Трісс Мерігольд

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Трісс Мерігольд
Triss Merigold z Mariboru
Косплей Трісс Мерігольд
Косплей Трісс Мерігольд
Твір Відьмак, Відьмак[d], The Witcher 3: Wild Hunt, Відьмак і Alzur's Legacyd
Поява Твори:
«Останнє бажання (згадка)»,
«Кров ельфів (роман)»,
«Час погорди»,
«Хрещення вогнем»,
«Вежа Ластівки (роман)»,
«Володарка Озера»,
Відеогра:
«Відьмак»,
«Відьмак 2 :Убивці королів»,
«Відьмак 3: Дикий гін»
Автор Анджей Сапковський
Виконавець Фільм/серіал:
Малґожата Кожуховска
Інформація
Прізвисько чотирнадцята з пагорба, Мерігольд Безстрашна
Статус жива
Стать жін
Рід занять чародійка
Народження 1235 р.
Причина смерті
Громадянство Temeria flag.svg Temeriad
Проживання
CMNS: Трісс Мерігольд у Вікісховищі

Трісс Мерігольд із Марибора (пол. Triss Merigold z Mariboru) — чародійка, одна з ключових персонажів циклу «Відьмак», написаного Анджеєм Сапковським. Закохана у відьмака Геральта з Ривії. Певний час піклувалася про Цирі, коли та перебувала в Каер-Морхені.

Зовнішній вигляд[ред. | ред. код]

Визначною особливістю Трісс було її пишне каштанове волосся. Вона завжди носила його розпущеним, що мало підкреслювати незалежність чародійки. Також у неї був пишний бюст, проте сукні вона носила без декольте. Причиною цього була рана, нанесена їй під час битви під Содденом.

Участь у літературній сазі[ред. | ред. код]

Останнє бажання

Єнніфер цитує слова Трісс про природу чоловіків: «Якщо ти бачила одного, значить ти бачила усіх».

Меч призначення

Геральт піднімається на Содденський Пагорб. На обеліску, встановленому в пам'ять про загиблих у битві чарівників, він бачить ім'я Трісс.

Кров ельфів

Трісс прибуває до Каер Морхену за запрошенням відьмаків. Спершу вони не розкривають їй справжньої причини запрошення, натомість кажуть, що найстарішому відьмаку Весемиру необхідна допомога через «ломоту в костях». Проте Трісс дізнається, що насправді її запросили через незвичайні магічні здібності Цирі, коли та впала в транс і нагадала чарівниці про її смерть під час биитви під Содденом. Певний час Трісс допомагає відьмакам піклуватися про Цирі, навчає її як користуватися косметикою, шиє їй сукню, навіть стає названою старшою сестрою. Та коли зясовується, що Цирі є Дитям Старшої Крові, і володіє такою магічною силою, з якою Трісс не зможе впоратися, чародійка радить Геральту з настанням весни відвезти Цирі до храму Мелітеле та звернутися до більш досвідченої Єнніфер, аби та навчала Цирі як управлятися з даром Старшої Крові.

Час погорди

Трісс є однією з чарівниць під час бенкету на Таннеді. Надзвичайно рада зустрічі з Геральтом, хоч і отримує догану від Єнніфер, якій було відомо про нещодавній роман між Геральтом і Трісс.

Під час перевороту на Таннеді б'ється на стороні противників Нільфгаарду. У ході бойових дій, Трісс знаходить пораненого під час поєдинку з Вігельфорцем Геральта. Тіссая де Вріє відчиняє для них портал у Брокілон, де дріади лікують пораненого Геральта.

Хрещення вогнем

Трісс є однією з учасниць Ложі — організації, основною метою котрої було контролювати хід історії, і в кінцевому результаті посадити на трон чарівницю. Ідеальною кандидатурою на цю посаду виявилася Цирілла. Після втечі Єнніфер з Монтекальво, збирала дані про її місце перебування, слухаючи історії рибалок.

Вежа Ластівки

Єнніфер виходить на контакт з Трісс, яка товаришує з Філіппою. Мерігольд просить вибачення в Єнн за співпрацю з Ложею. Проте Єнніфер незламна — вона не може дивитися в обличчя приятельці, після того, що та зробила. Ложа дізнається про перебування Єнніфер на Скелліге. Трісс, незадовго після відльоту Єнніфер, прибуває до Краха ан Крайта, який розповідає їй інформацію про Єнн. Тоді Мерігольд прибуває до Храму Мелітеле, де Іоля перша, ввійшовши в транс, мала дізнатися долю Цирі. Ігноруючи застереження матері Ненеке, Чотирнадцята з пагорба вирішує увійти в транс разом з Іолею.

Володарка озера

У розмові з матір'ю Ненеке, чародійка згадує, що її мучать докори сумління. Вона відчуває провину за те, що не братиме участі в битві під Бренною, котра, як передбачалося, мала би стати для Трісс другим Содденом. Окрім того ще жаліє через союзництво з Філіппою. Ложа обмежила свободу чарівниці — вона не має змоги допомогти Цирі, Єнніфер або Геральту.

Під час погрому в Ривії Тріс огортає паніка — на неї нахлинають спогади з битви під Содденом. Проте Їй вдається подолати свій страх. Трісс рятує Єнніфер, а згодом читає потужне заклинання з допомогою якого їй вдається припинити масові побої, хоч і ціною руйнування міста. Згодом цю подію назвуть Нищівним бургокрахом Мерігольд.

Та коли Трісс та Єнніфер знаходять друзів, вони застають відьмака в критичному становищі. Трісс, разом з Цирі та рештою компанії, спостерігають за тим, як намагаючись зцілити Геральта, Єнніфер віддає рештки своїх сил і також гине. Друзі допомагають Цирі перенести тіла її названих батьків у човен, виклинаний єдинорогом Іуарракваксом. В останню мить Трісс просить у Цирі дозволу відправитися разом з ними, проте Цирі відмовляє їй, обіцяючи натомість, що вони ще колись зустрінуться.

Участь у відеоіграх[ред. | ред. код]

Відьмак

Трісс є однією з головних персонажів у грі.

Після того як інші відьмаки знайшли непритомного Геральта на пустирі, неподалік від Каер Морхену, вона доглядає відьмака, та допомагає йому під час нападу на фортецю.

Згодом чарівниця також лікує Геральта після битви з чаклуном Азаром Яведом.

Відьмак 2 :Убивці королів

Трісс відіграє важливу роль протягом цілої історії. Як королівська радниця, знаходиться поруч із королем Фольтестом, разом з Геральтом, який охороняє короля, під час битви за замок Ла Валеттта. Згодом, разом з відьмаком і Верноном Роше, відправляється в місто Флотзам. Там вона повідомляє відьмаку, що з допомогою місцевої троянди пам'яті, вона зможе приготувати зілля, яке поверне йому пам'ять, проте для цього знадобиться декілька днів.

Відьмак 3: Дикий гін

Під час третьої війни з Нільфгаардом Радовид П'ятий запроваджує закон про винищення чародіїв. У пошуках Цирі відьмак потрапляє до Новіграду, де репресії по відношенню до чарівників найжорсткіші. Саме там він зустрічається з Трісс, яка допомагає йому, порадивши звернутися до онейромантки, натякнувши при тому, що їй і самій не завадила би допомога відьмака.

Цікаві факти[ред. | ред. код]

  • У книжках волосся Трісс є каштанового кольору, у той час як в відеоіграх воно радше руде.
  • Під час першої зустрічі Геральта і Йеннефер Трісс 20 років. Під час заключення Цинтрійського миру — 33.
  • У відеоіграх у Трісс очі зеленого кольору, а в книжках вони були блакитними як лапіс-лазулі.
  • Талія Трісс має 55 сантиметрів в обхваті.

Використана література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]