Принц Астурійський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герб принца Астурійського Бурбонської династії

Принц Астурійський (ісп. Príncipe de Asturias) — титул королевича-спадкоємця престолу Іспанського королівства. Створений 1388 року. До перетворення Кастильської Корони на Іспанську монархію, був титулом спадкоємця кастильського престолу. Зазвичай, надавався найстаршому синові короля, першому претенденту в черзі до трону. Інші королевичі принцами не називалися, а носили титул інфантів. Коли монарх не мав синів, титул надавався його родичеві, що був найближчим претендентом на престол. Якщо спадкоємцем трону ставала жінка, її величали принце́сою Астурі́йською (ісп. Princesa da Asturias), а її сестер-королівн — інфантами. Інші назви — при́нц Асту́рії, принце́са Асту́рії.

Новітня історія[ред. | ред. код]

Диктатор Франко призначив Хуана Карлоса І спадкоємцем престолу, але дав йому придуманий титул принца Іспанії, оскільки не мав повноважень на присудження історичного титулу принца Астурійського.

З 1 листопада 1977 року до 19 червня 2014 року принцом Астурії був дон Філіп, нині король Іспанії, а зараз принцесою Астурійською стала дочка короля інфанта Леонор.

У 1980 році Благодійним Фондом принца Астурійського була затверджена Премія принца Астурійського, яка присуджується за вісьмома категоріями: досягнення в мистецтві, суспільних науках, соціальних науках, гуманітарній діяльності, міжнародному співробітництві, спорті, наукових і технічних дослідженнях, «Згода» (de la Concordia).

На честь принца Астурії названий пік Принсіпе де Астуріас (Pico del Príncipe de Asturias), який є частиною масиву Вінсона в Антарктиді.

Також існує геральдична корона принца Астурії.

Принци[ред. | ред. код]

Принцеси[ред. | ред. код]

за правом чоловіка

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Принц Астурійський