Поліщук Олександр Миколайович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Олександр Миколайович Поліщук
Погон генерал-майора ЗСУ (2020) гор.svg Генерал-майор
Поліщук Олександр Миколайович.jpg
Загальна інформація
Народження 1963(1963)
Alma Mater Академія ЗС України
Національна академія державного управління при Президентові України
Військова служба
Роки служби 1980—2012
Приналежність Україна Україна
Формування ЗСУ Збройні сили
Нагороди та відзнаки
Орден Данила Галицького

Олекса́ндр Микола́йович Поліщу́к (1963(1963)) — заступник Міністра оборони України (з жовтня 2019). Генерал-майор запасу.

Життєпис[ред. | ред. код]

Розпочав військову службу 1980 року курсантом Київського вищого загальновійськового командного училища. Після його закінчення з 1984 по 2010 роки проходив службу на командних та штабних посадах у частинах і підрозділах Збройних Сил, Генеральному штабі Збройних Сил України та Міністерстві оборони України. У 1996 році закінчив Академію Збройних Сил України.

Пройшов підготовку за спеціальністю «офіцер багатонаціональних штабів» у Оборонному коледжі Нідерландів. Першим серед українських офіцерів пройшов програму стажування в Управлінні оборонної політики та планування Міжнародного секретаріату НАТО на посаді експерта з оборонного планування та розвитку оперативних можливостей військ (сил). Навчався у Королівському коледжі оборонних досліджень Великої Британії.

Має досвід дипломатичної служби на посаді заступника військового представника Місії України при НАТО з 2004 по 2007 рік.

З 2010 року — на посаді заступника директора Департаменту воєнної політики та стратегічного планування Міністерства оборони України. Цього ж року отримав чергове військове звання генерал-майор[1].

З червня 2012 по липень 2013 року — в Апараті Ради національної безпеки і оборони України на посаді державного експерта, а з квітня 2014 року по жовтень 2017 року — на посадах керівника департаменту з питань воєнної безпеки та керівника служби з питань оборони.

У 2014 році закінчив з відзнакою Національну академію державного управління при Президентові України. Магістр державного управління у сфері національної безпеки.

У 2018—2019 роках займався експертно-аналітичною роботою у недержавній організації, а також науковою роботою в Національному інституті стратегічних досліджень.

З жовтня 2019 року на посаді заступника Міністра оборони України[2]. Голова Міжвідомчої комісії з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю (з 11 грудня 2019 року)[3].

Член делегації для участі у Тристоронній контактній групі, представник в робочій підгрупі з безпекових питань[4].

Нагороди[ред. | ред. код]

За значний особистий внесок у державне будівництво та вагомі трудові здобутки відзначений:

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]