Фермер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сільське господарство
France in XXI Century. Farmer.jpg
Французькі уявлення про фермерство на початку XXI століття
Категорія КатегоріяPortal-puzzle.svg Портал
Old farmer woman.JPG
Фермер зі штату Орегон, США

Фе́рмери — категорія підприємців у сільському господарстві.

Фермери це власники чи орендарі земельних угідь, які ведуть своє господарство сім'єю та/або з використанням найманої робочої сили. Здійснюють виробництво, переробку і реалізацію сільськогосподарської продукції на основі використання майна, що знаходяться у них на праві оренди, довічного успадкованого володіння або у власності.

Фермерство є формою вільного підприємництва, здійснюваного на принципах економічної вигоди. Членами фермерського господарства вважаються працездатні члени сім'ї і інші громадяни, які спільно ведуть господарство. Головою є один з його дієздатних членів. Голова представляє інтереси господарства у відносинах з підприємствами, організаціями, громадянами і державними органами.

Діяльність фермерських господарств в Україні регулюється Законом України «Про фермерське господарство», прийнятим 19 червня 2003 року N 973-IV.[1]

Також підпадає під регулювання Статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за самовільне випалювання рослинності або її залишків[2][3].

Література[ред. | ред. код]

  • Становлення і розвиток приватних агроформувань / І. Михасюк, А. Герасимчук; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л. : Вид. центр ЛНУ ім. І.Франка, 2000. — 205 c. — Бібліогр.: с. 195—203.
  • Фермерство: проблеми становлення і розвитку / М. Г. Шульський; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С. З. Гжицького. — Л., 2004. — 392 c. — Бібліогр.: 269 назв.

Примітки[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]