Український клуб аграрного бізнесу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу»
(УКАБ)
Девіз Ми представляємо інтереси агробізнесу
Дата заснування 2007
Голова Алекс Ліссітса
Члени Підприємства агропромислового комплекса України
Адреса 01032 Київ, Україна, вул. Жилянська, 146,
тел.:+380 44 236 20 97
факс:+38 044 236 20 79
E-mail: info(at)ucab.ua
Офіційний сайт www.ucab.ua

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу», також УКАБ, — це об'єднання провідних компаній, що здійснюють свою діяльність в агропромисловому та продовольчому секторах України. У 2017 році авторитет та важливу роль УКАБ в аграрній галузі країни знайшли своє підтвердження в приєднанні ряду агрокомпаній, а також постачальників сільгоспресурсів, націлених на подальший розвиток вітчизняного агропромислового комплексу.

Діяльність УКАБ сприяє ефективному веденню бізнесу в АПК України і охоплює практично всі його процеси, починаючи від пошуку кадрів і залучення інвестицій та закінчуючи глобальними завданнями підвищення ефективності роботи аграрних компаній і розробкою пропозицій з удосконалення аграрної політики.

Членство в Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» дає компаніям незаперечні переваги: від необхідного набору інформації та знань до підтримки у вирішенні багатьох прикладних питань.

У 2017 році УКАБ впевнено утримує статус Асоціації № 1 в агропромисловому секторі України, об'єднуючи 80 знакових представників галузі.

УКАБ охоплює в своїй роботі всі головні сектори агропромислового комплексу, включаючи постачання ресурсів, виробництво і збут сільськогосподарської та харчової продукції. Діяльність асоціації направлена на ефективне ведення бізнесу в АПК України й охоплює практично всі його процеси, починаючи від пошуку кадрів і залучення інвестицій і закінчуючи практичними завданнями підвищення ефективності роботи аграрних компаній та розробкою пропозицій щодо удосконалення аграрної політики в країні.

Український клуб аграрного бізнесу був створений у 2007 році групою аграріїв на чолі з Наталею Погожевою та Алексом Ліссітсою. Головний офіс асоціації знаходиться у Києві.

Основні напрямки діяльності[ред.ред. код]

Місія асоціації – максимальне сприяння аграрним і ресурсним компаніям в їх подальшому розвитку з метою повноцінної реалізації потенціалу агропромислового комплексуУкраїни.

УКАБ використовує в своїй роботі як стандартизовані підходи (членство в асоціації, проведення multi-client досліджень, конференцій і т.д.), так і індивідуальні програми взаємодії зі своїми партнерами у випадках, коли це необхідно.

Головні пріоритети в роботі УКАБ:

  • сприяння в комунікації з органами державної влади та управління, в тому числі участь у формуванні законодавчого та нормативно-правового поля;
  • налагодження взаємовигідних комунікацій на рівні бізнесу (В2В) в Україні та за кордоном;
  • сприяння наданню повного спектру послуг для аграрних та ресурсних компаній, зокрема:
  • організація та проведення заходів (агенція AgriEvent)
  • підбір персоналу (агенція AgriJob)
  • підвищення кваліфікації (АгроШкола)
  • проведення досліджень (агенція AgriSurvey).

У 2008 році УКАБ вперше в Україні провів бенчмаркінг для агровиробників — agri benchmark,[1] який, зокрема, показав, що українські виробники пшениці є одними з найприбутковіших у світі.[2]

У 2009 році асоціацією разом із ТОВ «Київський міжнародний контрактовий ярмарок» започатковано загальнонаціональний конкурс «Агробренд» - щорічне нагородження найбільш успішних брендів серед постачальників ресурсів аграрного виробництва. Відзнака базується на вивченні популярності торговельних марок (брендів) серед споживачів (сільськогосподарських підприємств). За результатами конкурсу відбувається нагородження найуспішніших брендів серед постачальників ресурсів сільськогосподарського виробництва: «Найкращий виробник сільськогосподарської техніки», «Найкращий виробник агрохімічної продукції», «Найкращий виробник насіння сільськогосподарських культур» і «Найкраща компанія-дилер у сфері ресурсного забезпечення АПК України».[3]

Восени 2010 року з метою об’єднання ефективних фермерських господарств, що займаються сільським господарством в Україні, було створено Європейський клуб фермерів. Членами клубу є фермери з України, Нідерландів, Австрії, Німеччини, Швеції, Бельгії та Швейцарії.[4]

У 2011 році асоціація починає співпрацювати з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC)[5]. Основними напрямками співраці є підвищення ефективності використання ресурсів в АПК України, а також зменшення ризиків при фінансуванні аграрного сектору економіки.

У 2012 році значимість УКАБ знайшла своє підтвердження в приєднанні до асоціації ряду компаній фінансового сектору України, націлених на розвиток співпраці з агропромисловими компаніями. Зокрема, у 2012 році членами УКАБ стали банки Crédit Agricole та УкрСиббанк[6].

У 2012 році за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України асоціація ініціювала та організувала проведення всеукраїнського конкурсу «Смакуй, Країно!», мета якого популяризувати українську національну кухню та підтримати вітчизняного виробника продуктів харчування[7].

У 2012 році УКАБ отримав Міжнародний сертифікат ISO 9001:2008, ставши таким чином першою в агропромисловому комплексі вітчизняною бізнес-асоціацією із сертифікованою системою управління якістю. Сертифікаційним партнером УКАБ стала компанія «ТЮФ ЗЮД Україна», дочірнє підприємство світового лідера інспекційних, експертних та сертифікаційних послуг німецького концерну TÜV SÜD.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]