Східні Бескиди

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Східні Бескиди
Українська частина Східних Бескидів (позначено синім кольором)
Українська частина Східних Бескидів (позначено синім кольором)

Розташування Польща Польща
Словаччина Словаччина
Україна Україна
Львівська область,
Івано-Франківська область,
Закарпатська область
Система Бескиди, Східні Карпати
Висота 1408,3 м (макс.)
Східні Бескиди у Вікісховищі?

Схі́дні Бески́ди — частина гірського масиву Бескидів, що у Східних Карпатах.

Розташовані у Львівській і (частково) Івано-Франківській та Закарпатській областях України, а також у південно-східній Польщі і (частково) північно-східній Словаччині. Простягаються з північного заходу на південний схід смугою завдовжки близько 150 км, завширшки 18—30 (до 40) км. Пересічні висоти 800—1000 м, максимальна — Пікуй (1408,3 м).

Східні Бескиди — це система паралельних асиметричних хребтів, розчленованих поздовжніми вузькими і поперечними широкими долинами річок (Дністер, Стрий, Опір тощо) й міжгірними улоговинами. У геоструктурному відношенні відповідають здебільшого Скибовій зоні, частково — Кросненській зоні. Складаються переважно з флішу. Корисні копалини: нафта, озокерит, калійні солі, будівельні матеріали тощо. Є джерела мінеральних вод (Розлуч, Східниця). Переважають букові (з домішкою ялиці та ялини) ліси, а також луки на буроземних ґрунтах.

До Східних Бескидів належать: Верхньодністровські Бескиди і Сколівські Бескиди, а також Стрийсько-Сянська Верховина, Бещади (Польща), в тому числі Східні Бещади, Західні Бещади та Буковські Врхи (Словаччина). Деякі джерела відносять Стрийсько-Сянську Верховину і Верховинський Вододільний хребет до Вододільно-Верховинських Карпат.

Район розвинутої рекреації, пішохідного, водного та лижного туризму. Активно розвивається зелений туризм і велосипедний туризм. Курорти — Трускавець, Східниця.

Природоохоронні території: Національний природний парк «Сколівські Бескиди», Поляницький регіональний парк, Надсянський регіональний ландшафтний парк, ландшафтний заказник Бердо.

Фотографії[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]