Європейська конфедерація бейсболу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Європейська конфедерація бейсболу
Абревіатура CEB
Тип Міжнародна спортивна федерація
Засновано 1953
Мета Адміністративний спортивний орган
Вид спорту бейсбол
Штаб-квартира Лозанна (Швейцарія)
Загреб (Хорватія)
Місце діяльності Європа
Членство 38
Офіційні мови англійська, французька
Президент Дідьє Семіне
Материнська
організація
WBSC
Вебсайт: baseballeurope.com

Європейська конфедерація бейсболу (фр. Confédération Européenne de Baseball, CEB) є адміністративним органом бейсболу в Європі. Заснована у 1953 році. Учасниками CEB є 38 бейсбольних федерацій у країнах Європи[1]. Займається проведенням змагань з бейсболу між національними збірнами та клубами Європи.

Історія

На зустрічі, яка проходила 27—29 квітня 1953 року в Парижі, президенти бейсбольних федерації Франції, Бельгії, ФРН, Іспанії та Італії заснували організацію за назвою фр. Fédération Européenne de BaseballЄвропейська федерація бейсболу. Першим президентом було обрано італійця Стено Боргезе. Вже у 1954 році пройшов перший турнір під егідою FEB — Чемпіонат Європи, у якому грали 4 з 5 країн-членів (Франція не брала участі) і першим чемпіоном стала збірна Італії. З 1956 по 1960 рік року в члени FEB було прийнято бейсбольні федерацію Нідерландів, Швеції і Великої Британії.

У 1967 році федерації Нідерландів та Італії вийшли з FEB і оголосили про створення нової Федерації аматорського бейсболу. Через два роки вони повернулися назад до FEB.

У 1972 році на конгресі в Марселі було прийнято рішення про зміну назви на Confederation Europeene de Baseball Amateur, CEBA — Європейська конфедерація аматорського бейсболу. Протягом 1970-х років до CEBA приєдналося ще дві бейсбольні федерації – Сан-Марино і Данії. Новим президентом з 1973 року був італієць Бруно Бенек.

Протягом 1980-х років кількість членів CEBA збільшилася до 17. Новими членами стали бейсбольні федерації Фінляндії, Швейцарії, Мальти, Югославії, Австрії, СРСР, Чехословаччини. З 1984 року чемпіонат Європи став проводитися у двох групах.

На конгресі 1994 року у Сан-Марино було вирішено вилучити з назви та з статуту слово «аматорський» і такми чином організація отримала свою поточну назву. У 1990-х роках внаслідок припинення існування СРСР, Югославії і Чехословаччини та приєднання до CEB деяких нових країн кількість членів значно зросла. У 2009 році останнім новоприйнятим членом CEB стала бейсбольна федерація Латвії.

Члени СЕВ

У дужках — рік вступу. [2]

Змагання

Під егідою CEB проводяться наступні змагання:

Серед національних збірних країн:

  • Чемпіонат Європи з бейсболу — проводиться у трьох групах. Титул чемпіона має переможець групи «А»
  • Чемпіонат Європи U-21
  • Чемпіонат Європи U-18
  • Чемпіонат Європи U-15

Серед клубів:

Примітки