Український клуб аграрного бізнесу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу»
(УКАБ)
Девіз Ми творимо агромайбутнє
Дата заснування 2007
Голова Алекс Ліссітса
Члени Підприємства агропромислового комплекса України
Адреса 01032 Київ,
вул. Жилянська, 146
Офіційний сайт ucab.ua

«Український клуб аграрного бізнесу», також УКАБ, — об'єднання компаній, що здійснюють діяльність в агропромисловому та продовольчому секторах України. 2018 року УКАБ утримує статус головної асоціації в агропромисловому секторі країни, об'єднуючи понад 100 агрокомпаній і постачальників сільгоспресурсів.

УКАБ охоплює постачання ресурсів, виробництво і збут сільськогосподарської та харчової продукції. Клуб створено 2007 року групою аграріїв на чолі з Наталею Погожевою та Алексом Ліссітсою. Головний офіс асоціації знаходиться у Києві.

Діяльність[ред. | ред. код]

УКАБ використовує в своїй роботі як стандартизовані підходи (членство в асоціації, проведення multi-client досліджень, конференцій тощо), так і індивідуальні програми взаємодії зі своїми партнерами у випадках, коли це необхідно.

Пріоритети

  • сприяння в комунікації з органами влади, в тому числі участь у формуванні законодавчого та нормативно-правового поля;
  • налагодження взаємовигідних комунікацій на рівні бізнесу (В2В) в Україні та за кордоном;
  • сприяння наданню повного спектру послуг для аграрних та ресурсних компаній, зокрема:
  • організація та проведення заходів (агенція UCABevent)
  • взаємодія з органами державної влади та підготовка пропозицій щодо вдосконалення аграрного законодавства (UCABadvocacy)
  • проведення досліджень (UCABsurvey).

Історія[ред. | ред. код]

2008 року УКАБ вперше в Україні провів бенчмаркінг для агровиробників — agri benchmark,[1] який, зокрема, показав, що українські виробники пшениці є одними з найприбутковіших у світі.[2]

2009 року асоціація започатковала конкурс «Агробренд», щорічне нагородження найбільш успішних брендів серед постачальників ресурсів аграрного виробництва. Відзнака базується на вивченні популярності торговельних марок (брендів) серед споживачів (сільськогосподарських підприємств).

За результатами відбувається нагородження найуспішніших брендів «Найкращий виробник сільськогосподарської техніки», «Найкращий виробник агрохімічної продукції», «Найкращий виробник насіння сільськогосподарських культур» і «Найкраща компанія-дилер у сфері ресурсного забезпечення АПК України».[3]

Восени 2010 року було створено Європейський клуб фермерів. Членами клубу є фермери з України, Нідерландів, Австрії, Німеччини, Швеції, Бельгії та Швейцарії.[4]

2011 — асоціація починає співпрацювати з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC)[5]. Основними напрямками співраці є підвищення ефективності використання ресурсів в АПК України, а також зменшення ризиків при фінансуванні аграрного сектору економіки.

2012 — членами УКАБ стали банки Crédit Agricole та УкрСиббанк[6].

2012 — за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства асоціація організувала проведення конкурсу «Смакуй, країно!» з метою популяризувати національну кухню та підтримати вітчизняного виробника продуктів харчування.

2012 — отримала Міжнародний сертифікат ISO 9001:2008, ставши першою в агропромисловому комплексі вітчизняною бізнес-асоціацією із сертифікованою системою управління якістю. Сертифікаційним партнером УКАБ стала компанія «ТЮФ ЗЮД Україна», дочірнє підприємство світового лідера інспекційних, експертних та сертифікаційних послуг німецького концерну TÜV SÜD.

2013 — УКАБ супроводжував переговорний процес щодо формування договірних відносин для створення ЗВТ Україна-ЄС.

2014 — запуск проекту «Три молочних продукти на день».

2015 — соціальні ініціативи — «Вишиваний шлях» та «Благодійний футбольний турнір УКАБ», створено Експертну раду УКАБ, і сформовано Раду з питань аграрної освіти при Міністерстві освіти та науки України.

2016 — УКАБ офіційно став членом Європейського союзу трейдерів м'яса та худоби.

2017 — започатковано Дні агротехнологій УКАБ, проект для демонстрації сучасних технологій сільського господарства у польових умовах.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]