Пончик

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Пончик (donut), покритий шоколадом

Пончик (розм), пундик[1], пухтик[1] — круглий, звичайно солодкий, пиріжок, смажений в олії, маслі і т.ін.[2]. Вони бувають із начинкою з шоколаду, джему, фруктів, заварного крему, згущеного молока, покриті глазур'ю, медом, цукровою пудрою. З діркою посередині або без неї. Дірка призначається для того, щоб витягнутий з гарячого масла пончик був нанизаний на металевий стрижень, з якого потім продукт кладеться до кулька або на тарілку покупцеві. У пончика може бути начинка: варення, повидло, джем та інше.

Відмінність значення пончик і пампушка[ред.ред. код]

Книга «Про смачну та здорову їжу» 1939 видання, випущена, у Ленінграді, містить рецепт приготування пончика, у якому, зокрема, говориться:

« Готове тісто розкачати завтовшки 1/2 см і склянкою або виїмкою вирізати кружки. Виїмкою меншого розміру з кожного круга вийняти середину, надаючи таким чином тісту форму кільця. »

Згідно з неперевіреними дослідженням Святослава Логінова[3] на початку XX-го століття відбулося змішання кулінарних термінів. Споконвічні значення термінів:

  • пампушка (пампух) — невелика булочка, кругла, пишна виготовлена із дріжджового тіста з житнього, пшеничного, гречаного чи змішаного пшенично-гречаного борошна, а також з солодкою начинкою, ягодами, маковою (або з варенням), посипані цукровою пудрою.
  • пончик (пол. pączek — круглий солодкий смажений пиріжок) — обсмажений у маслі виріб з тіста круглої форми, іноді з начинкою всередині.

Ефекти[ред.ред. код]

Постійне вживання пончиків шкідливо для здоров'я через високий вміст жирів.

Внаслідок дослідів з пошуку ароматів, які призводять чоловіків у любовний настрій, проведених 1995 року в Дослідницькому центрі смаку та запаху (Чикаго) під керівництвом Алана Герша з використанням плетизмографа для пеніса, який заміряв інтенсивність кров'яного потоку в ерогенній зоні, дослідники встановили, що серед досліджених ароматів запах пончиків з локрицею знаходиться на другому місці (а найзбудливішим ароматом для чоловіків є запах гарбузового пирога).[4]

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. а б Словопедія
  2. Словник української мови
  3. Пышка, пончик, оладья (пристрастное кулинарно-филологическое исследование). Наука и жизнь, № 9, 2007
  4. Даттон Джуди, Любовь и секс: как мы ими занимаемся: прямой репортаж из научных лабораторий, изучающих человеческую сексуальность, — М.: Добрая книга, 2012, С. 62-63. ISBN 978-5-98124-505-3


Посилання[ред.ред. код]