Поль Кагаме

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Поль Кагаме́
(Paul Kagame)
фр. Paul Kagame
Поль Кагаме́ (Paul Kagame)
8-й Президент Руанди
Нині на посаді
На посаді з 24 березня 2000
Попередник Пастер Бізімунгу
Народився 23 жовтня 1957(1957-10-23) (65 років)
Гітарама, Південна провінція, Руанда
Відомий як політик
Країна Руанда[1]
Alma mater Командно-штабний коледж армії США і Університет Макерере[2]
Політична партія Руандійський патріотичний фронт (1979)
У шлюбі з Jeannette Kagamed
Діти Ange Kagamed і Ian Kagamed
Релігія католицька церква
Нагороди Велика стрічка ордена Піонерів Республіки
paulkagame.com

Поль Кагаме (фр. Paul Kagame, 23 жовтня 1957(19571023)) — президент Республіки Руанда, засновник Руандійського патріотичного фронту, колишній майор угандійської військової розвідки. Виходець з народності тутсі, яка є етнічною меншиною у Руанді.

Зіграв вирішальну роль у припиненні геноциду у Руанді. У 1959 році під час гонінь на тутсі батьки емігрували до Уганди з дворічним Полем. У 1979 році вступив до лав повстанської Армії національного опору (НРА), яка у 1985 році захопила владу в країні. У той рік Поль Кагаме створив Руандійський патріотичний фронт із тутсі — бійців НРА. У 1990 і 1991 роках зробив дві безуспішні спроби вторгнутися до рідної Руанди. У 1994 році очолюваний ним РПФ припинив геноцид у Руанді, і Поль Кагаме став віце-президентом Республіки Руанда і міністром оборони. У 1998 році він активно підтримав повстанців Руху за Конголезьку демократію (РКД) у сусідній Демократичній республіці Конго. У 2000 році обраний президентом Республіки Руанда. Позиціонує себе як руандійського патріота. Деякі аналітики називають його проамериканським тираном[3]. Його правління супроводжувалося порушеннями прав людини[4]. Кагаме використовує законодавство часів геноциду для боротьби з опозицією[5]. За час свого першого терміну Кагаме домігся подвоєння ВВП країни[4][6]. Держава активно залучає іноземних інвесторів, розвиває інформаційні технології та альтернативну енергетику[4]. Країни-учасниці Східноафриканської співтовариства з ініціативи Кагаме підписали договір про спільний ринок[4][5]. Кагаме також домігся певних успіхів у боротьбі з корупцією — за оцінками Transparency International, рівень корупції в Руанді найнижчий у Східній Африці[4]. Кагаме називає Сингапур і Південну Корею, як приклад держав, на досвід яких він орієнтується[7].

Кагаме брав участь у президентських виборах 9 серпня 2010. Незадовго до виборів Кагаме пообіцяв, що вибори будуть вільними[8]. Однак три інших допущених до виборів кандидати представляють партії, які підтримують Кагаме[6]. Крім того, у країні відбувалися вбивства опозиційних політиків і журналістів[8]. Колишній спікер парламенту Жозеф Себарензі відмовився вважати ці вибори вільними, оскільки, за його словами, всі зареєстровані кандидати є друзями Кагаме, а відомі опозиційні політики перебувають у в'язницях чи не мають права брати участь у виборах[8]. За першими попередніми даними, Кагаме отримав 92,8% голосів після підрахунку голосів у 11 з 30 округів і, таким чином, залишився президентом[9]. За остаточними даними, Кагаме отримав 4 638 530 (93,08%) голосів проти 256 488 (5,15%) у найближчого конкурента, Жана Дамаса Нтавукурірайо[10].

Кагаме одружений, має чотирьох дітей[4].

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]