Фауна Білорусі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 22:16, 2 травня 2020, створена Buruneng (обговорення | внесок) (додано Категорія:Фауна за країною за допомогою HotCat)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Фауна Білорусі

Лелека білий (бусол, біл. бусел), один з символів Білорусі
Зубр

Тваринний світ Білорусі налічує понад 81 тис. видів[1] Стор. 16. З них хребетних 453 види, серед хребетних найбільшим різноманітністю відрізняються птахи — 298 видів, з яких 225 гніздяться на території країни.

Фауна білорусі складається з мешканців широколистних лісів, тайги і лісостепу. Більшість тварин є представниками європейських широколистних лісів, особливо вони розповсюджені на півдні. Це їжак, соня лісова, олень благородний, сарна, кабан тощо, з птахів — костогриз, соловейко східний, дятли, сови тощо. Тайгові тварини переважають у середній частині й на півночі — лось, бурий ведмідь, рись, білка (вивірка), ялиновий шишкар тощо. Серед тварин лісостепу трапляються заєць сірий, ховрах крапчастий, хом'як звичайний, куріпка сіра, посмі́тюха тощо.

На болотах і біля водойм водяться бобер, видра, норка, з птахів — куріпка біла, журавель сірий, сова болотяна, кулики, мартини, чаплі тощо.

У водоймах Білорусі 59 видів риб (карась, лящ, окунь, плітка, щука тощо) з 18 родин, у тому числі 14 видів, завезених для акліматизації і зарибнення (карась сріблястий, сиг, форель райдужна та ін.).

Охорона

[ред. | ред. код]

Станом на 2000 рік у Червону книгу Білорусі (2-ге видання, 1993 рік) було занесено 97 видів хребетних і 85 видів безхребетних тварин.[1] У 3-тє видання Червоної книги Республіки Білорусь (2006 рік) занесено 189 видів, при цьому, порівняно з виданням 1993 року, додано 63 види та виключено 57.

Використання

[ред. | ред. код]

Промислове значення мають 22 види ссавців (видра, заєць, кабан, лисиця, лось та ін.), 31 вид птахів, 1 вид рептилій (гадюка звичайна), з безхребетних — слимак садовий, якого заготовлюють з 1990-х переважно для експорту.

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б Республика Беларусь / Под общ. ред. В. С. Глушакова и др. — Мн.: БелЭн, 2000. — 128 с. ил.