The Witcher 2: Assassins of Kings

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
The Witcher 2: Assassins of Kings
Обкладинка гри
Загальне
Розробник CD Projekt RED
Видавець Європейський Союз Польща CD Projekt
США Канада Atari
Росія 1С-СофтКлаб
Жанр(и) Рольова відеогра
Платформа Microsoft Windows, Xbox 360, Mac OS X, Linux
Творці
Композитор(и) Адам Скорупа і Кшиштоф Вежинкевич
Технічне
Дата випуску 17 травня 2011
Версія 3.3 (21 лютого 2013)
Вік. обмеження BBFC: 18, USK: 16
Рушій RED Engine
Режим гри Одиночна гра
Носій DVD, Steam
Керування Клавіатура, миша, геймпад
Відьмак
Попередня гра Відьмак
Наступна гра The Witcher 3: Wild Hunt
Посилання
Сайт Офіційний сайт
The Witcher 2: Assassins of Kings у Вікісховищі?

«Відьмак 2: Вбивці королів» (пол. Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, англ. The Witcher 2: Assassins of Kings) — рольова відеогра, розроблена польською компанією CD Projekt RED за мотивами серії романів «Відьмак» відомого польського письменника Анджея Сапковського, продовження (сиквел) відеогри Відьмак 2007 року випуску. Міжнародний реліз гри відбувся 17 травня 2011 року. Цільовою платформою гри є Windows (PC). Анонсований вихід гри для платформи Xbox 360 на початку 2012 року.

Бюджет гри перевищує 30 мільйонів злотих.[1]. Гра була видана 17 травня 2011 року[2]. Видавцями в Північній Америці є Atari, в Польщі і в східній Європі CD Projekt, а в Росії 1C-SoftClub/Snowball Studios. Фірма Namco Bandai — видавець у західній Європі на близькому сході та в Африці, а також в Азії і Австралії[3].

В Україні немає конкретного видавця гри. У крамницях найпоширеніші комплекти від , іноді можна зустріти версію від CD Projekt та Atari.[4]

Ігровий процес[ред. | ред. код]

Система бою покращена із порівнянням на попередніми іграми серії. Відьмак динамічно б'ється і робить різноманітні удари. Він як і завжди має 2 мечі, перший для того щоб битися із людьми, другий для потвор. Можна робити парування мечем, ухиляння, переверти, також використовувати бомби і пастки. Відьмак також володіє різними магічними знаками. Ними він може захистити себе, поставити пастку, розбити перешкоду чи відкинути ворога, підпалити його, та ін. Відьмак може виготовляти і приймати різні еліксири, вони надають йому різні ефекти, такі як: +20 % швидше відновлювати енергію або здоров'я, −30 % запасу здоров'я. Також можна наносити на зброю різні мастила, що покращуватє її бойові властивості.

В середньому проходження займає 40 годин.

Сюжет[ред. | ред. код]

Пролог[ред. | ред. код]

Гра починається із того що, головний герой відьмак Геральт із Ривії (пол. Geralt z Rivii) напівживий йде лісом. Після того він опиняється у замку де його допитує капітан «Блакитних смуг» (пол. «Niebieskie pasy»). Під час розмови герой згадує події від початку штурму замку, аж до вбивства короля Фольтеста (Foltest). Після штурму король хоче побачити своїх дітей, які знаходились у монастирі, де причаївся найманець переодягнений монахом. Геральт іде із Фольтестом у монастир, та цього разу врятувати короля вже не вдається, вбивця утікає через вікно, стрибнувши у воду. Солдати, які прийшли на місце злочину, вирішили що вбивцею є Геральт та ув'язнили його. Історія повертається до розповіді капітана «Блакитних смуг». Капітан зрозумів, що Геральт невинний, і дозволив йому втекти із замку. Після втечі Геральт подався на пошуки вбивці короля, а з ним Трісс — його коханка, та капітан королівського спецпідрозділу «Блакитні смуги», який і влаштував втечу. Так закінчується пролог.

1 глава[ред. | ред. код]

Дія першої глави відбувається у торговій факторії королівства Тимерії — Флотсемі (англ. Flotsam). Флотсем оточений густим лісом, який населяють різноманітні чудовиська, а місцеве населення роздирають расові конфлікти та майнові суперечки, саме сюди після вбивства Фольтеста прибуває його вбивця.

До ватажка повстанського загону прийшов вбивця Фольтеста і запропонував співпрацю, із собою він взяв голову короля. Геральт зі своїми супутниками висадився на берег неподалік від Флотсема і наткнувся на засідку скоятаелів — ельфів-месників під керівництвом Йорвета (Iorveth). Пробившись до міста, Геральт приходить на центральну площу, де на ешафоті бачить своїх друзів — Золтана Чівая (Zoltan Chivay) та Яскора (пол. Jaskier, рос. Лютик). Домовившись з комендантом факторії, Геральт рятує друзів від смерті. Пізніше на пристані Геральт бачить гігантське морське чудовисько, що мешкає в гавані та нападає на торгові судна, та знайомиться з чаклункою Шілою де Танкарвіль (Sheala de Tancarville), яка прибула до Флотсема, аби вбити монстра. Геральт погоджується допомогти їй в цьому. Готуючись до битви з потворою, Геральт досліджує місцевість та знайомиться з мешканцями міста. Він з'ясовує, що у місті чиниться беззаконня та насильство над старшими расами. Після вбивства монстра Геральт зустрічається з Йорветом, який допомагає йому зустрітися з убивцею королів — Лето із Гулети (Letho of Gulet) — і з'ясовує, що був знайомий з ним до втрати пам'яті. Після битви з Лето, Геральт йде в місто, у якому розпочався бунт: люди вбивають ельфів і краснолюдів. Шукаючи Трісс, Геральт з'ясовує, що Лето викрав її та змусив телепортуватись до міста Ферген (нім. Vergen). Далі Геральту доводиться вибрати з ким продовжити дорогу — Йорветом чи Верно́ном Рошем (фр. Vernon Roche). При виборі шляху Йорвета Геральт разом з бандою скоятаелів захоплює тюремну барку і вирушає до Фергена переслідуючи Лето. Обравши Роша, Геральт повинен забратися у резиденцію коменданта факторії і вбити його, після чого на кораблі Роша він вирушає до табору короля Гензельта (нім. Henselt), що стоїть під Фергеном.

2 глава[ред. | ред. код]

В Нижній Марці (пол. Dolna Marchia) відбувається зустріч короля сусіднього королівства Каедвена (Kaedwen) Гензельта зі спадкоємцем вбитого короля Демавенда (Demawend), принцом Стеннісом (Stennis), і лідером селянського повстання Саскією Змієборицею (пол. Saskia Smokobójczynia). Бійка, що починається на переговорах, дає вихід прокляттю, що було накладено на поле бою, і проти людей повстають привиди солдатів, що померли тут раніше.

Шлях Йорвета[ред. | ред. код]

Геральт з Йорветом приходять до табору Саскії саме в час коли активується прокляття. Вони поспішають до місця переговорів і рятують Саскію та принца Стеніса від привидів, та з допомогою чаклунки Філіппи Ейльгарт виводять їх з поля бою. Герой і його супутники прямують до краснолюдського міста Фергена. Тут Саскія збирає військову раду, на якій повідомляє, що збирається об'єднати сили селян, дворян, краснолюдів і загін Йорвета, щоб перемогти Гензельта. На цій раді Саскію отруїли і вона ледве змогла вижити. Геральт бере на себе завдання знайти інгредієнти для того щоб вилікувати Саскію, а також знайти артефакти, що допоможуть зняти прокляття. В цей час селяни здіймають бунт і Геральт може дозволити їм вбити принца Стенніса чи не дозволити це зробити. Після цього Геральт за допомогою Філіппи проходить через імлу, яку створило прокляття, проникає в табір посла Нільфгаарда (Nilfgaard) і з'ясовує, що це він викрав Трісc, але не встигає його зупинити, і той втікає до Лок-Муїна (Loc Muinne). Зібравши всі артефакти, Геральт входить в туман і знімає прокляття. Після цього король Гензельт атакує Ферген і зазнає поразки, він здається і погоджується з умовами повстанців. Йорвет помічає зміни в характері Саскії після облоги, пізніше він з Геральтом з'ясовують, що Філіппа наклала на неї закляття контролю свідомості. Геральт з Йорветом вирушають в Лок-Муїн за Філіппою та Саскією.

Шлях Роше[ред. | ред. код]

Геральт разом з Верноном Роше прибувають до табору Каедвену в момент активації прокляття. Після короткої розмови з десятником Зивіком (Zyvik) подорожні одразу прямують до місця переговорів, де рятують короля Гензельта з його радником, чаклуном Детмольдом (нім. Detmold), від привидів загиблих солдат і виводять їх з поля бою. За сюжетом Геральт мусить зняти прокляття Сабріни Глевіссіг (Sabrina Glevissig) з короля Гензельта, зібравши певні артефакти та виконавши ритуал. Після зняття прокляття Гензельт запрошує відьмака до свого намету, аби віддячити йому, але через деякий час на життя короля посягають Зерріт (Serrit) та Іган (ірл. Egan), спільники вбивці Фольтеста і Демавенда. Геральт рятує монарха і вбиває Ігана, Зерріту вдалося втекти. Після сеансу некромантії відьмак дізнається про плани вбивць королів і вирушає до їх укриття, де зустрічає Зеріта, який вмирає. Зібравши всі необхідні артефакти Геральт входить до примарної мли та знімає прокляття. Через деякий час відьмак приходить до тями в наметі. Геральт дізнався від Яскора, що змовники проти короля знаходяться в будинку на пагорбі, куди він і вирушив. Виявляється, що організатором змови був Вернон Рош. Після невдалої організації заколоту Рош вирушає з Геральтом до табору Гензельта, де вони помічають повішених солдат «Блакитних смуг» і зв'язану Вес (Ves, рос. Бьянка). Після цього вони вирушають до Фергена. Геральт проривається до будинку Філіппи Ейльгарт, де відьмака застає Гензельт з солдатами. Геральт дізнається, що Ферген у руках Гензельта. Відьмак вбиває каедвенських солдатів та перемагає Гензельта. Після цього до будинку заходить Вернон Роше, який бажає помститися королю за страту своїх солдат. В гравця є вибір: віддати Гензельта на поталу Рошеві, або залишити короля в живих. Після цих подій Геральт з Верноном Рошем вирушають до Лок-Муїна в пошуках вбивці королів та Трісс Мерігольд.

3 глава[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]