володар морів»
• Джудіанна Маковски — «Фаворит»
найкращий звук
Крістофер Бойс, Майкл Семанік, Майкл Геджес, Геммонд Пік — «Володар перснів: Повернення короля»
• Енді Нельсон, Анна Бельмер, Джефф Векслер — «Останній самурай»
• Пол Мессі, Даг Гемфілл, Арт Рочестер — «Володар морів»
• Крістофер Бойс, Девід Паркер, Девід Е. Кемпбелл, Лі Орлофф — «Пірати Карибського моря: Прокляття «Чорної перлини»»
• Енді Нельсон, Анна Бельмер, Тод А. Мейтленд — «Фаворит»
Найкращий звуковий монтаж
Річард Кінг — «Володар морів»
Гері Райдстром, Майкл Сильверс — «У пошуках Немо»
• Крістофер Бойс, Джордж Воттерс II — «Пірати Карибського моря: Прокляття «Чорної перлини»»
Найкращі візуальні ефекти
Джим Ригель, Джо Леттері, Рендалл Вільям Кук, Алекс Функе — «Володар перснів: Повернення короля»
• Ден Судика, Стефан Фангмейер, Натан МакГіннесс, Роберт Стромберг — «Володар морів»
Джон Нолл, Гел Т. Гікель, Чарльз Гібсон, Террі Фрейз — «Пірати Карибського моря: Прокляття «Чорної перлини»»
Найкращий грим
Річард Тейлор та Пітер Кінг — «Володар перснів: Повернення короля»
• Едуард Ф. Енрікес та Іоланда Тоуссінг — «Володар морів»
Ве Нілл та Мартін Семюел — «Пірати Карибського моря: Прокляття «Чорної перлини»»
найкращий документальний повнометражний фільм
Туман війни/The Fog of War[en] (Еррол Морріс та Майкл Вільямс)
• Балсерос/Balseros (Карлес Бош і Хосеп Марія Доменек)
• Захоплення Фрідманов/Capturing the Friedmans[en] (Ендрю Джарекі і Марк Смерлінг)
• Мій архітектор /My Architect[en] (Натаніель Кан і Сьюзен Роуз Бер)
• Підпілля погоди/The Weather Underground[en] (Сем Грін і Білл Сігел)
найкращий документальний короткометражний фільм
Серце Чорнобиля/Chernobyl Heart[en] (Маріанн справі)
• Притулок/Asylum (Сенді МакЛеод та Джині Ретікер)
• Поромні казки/Ferry Tales[en] (Катя Ессон)
найкращий ігровий короткометражний фільм
Два солдата/Two Soldiers[en] (Аарон Шнайдер та Ендрю Дж. Сакс)
• Червона куртка/Die rote Jacke[de] (Флоріан Баксмейер)
Міст/Most (Боббі Гарабедіан та Вільям Забка)
• Сквош/Squash (Ліонель Байю)
• Торсіон/(A) Torzija (Стефан Арсенійович)
Найкращий анімаційний короткометражний фільм
Гарві Крампет/Harvie Krumpet[en] (Адам Елліот)
Баранчик/Boundin' (Бад Лаккі)
Доля/Destino (Домінік Монфері та Рой Едвард Дісней)
Втрачений горіх/Gone Nutty (Карлос Салдана і Джон Сі Донкін)
• Клює/Nibbles (Крістофер Хінтон)

Спеціальна нагорода[ред. | ред. код]

нагорода Лауреат
Премія за видатні заслуги у кінематографі (Почесний «Оскар»)
Блейк Едвардс — на знак визнання його сценарних та режисерських робіт, а також інших видатних творів, створених ним на ниві продюсування. (In recognition of his writing, directing and producing an extraordinary body of work for the screen.)

Науково-технічні нагороди[ред. | ред. код]

Церемонія вручення нагород за науково-технічні досягнення пройшла поза основної церемонії нагородження 14 лютого 2004 в «Ritz-Carlton Huntington Hotel» (Пасадіна, округ Лос-Анджелес). Ведучою церемонії була актриса Дженніфер Гарнер.

Нагорода (Категорія) Лауреати
Нагорода імені Гордона Соєра
Пітер Д. Паркс
Medal of Commendation
Дуглас Грінфілд — у знак вдячності за видатні заслуги та самовідданість у відстоюванні високих стандартів Академії кінематографічних мистецтв та наук.
Academy Award of Merit
Digidesign — За проектування, розробку та реалізацію звукової технології «Pro Tools digital audio workstation». (For the design, development and implementation of the Pro Tools digital audio workstation. The efficient algorithms, extensible architecture and intuitive interface have enabled Pro Tools to become the worldwide standard for the creation and editing of motion picture soundtracks.)
Білл Тондро (Kuper Controls) — For his significant advancements in the field of motion control technology for motion picture visual effects. Measuring his valuable contributions to the invention and implementation of robotic camera systems in decades rather than years, his efforts have aided motion control in becoming a core technology that has supported the renaissance of visual effects.
Scientific and Engineering Award
Kinoton GmbH — for the engineering and development of the Kinoton FP 30/38 EC II Studio Projector.
Кеннет Л. Тінглер, Чарльз Сі Андерсон, Diane E. Kestner, Брайан А. Шелл (Eastman Kodak Company) — for the successful development of a process-surviving antistatic layer technology for motion picture film.
Крістофер Альфред, Ендрю Кеннон, Майкл Сі Карлос, Марк Кребтрі, Чак Гріндстафф, Джон Мелансон — for their significant contributions to the evolution of digital audio editing for motion picture post production.
Stephen Regelous[en] — for the design and development of Massive, the autonomous agent animation system used for the battle sequences in «The Lord of the Rings» trilogy.
Technical Achievement Award
Kish Sadhvani, Пол Дюкло, Карл Перніконе — for the concept and optical design (Sadhvani), for for the practical realization and production engineering (Duclos) and for the mechanical design and engineering (Pernicone) of the portable cine viewfinder system known as the Ultimate Director's Finder (UDF).
Генрік Ванн Йенсен, Стівен Р. Маршнер, Пет Ханрахан — for their pioneering research in simulating subsurface scattering of light in translucent materials as presented in their paper "A Practical Model for Subsurface Light Transport.
Крістоф Гері, Кен Макгауф, Джо Леттері — for their groundbreaking implementations of practical methods for rendering skin and other translucent materials using subsurface scattering techniques.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]