Попелиці

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Попелиці
Aphids1533.JPG
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Підцарство: Справжні багатоклітинні тварини (Eumetazoa)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Клас: Комахи (Insecta)
Підклас: Крилаті комахи (Pterygota)
Інфраклас: Новокрилі (Neoptera)
Надряд: Паранеоптера (Paraneoptera)
Ряд: Рівнокрилі (Homoptera)
Підряд: Sternorrhyncha
Надродина: Попелиці (Aphidoidea)
Родини
Посилання
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 33385
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Aphidoidea

Попелиці, тлі або тлеві (Aphidoidea) — надродина маленьких рослиноїдних комах. Їхні розміри становлять від 1 до 10 мм завдовжки. Зараз відомо приблизно 4 тис. видів попелиць, що класифіковані по 10 родин, з них близько 250 видів є небезпечними шкідниками сількогосподарських та садових культур.

Попелиці належать до однієї з найбільших груп комах, ротовий апарат яких — хоботок колючо-смоктального типу. З його допомогою комахи проколюють навіть тверді рослинні покриви і добираються до поживного соку, яким вони й харчуються.

Численні види клопів живляться тваринною їжею і проколюють покриви тіла тварин і навіть людей, проте, на відміну від них, попелиці рослиноїдні. Хоботок попелиці складається з 4 «стилетів», захованих у «піхвах». Середній «стилет» утворює 2 канали: по одному з них витікає слина, через інший вбирається рідка їжа — рослинні соки. Попелиці своїм хоботком протикають верхній шар рослин і смокчуть їхні соки. Окремі види поглинають більше соків, ніж їм потрібно для живлення. Надлишок цукру неперетравленим виводиться назовні. Багато попелиць викликають хворобливі зміни тих частин рослин, на яких вони перебувають.

Див. також[ред.ред. код]