Летсіє III

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Letsie III

Летсіє III (англ. Letsie III; нар. 17 липня 1963(19630717), Морія) — король Лесото. Син Мошвешве II.

У 1987 в результаті конфлікту з армією король Мошвешве II втік із країни, і новим королем був проголошений його син Летсіє III.

Наступний військовий переворот стався у 1991, коли глава військової хунти Джастін Мецінг-Лекханья був відсторонений і до влади прийшов генерал Еліас Фісвана-Рамаема, який тримав владу до демократичних виборів у 1993, на яких перемогла Партія Конгресу Басото (BCP). Колишній король Мошвешве II зміг повернутися із заслання як звичайний громадянин. Король Летсіє III намагався переконати уряд призначити свого батька Мошвешве II главою держави, але останній відхилив претензії.

У серпні 1994 король Летсіє III за підтримки військових здійснив переворот і усунув уряд BCP від влади. Новий уряд не здобув повного міжнародного визнання. Країни-члени SADC провели переговори і добилися повернення уряду BCP за умови, що король-батько очолить країну. У 1996 після тривалих переговорів партія BCP знову прийшла до влади, а король повернувся в 1995, але в 1996 Мошвешве загинув в автомобільній катастрофі, і трон повернувся до його сина Летсіє III.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]