Поле Бродмана 4

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Поле Бродмана 4
Brodmann Cytoarchitectonics 4.png
Поле Бродмана 4 (виділене жовтим кольором)
Ba4.png
Поле Бродмана 4 в головному мозку людини.
Деталі
Частина від Precentral gyrus
Ідентифікатори
Латина Area gigantopyramidalis
NeuroNames 2394 і 1014
NeuroLex ID birnlex_1735
FMA 68600[1]
Анатомічна термінологія

Поле 4 Бродмана належить до первинної моторної кори в людському мозку. Знаходиться в задній частині лобової частки.


Людина[ред. | ред. код]

Поле 4 Бродмана - це частина прецентральної звивини (лат. gyrus praecentralis). Межами поля є: прецентральна борозна (лат. sulcus precentralis)  (вентрально), медіальна поздовжня щілина (лат. fissura longitudinalis cerebri) в горі (медіально), центральна борозна (лат. sulcus centralis) позаду (дорзально), і латеральна борозна знизу (латерально).

Ця ділянка кори, як показали Уайлдер Пенфілд і інші, має вигляд гомункула. и Поле 4 Бродмана також є ділянкою первинної моторної кори (див. Кортикальний гомункулус).

В V шарі первинної моторної кори лобової частки містяться гігантські клітини Беца, аксони котрих ідуть через внутрішню капсулу, стовбур мозку та спинний мозок і формують кортикоспінальний шлях, який здійснює контроль довільних рухів.

ЛЮДИНОПОДІБНІ[ред. | ред. код]

Термін поле 4 Бродмана-1909 відноситься до цитоархітектонічно визначеної ділянки лобової частки у людиноподібних. Воно знаходиться головним чином у прецентральній звивині. Корбініан Бродман у 1909 р вважав його топографічно й цитоархітектонічно  гомологічним людському гігантопірамідному полю 4 і зазначив, що воно займає набагато більшу частину лобової частки у мавп, ніж у людей.


Відмінні особливості (Бродман-1905): шар  кори надзвичайно товстий; шари не відрізняються один від одного; клітини одиничні, нещільно розташовані; гігантські пірамідальні (Бец) клітини присутні у внутрішньому пірамідальному шарі (V); відсутність внутрішнього зернистого шару (IV), межа між зовнішнім пірамідальним шаром (III) і внутрішнім пірамідальним шаром (V) нечітка; відсутність чіткого зовнішнього зернистого шару (II); поступовий перехід від мультиформного шару (VI) до подкоркової білої речовини.[2]

Зображення[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  1. Foundational Model of Anatomy
  2. Korbinian Brodmann (1909). Vergleichende Lokalisationslehre der Grosshirnrinde in ihren Prinzipien dargestellt auf Grund des Zellenbaues. Leipzig: Barth. OCLC 14796098. 

Зовнішні посилання[ред. | ред. код]