Географічна енциклопедія України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Географічна енциклопедія України»
Країна Українська РСР
Україна Україна
Мова українська
Тема географія
Жанр енциклопедія
Місце Київ
Видавництво «Українська Радянська Енциклопедія» імені М. П. Бажана
Видано 1989—1993
Тип носія папір
Томів 3
Сторінок 1376
Тираж 33000 (I і II том), 10000 (III том)
ISBN 5-88500-015-8

Географі́чна енциклопе́дія Украї́ни (ГЕУ) — перше видання енциклопедичного характеру, яке на основі сучасних досягнень географічної науки подає відомості про Природне середовище й Природні ресурси України, розміщення продуктивних сил і галузеву структуру її економіки, населення, про особливості природно-територіальних і виробничо-територіальних комплексів, становлення й розвиток в Україні географічних наук.

Історія[ред. | ред. код]

Видано у 19891993 роках у трьох томах видавництвом УРЕ. Редакційний колектив — О. М. Маринич (відповідальний редактор), Ф. С. Бабичев, Бєляєв Володимир Іванович, С. І. Дорогунцов та ін.

На час початку видання вона стала першою енциклопедією, де в назві замість «УРСР» вжито топонім «Україна».

  1. Том 1, гасла на літери A-Ж. — К.: 1989. — 416 с.
  2. Том 2, гасла на літери З-О. — К.: 1990. — 480 с.
  3. Том 3, гасла на літери П-Я. — К.: 1993. — 480 с.

Зміст[ред. | ред. код]

Енциклопедія містить 7150 статей, 1943 ілюстрації, 743 карти, зокрема, 481 загальногеографічна карта адміністративних районів та 45 планів 18 найбільших міст, а також інформація у вигляді графіків та діаграмних фігур.

Карти в енциклопедії зображають як тільки територію України, так і разом з іншими державами. До останніх належить синоптична карта, карти пов'язані з морями України тощо.

Карти України представлені на різних рівнях. Є загальні карти України по всіх темах. Крім того, на окремих картах зображені окремі території України за певними ознаками (фізико-географічні провінції, басейни корисних копалин, великих річок, гірські території тощо).

Адміністративні одиниці першого рівня України представлені п'ятьма однотипними картами, а саме: загальногеографічна, економічна, кліматична, ґрунтів, туристична. Рівень адміністративних районів представлений однотипними загальногеографічними картами з гіпсометричною шкалою висот у метрах та об'єктами природно заповідного фонду.

Бібліографічне посилання[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]