Фердинанд Столичка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Фердинанд Столичка
Меморіал на моравському кладовищі в Леху

Фердинанд Столичка (нім. Ferdinand Stoliczka, чеськ. Ferdinand Stolička, 7 червня 1838(18380607), Білани, сьогодні частина Кромержижа, Моравія — 19 червня 1874, Індія) — австрійський дослідник чеського походження, ботанік, зоолог, геолог, геодезист та палеонтолог.

Біографія[ред.ред. код]

Після закінчення навчання, він працював кілька років в Імператорському геологічному інституті у Відні, поки не перебрався в 1862 році в Геологічну службу Індії.

З 1864 по 1866 роки він здійснив за своєю ініціативою кілька дослідницьких експедицій в район Гімалаїв та Тибету, де проводив петрографічні дослідження, метеорологічні спостереження та збирав гірські породи, викопні рештки рослин та ссавців.

У 1873 році він здійснив свою останню поїздку в Гімалаї. Столичка захворів і помер в місті Murghi, штат Ладакх на березі річки Шайок. Адміністрація Ладакха в місті Лех встановила на честь дослідника в 1876 році обеліск, який з тих пір став місцем паломництва дослідників Гімалаїв.

Почесті[ред.ред. код]

Деякі з видів тварин названі на його честь:

Див. також[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  • Wilhelm von Gümbel: Stoliczka, Ferdinand. In: Allgemeine Deutsche Biographie (ADB). Band 36, Duncker & Humblot, Leipzig 1893, S. 399–401.