Летсіє III

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Letsie III

Летсіє III (англ. Letsie III; нар. 17 липня 1963(19630717), Морія) — король Лесото. Син Мошвешве II.

У 1987 в результаті конфлікту з армією король Мошвешве II втік із країни, і новим королем був проголошений його син Летсіє III.

Наступний військовий переворот стався у 1991, коли глава військової хунти Джастін Мецінг-Лекханья був відсторонений і до влади прийшов генерал Еліас Фісвана-Рамаема, який тримав владу до демократичних виборів у 1993, на яких перемогла Партія Конгресу Басото (BCP). Колишній король Мошвешве II зміг повернутися із заслання в якості звичайного громадянина. Король Летсіє III намагався переконати уряд призначити свого батька Мошвешве II главою держави, але останній відхилив претензії.

У серпні 1994 король Летсіє III за підтримки військових здійснив переворот і усунув уряд BCP від влади. Новий уряд не отримав повного міжнародного визнання. Країни-члени SADC провели переговори і добилися повернення уряду BCP за умови, що король-батько очолить країну. У 1996 після тривалих переговорів партія BCP знову прийшла до влади, а король повернувся в 1995, але в 1996 Мошвешве загинув в автомобільній катастрофі, і трон повернувся до його сина Летсіє III.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]