Південноамериканська плита

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Розташування Південноамериканської плити

Південноамериканська плита — літосферна плита континентального типу у Південній Америці. Площа — 1,03045 стерадіан.[1] Зазвичай розглядається разом з плитами Північноандською й Альтіплано.

Східний край, має дивергентну границю з Африканською плитою сформував південну частину Серединно-Атлантичного хребта. Південний край — має складну межу з Антарктичною плитою, Сандвічевою плитою і плитою Скотія. Західний край має конвергентну границю з субдуцуюмою плитою Наска. Північний край — межує з Карибською плитою та океанічною корою Північноамериканської плити.

Чилійський трійник розташовано біля західного узбережжя півострова Тайтао на океанічному хребті, відомому як Чилійська височина, тут є зіткнення плит Південноамериканської, Наска, Антарктичної.

Залишки плити Фараллон, представлені плитою Кокос і плитою Наска, що зазнають субдукції під західний край Південноамериканської плити. Це зіткнення відповідальне за підйом гір Анд і утворення вулканів.[2][3]

Є думка, що крім субдукції плити Кокос і плити Наска, направлений на захід рух Південноамериканської плити, можливо, створив Карибське море і плиту Скотія в її північних і південних кінцях відповідно. Можливо, що вони є стародавніми вулканічними регіонами, сформованими на плиті Фараллон, з дуже тонким чохлом, що пірнули під Південноамериканську плиту.

Південноамериканська плита продовжує рухатись на північ дуже повільно.[4]

Посилання[ред. | ред. код]

  1. Here are the Sizes of Tectonic or Lithospheric Plates. about.com. Архів оригіналу за 5 червня 2016. Процитовано 6 квітня 2018. 
  2. Convergent Plate Boundaries - Oceanic/Continental: The Andes. The Geological Society. Процитовано 2 липня 2018. 
  3. Penvenne, Laura Jean (27 січня 1996). South America buckles under the pressure. New Scientist. Процитовано 2 липня 2018. 
  4. Архівована копія. Архів оригіналу за 8 вересня 2008. Процитовано 18 лютого 2008. 

Джерела[ред. | ред. код]