Райдужна (станція метро)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Координати: 50°28′43″ пн. ш. 30°34′13″ сх. д. / 50.4787139° пн. ш. 30.5705194° сх. д. / 50.4787139; 30.5705194

Райдужна
Подільсько-Вигурівська лінія
Райдужна проект 2007 01.jpg
Загальні дані
Тип односклепінна,
мілкого закладення
Платформи
Кількість 1
Тип острівна
Форма пряма
Довжина 124 м
Ширина 11,1 м
Будівництво
Дата відкриття проектується,
після 2025
Транспорт
Виходи до Ескалатор Ліфт Центральної Садової вулиці
Подільсько-Вигурівська лінія
ТЧ «Троєщина»
Вулиця Цвєтаєвої Under construction icon-yellow.svg
Вулиця Закревського Under construction icon-yellow.svg
Вулиця Лифаря Under construction icon-yellow.svg
Вулиця Драйзера Under construction icon-yellow.svg
Вулиця Каштанова Under construction icon-yellow.svg
Проспект Маяковського Under construction icon-yellow.svg
Бульвар Перова
ПК181+86 Райдужна
ПК169+46 Затока Десенка
Подільський міст через Десенку
ПК157+18 Труханів острів
Подільський міст через р. Дніпро
ПК144+60 Суднобудівна
Подільський міст через гавань
ПК128+15 Подільська  +M
ПК108+16 Глибочицька  +M
Службова гілка до Лук'янівської
Площа Перемоги
Вокзальна  +M  +зал  +зал  +шв. трам
Солом'янська площа
Чоколівська
Аеропорт +аеро
Кільцева дорога
ТЧ «Жуляни»

«Ра́йдужна» — проектована станція Київського метрополітену. Буде тимчасово кінцевою на Подільсько-Вигурівській лінії, розташованою після станції «Затока Десенка». Згідно з проектом буде розташована на лівому березі Дніпра під насипом автодороги Подільського мостового переходу між 25-ю та 26-ю лініями Русанівських садів.

Конструкція[ред. | ред. код]

За конструкцією станція планується односклепінною, мілкого закладення. Матиме один підземний вестибюль на поблизу від Центральної Садової вулиці, яка в перспективі стане центральною магістраллю масиву. Платформа станції сполучається з підземним вестибюлем за допомогою ліфта та сходів висотою 3,9 м, вестибюль, у свою чергу, з'єднується з поверхнею за допомогою сходів та ескалаторів висотою підйому 5,8 м. Із протилежного боку станції заплановано влаштування аварійного виходу.

Колійні стіни планується облицювати полірованим бежевим мармуром та стрічками різнокольорової смальти, які нагадуватимуть райдугу. Підлогу платформи планується улаштувати з шліфованих гранітних плит.

Станція матиме колійний розвиток, за нею «Райдужна» заплановано спорудження шестистрілочного з'їзду для руху поїздів з однієї колії на іншу. На перегоні за станцією заплановане відгалуження на Лівобережну лінію.

Цікавий факт[ред. | ред. код]

Раніше[1] на станції планувався перехід на станцію «Городня» Лівобережної лінії, але проектом 2007 року від цього варіанту відмовилися на користь маршрутного руху. Відтепер планується, що після «Райдужної» поїзди підуть на Троєщину до станції «Проспект Ватутіна» Лівобережної лінії. Будівництво двох станцій у бік Воскресенки — у перспективі.

Будівництво[ред. | ред. код]

Станом на початок 2012 року частково вирішене питання переселення власників земельних ділянок, де має споруджуватися станція. У конструкціях станцію потрібно спорудити до влаштування автомобільної дороги від Подільського мостового переходу[2]. У червні 2012 року КП «Київський метрополітен» розпочав процедуру конкурсних торгів на будівництво дільниці Подільсько-Вигурівської лінії метрополітену від станції «Глибочицька» до станції «Райдужна». Станом на серпень 2012 року спорудження станції не розпочате. Плановий термін будівництва становить 62 місяці, тобто відкриття станції планується не раніше 2025 року, в складі першої черги Подільсько-Вигурівської лінії.

Примітки[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]


Лінії Київського метрополітену
1 Святошинсько-Броварська 2 Оболонсько-Теремківська 3 Сирецько-Печерська 4 Подільсько-Вигурівська 5 Лівобережна 6 Вишгородсько-Дарницька