Нащадки Ктулху

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Нащадки Ктулху (англ. Descendants of Cthulhu) або Ктулхі (англ. Cthulhi) — вигадана раса істот Міфів Ктулху, що вперше згадується в романі Говарда Лавкрафта «На стрімчаках божевілля», як раса космічних восьминогоподібних прибульців, які прийшли на Землю на чолі з Ктулху, за часів життя на планеті Старців, з якими вели запеклі війни за простори древніх материків і океани.

« ...Деякі морські міста були зруйновані вщент, але найгірше ще треба було пережити. З космосу прилетіли нові прибульці, що нагадували формою восьминогів — їх-то, можливо, і нарекли в стародавніх міфах потомством Ктулху; вони розв'язали жорстоку війну, загнавши Старців надовго під воду. Це завдало останнім страшної втрати — до того часу число поселень на суші постійно зростало. Зрештою обидві раси уклали мирний договір, за яким нові землі переходили до нащадків Ктулху, за Старцями ж залишалося море і колишні володіння. Почали зводитися нові міста, і найвеличніші з них — в Антарктиці, бо ця земля, місце перших поселень, стала вважатися священною. І надалі Антарктика залишалася центром цивілізації Старців, а міста, які встигли там заснувати нащадки Ктулху, стерлися з лиця землі. Потім частина суші в районі Тихого океану знову опустилася, і з нею пішов на дно зловісний Р'льєх, місто з каменю, і всі космічні восьминоги на додачу. Так Старці знову стали єдиними господарями планети… — Говард Лавкрафт, «На стрімчаках божевілля» »

У романі «На стрімчаках божевілля» стверджується, що нащадки Ктулху побудували багато міст і населяли великі території, але зникли разом із затопленням міста Р'льєх, що суперечить одне-одному. Проте, за книгою «The Encyclopedia Cthulhiana», Р'льєх було названо за континентом, де він розташовувався[1].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. The Cthulhu-spawn arrived on Earth many eons ago, building a great city on the newly-risen continent of R'lyeh.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Harms, Daniel (2006). The Encyclopedia Cthulhiana: A Guide to Lovecraftian Horror. Chaosium. ISBN 1-56882-169-7.