Август Дерлет

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search

Август Вільям Дерлет
August William Derleth
August Derleth closeup.jpg
При народженні АвгустВільям Дерлет
Народження 24 лютого 1909(1909-02-24)
  Сок-Сіті[d], Сок, Вісконсин, США
Смерть 4 липня 1971(1971-07-04) (62 роки)
  Сок-Сіті[d], Сок, Вісконсин, США
Громадянство США
Alma mater Університет Вісконсин-Медісон
Мова творів англійська
Рід діяльності письменник
Жанр Лавкрафтовскі жахи
Детектив
Наукова фантастика
Нагороди та премії

Август Вільям Дерлет у Вікісховищі?

Август Вільям Дерлет (1909-1971) - американський письменник в жанрі фентезі, пристрасний шанувальник Лавкрафта, який присвятив життя пропаганді його творчості.

Роль в популяризації творчості Лавкрафта[ред.ред. код]

Ще за життя Лавкрафта, Дерлет допомагав йому у виданні його творів, які той відмовлявся надавати видавцям (такі як «Потвора на порозі» та «Тінь з Лихоліття»), вважаючи, що він вичерпав себе як письменник.

Август Дерлет заснував видавництво Arkham House, де поряд з творами його кумира публікувалися Френк Лонг, Елджернон Блеквуд і інші майстри жанру.

Згодом Дерлет був оголошений творчим духівником Лавкрафта, і саме в його руки потрапили численні чернетки письменника. Грунтуючись на них, він написав роман «Затаївшийся біля порогу», а також кілька оповідань в дусі «Міфів Ктулху», які увійшли до збірки «Єдиний спадкоємець» і «Кімната з забитими віконницями».

Власна творчість[ред.ред. код]

Незважаючи на визнання внеску Дерлет в популяризацію Лавкрафта, багато критиків негативно відгукуються про його власну творчість, вказуючи на численні протиріччя і помітне спрощення лавкрафтівської міфології. Потрібно сказати, що Дерлет також написав величезну кількість самостійних творів, однак, широкому загалу відомо тільки його творчість в жанрі лавкрафтовскіх жахів.