Шоггот

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ілюстрація в журналі «Astounding stories» (1936)

Шогготи (англ. Shoggoths) — вигадані істоти, що фігурують у «Міфах Ктулху» Говарда Лавкрафта і його послідовників. Шогготи являють собою амебоподібну протоплазмову масу з безліччю очей на поверхні, яка здатна змінювати форму і формувати тимчасові органи. Середній шоггот, який приймає форму сфери, має близько п'яти метрів (або п'ятнадцяти футів) у діаметрі. Нині шогготи населяють важкодоступні місця, в особливості печери і покинуті поселення раси Старців у горах Антарктиди.

Хоча шогготи розумні, вони рідко використовують свій інтелект — більшу частину своїх проблем вони вирішують за допомогою свого розміру та інших фізичних якостей.

Історія[ред. | ред. код]

Фанатський малюнок Шоггота.

Походження шогготів докладно описується в оповіданні Говарда Лавкрафта «На стрімчаках божевілля» (1931). Також вони згадуються в оповіданнях «Тінь над Іннсмутом» (1931) і «Тварюка на порозі» (1933).

Шогготи були створені расою Старців як рабська сила для виконання важкої роботи — для будівництва монументальних міст на суші і в океанах, якими славилися Старці, а потім і для охоронної функції та участі в битвах на боці своїх господарів. Відомо, що вони були феноменально сильні і лише їх мала кількість щодо ворогів завадила виграти війну Старців проти дітей і слуг Ктулху, які спеціально створювалися для битв. Армії Ктулху брали кожного шоггота числом, розсіюючи його на найдрібніші частинки.

Старці віддавали накази шогготам за допомогою телепатичного зв'язку, пригнічуючи їх своїм інтелектом. З часом ці створіння перейняли мову господарів, та розвинули власний інтелект. Відомо, що найрозумніші шогготи здійснили ряд повстань, які були придушені тоді ще сильною расою Старців. Потім, ослаблені ворожнечею з потомством Ктулху і зоряною расою Мі-го, загнані в океан, Старці не змогли дати належного опору шогготам і їхня раса пала. Згодом шогготи зайняли міста, які самі будували для Старців.

Посилання[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Harms, Daniel (2006). The Encyclopedia Cthulhiana: A Guide to Lovecraftian Horror. Chaosium. ISBN 1-56882-169-7.