Червці

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Червеці
самка Icerya purchasi
самка Icerya purchasi
Біологічна класифікація
Царство: Тварини
Тип: Членистоногі
Клас: Комахи
Ряд: Напівтвердокрилі
Підряд: Sternorrhyncha
Надродина: Coccoidea
Handlirsch, 1903
Родини

Дивитись текст

Посилання
Вікісховище: Coccoidea
Віківиди: Coccoidea
EOL: 2646078
ITIS: 109195
NCBI: 33381

Червеці, червці[джерело?] (Coccoidea) — підродина напівтвердокрилих з підряду грудохоботні. Багато представників — шкідники сільського господарства[1]. Відомо близько 8 000 видів. Ряд видів використовується для одержання барвників і лаків[1]. Назва походить від слова vermiculus — «черв'ячок», що з народної латини означає кошеніль, з якої отримували червону фарбу. Важливий внесок у боротьбу із шкідливими видами червеців зробив український ентомолог М. А. Теленга.

Поведінка

[ред. | ред. код]

Червеці зустрічаються передусім взимку і весною. Вони люблять селитися на різних кімнатних рослинах, як правило на нижній стороні листя, особливо на листяних жилках. Часто вони з'являються на пальмах, олеандрі, фікусах, орхідеях. Також вони віддають перевагу папоротям і твердолистим рослинам, такі як цитрусові або лавр благородний. Оскільки дорослий червець, як правило, не міняє свого місцезнаходження, важливу роль грає хороше маскування. Тому червеці за кольором нерідко пристосовані до довкілля і ховаються на нижній стороні листя. Наявність червеців стає помітною передусім по їх липких виділеннях, які дрібними краплями крапають вниз, а також по появі мурашок. Червеці живляться головним чином білками рослинних соків. Чистий цукор, що міститься в рослинних соках, багато видів червеців виділяють як липку падь. Для того, щоб червець при цьому сам не заклеювався, крапельки паді буквально вистрілюються з відповідних залоз.

Класифікація

[ред. | ред. код]

Включає такі родини:

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б Большой энциклопедический словарь «Биология». — под ред. М. С. Гилярова, М.: Большая российская энциклопедия, 1998. ISBN 5-85270-252-8.

Посилання

[ред. | ред. код]