Сьотакон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Обкладинка першого тому Shounen Ai no Bigaku — однієї з найпопулярніших сьотаконних манґ

Сьотакон (яп. ショタコン, іноді невірно з англійської шотакон, шьотакон або просто шота) — жанр хентая в манзі і аніме, який зображає романтичні і сексуальні відносини за участю маленьких хлопчиків. Умовно поділяється на сьотакон і стрейт-сьотакон (гомосексуальні і гетеросексуальні відносини відповідно). У порівнянні з лоліконом є менш популярним, що пояснюється більшою гетеросексуальною аудиторією чоловіків.

На відміну від «яоя» і «сьонен-ая», цільовою аудиторією сьотакона є чоловіки, в основному так звані «бойлавери» («boy» — хлопчик, юнак; «love» — любити), а не дівчата і жінки, тому сьотакон менш орієнтований на чуттєві і драматичні моменти, і більше спрямований на фізіологічні, хоча сюжетної межі між сьотаконом і яоєм немає (бувають сьотаконні роботи, витримані в традиційній яойній стилістиці). Ще більш розмитою є межа між сьотаконом і сьонен-аєм.

Вельми частою тематикою сьотаконних робіт є хлопчики, що одягаються і ведуть себе як дівчатка. Для опису таких робіт використовуються термін англ. crossdressing (яп. 女装 Дзеса?, дослівно:одягається жінкою).

Історія[ред.ред. код]

Термін сьотакон стався від виразу «комплекс Сетаро» (яп. 正太郎 コンプレックス се:таро:компуреккусу?)[1]. Сетаро — юний персонаж манґи Tetsujin 28-go. Назву часто скорочують просто до сету (шота).

У 2008-му році через численні скандали з користувачами адміністрація «Живого журналу», платформи для розміщення онлайн ових щоденників (блогів), ввела нові правила, згідно з якими дитячою порнографією перестали вважатися малюнки, в тому числі сьотакон і лолікон[2][3].

Деякі представники[ред.ред. код]

Манґа[ред.ред. код]

Велика частина сьотаконної манґи публікується в спеціалізованих антологіях:

Але існують також і повноцінні томи манґи:

Аніме[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  • Б.Іванов «Введення в японську анімацію», Москва, Фонд розвитку кінематографії, РОФ «Ейзенштейновскій центр досліджень кінокультури», 2001
  • Brenner, Robin E. Understanding Manga and Anime. — Libraries Unlimited, 2007. — 357 с. — ISBN 9781591583325.

Посилання[ред.ред. код]